Czy E-Papierosy Szkodzą zdrowiu? Fakty i Mity - Tajemnice Technologii

Czy E-Papierosy Szkodzą zdrowiu? Fakty i Mity - Tajemnice Technologii

Rosnąca sprzedaż epapierosów na świecie oraz zakaz sprzedaży online w Polsce, zachęcił mnie do sprawdzenia. Czy jednak e-papierosy szkodzą zdrowiu? Sam jestem aktywnym palaczem e-papierosów. Informacje znajomych mogą być fałszywe, więc przeprowadziłem małe dochodzenie. W tym artykule poznasz zagrożenia jakie niesie ze sobą palenie e-papierosów oraz mity jakie są popularne w naszym Polskim społeczeństwie.

Różnice między analogiem i e-papierosm

  1. Gdy inhalujesz dym z papierosa tradycyjnego wdychasz ponad 6000 tysięcy różnych związków chemicznych, które powstają w trakcie spalania nikotyny. Ponad 6 tysięcy. Wśród nich najbardziej niebezpieczne takie jak np: ołów. Czemu ołów jest niebezpieczny? W dawnych latach, gdy Gutenberg wynalazł ruchomą czcionkę powstał zawód drukarz. Jako, że przyciski były ołowiowe, osoby pracujące w zawodzie musiały być wystawione na kontakt z ołowiem cały czas. To doprowadzało do tak zwanej ołowicy czyli bardzo ciężkiej choroby, której w tamtych czasach nie dało się zwalczyć. To potwierdza szkodliwość tej substancji. Co po za tym? Palacze mogą pochwalić się ogromnym stężeniem kadmu we krwi. Doprowadza to do łatwego raka. Według badań Międzynarodowej organizacji walki z rakiem, osoby które przestały palić lub przeniosły się na palenie e-papierosów zniwelowały w swojej krwi poziom kadmu do porównywalnego z osobą biernie palącą. Jak widać w tym przypadku e-papierosy wygrywają.
  2. A ile substancji szkodzących zdrowiu zawiera liquid? Właśnie! Liquid, a nie sam e-papieros. Warto zwrócić na to uwagę i nie popełniać tych samych błędów co Polski rząd, zakazując zamiast sprzedaży liquidów online to e-papierosów. Doprowadziło to do zwolnienia wielu osób aktywnie działający w branży e-smoking.

Czytaj więcej o e-papierosach >>

Wracając do tematu. Z badań tej samej instytucji wynika, że w e-papierosie znajdują się aż i tylko 5 substancji, które mogą doprowadzić do raka. W przypadku tradycyjnych papierosów wynik jest równy 52!

Sam liquid powstaje z gliceryny oraz glikolu propylenowego. Brzmi poważnie. Przeciwnicy e-papierosów  zazwyczaj argumentują swoje tezy iż "jest to chemia i szkodzi to człowiekowi" i "nie znamy długotrwałych efektów działania na człowieka substancji z e-papierosa.

Odpowiedź A) Owszem. Jest to chemia, która naturalnie nie występuje u człowieka, lecz zarówno gliceryna jak i glikol wykorzystywane są do produkcji SPOŻYWCZYCH!

Odpowiedź B) Już w latach 40tych przeprowadzane były eksperymenty na małpach, które wdychały przez rok lub 18 miesięcy podane wyżej substancje. Efektem było delikatne przytycie. Nic poza tym.

JEDYNE REALNE ZAGROŻENIE

Jedną rzeczą, która mnie spotkała podczas palenia e-papierosa było przypalenie warg oraz ich osuszenie. Rzeczywiście. Jest to możliwe, ponieważ temperatury jakie osiąga grzałka to nawet 200 stopni Celcjusza! Jeżeli cały e-papieros się przegrzeje możecie mieć spore problemy z utrzymaniem go w rękach. Po za tym radzę czytać instrukcje bezpieczeństwa, ponieważ bateria trzymana w nieodpowiednich warunkach może wybuchnąć niczym note 7.

Co na ten temat uważacie? Czy e-papierosy powinny być nielegalne, czy jest to szpan dla "gimbusów" czy raczej dobre rozwiązanie dla osób, które chcą odzwyczaić się od nikotyny?

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2016.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1 Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Tu kupisz najtaniej!
2 Samsung Galaxy S7 G930 32GB Tu kupisz najtaniej!
3 Samsung Galaxy S6 G920 32GB Tu kupisz najtaniej!
4 Huawei P8 Lite Tu kupisz najtaniej!
5 Xiaomi Redmi Note 3 16GB Tu kupisz najtaniej!
6 Samsung Galaxy J5 LTE Tu kupisz najtaniej!
7 LG G4 H815 32GB Tu kupisz najtaniej!
8 Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Tu kupisz najtaniej!
9 Lenovo K6 Note 32GB Dual Sim Tu kupisz najtaniej!
10 Apple iPhone 7 32GB Tu kupisz najtaniej!
11 Samsung Galaxy Note 7 64GB Tu kupisz najtaniej!
12 Huawei Honor 7 16GB Tu kupisz najtaniej!
13 Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Tu kupisz najtaniej!
14 Huawei Mate 8 32GB Tu kupisz najtaniej!
15 Asus Zenfone Max 16GB Tu kupisz najtaniej!
16 Samsung A9 2016 A9000 Tu kupisz najtaniej!
17 Huawei P8 Lite Bialy Tu kupisz najtaniej!
18 LG G5 H850 Tu kupisz najtaniej!
19 Samsung Galaxy J5 2016 J510 Tu kupisz najtaniej!
20 Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Tu kupisz najtaniej!
21 LG K3 LTE Dual Sim Tu kupisz najtaniej!
22 Samsung Galaxy S5 Neo G903 16GB Tu kupisz najtaniej!
23 Huawei Y3 Tu kupisz najtaniej!
24 Huawei Y5 II Dual SIM LTE Tu kupisz najtaniej!
25 Huawei Honor 8 Dual Sim 32GB Tu kupisz najtaniej!
26 Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Tu kupisz najtaniej!
27 Motorola Moto G 3 gen. 8GB Tu kupisz najtaniej!
28 LG X Power 16GB Tu kupisz najtaniej!
29 Xiaomi Redmi Note 3 32GB Tu kupisz najtaniej!
30 Asus ZenFone 2 32GB Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking Specjalny Smartfonów - TOP 30 Polecanych Hitów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more

Rozwijamy sie dla was od 2009 roku