Jak Wybrać Kartę Graficzną? Podpowiadamy, na co Zwrócić Uwagę

Jak Wybrać Kartę Graficzną? Podpowiadamy, na co Zwrócić Uwagę

Jaką kartę graficzną kupić? Wielu z Nas zadaje sobie to pytanie, kiedy chce ulepszyć bądź złożyć swój komputer. Odpowiedzi niestety jest wiele i w praktyce najlepiej albo samemu dobrze poszukać i się o tym pouczyć, albo tez wejść na forum i zasięgnąć wiedzy od doświadczonych kolegów, którzy powinni polecić nam coś interesującego.

Jednak ten artykuł będzie właśnie o tym, na co patrzeć podczas wyboru karty graficznej. Jakie są ważne aspekty, co się dla nas liczy i w końcu – Jaki model dokładnie nam pasuje. Postaram się napisać parę rzeczy, którymi powinniście  się  kierować a być może pomoże Wam to w wyborze karty.

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC

Po co? / Cena?

Dwa najważniejsze pytania. Musimy na nie odpowiedzieć jednocześnie – Do jakich produkcji potrzebna nam karta graficzna oraz jaki mamy budżet. Wiadomo, że jedno z drugim się łączy. Nie zagramy w Wiedźmina 3 4k na karcie za 500zł a jednocześnie jak będziemy chcieli grać właśnie w 4K to nie kupimy karty za 1000zł. Kiedy odpowiemy sobie na to pytanie możemy przejść dalej.

Kultura pracy i/lub Wydajność?

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Kiedy mamy już +- przedział pieniężny to szukamy jakiegoś modelu kart właśnie w tej kwocie. Dajmy na to mamy około 2300zł to wtedy szukamy kart z rodziny Nvidii1070. Czytamy,  edukujemy się, oglądamy  testy,  recenzje  i  porównania by wreszcie wybrać parę kart, które nam najbardziej pasują.

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC

Możemy wybrać kartę pod maksymalną wydajność ale kosztem kultury  pracy lub na odwrót – Idealnie cichą i chłodną, ale kosztem wydajności. Większość ludzi jednak decyduje się na średnią – Kartę o dobrej  wydajności oraz dobrej kulturze  pracy. Szukamy testów i porównań, gdzie recenzent  wypunktuje te rzeczy i wtedy wiemy, że dany model może nam pasować.

Wygląd? Kompatybilność? Pobór energii?

Następny dosyć ważny aspekt.

Wygląd – Ważny dla osób z przeszkloną obudową.

Kompatybilność – Przed zakupem karty graficznej upewnij się, że pasuje ona do twojej obudowy i nie jest za duża oraz, że ma dobre wejście na zasilanie, które sam posiadasz w zasilaczu.

Pobór energii – Również ważna rzecz dla pewnej grupy ludzi. Jeśli ktoś planuje długo siedzieć na komputerze a jednocześnie chce mieć w miarę niskie rachunki za prąd to logiczne, że taka osoba poszuka dla siebie jakiejś karty z małym poborem energii. Warto jednak pamiętać, że często karta o mniejszym poborze energii to też karta mniej wydajna i gorzej podatna na podkręcanie – Otrzymujemy jedno, ale tracimy drugie.

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC 2

Podsumowanie

Prawda jest taka, że aby wybrać doskonałą kartę dla siebie musimy o tych kartach sporo się nauczyć. Musimy poczytać, pooglądać recenzję i duże porównania w wielu grach oraz dobrze słuchać testerów i recenzentów, którzy powinni ważne informację podawać.

Z drugiej strony zawsze możemy wejść na forum technologiczne i zadać pytanie jaką kartę powinienem kupić ale pamiętajmy wtedy, że najlepiej zrobić to na kilku forach i brać informacje z paru źródeł.

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2016.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Gigabyte Geforce GTX 750TI OC 2GB Gigabyte Geforce GTX 750TI OC 2GB Tu kupisz najtaniej!
2Gigabyte Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB Gigabyte Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB Tu kupisz najtaniej!
3MSI 1050TI 4G OC 4GB MSI 1050TI 4G OC 4GB Tu kupisz najtaniej!
4Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4G Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4G Tu kupisz najtaniej!
5Sapphire AMD RX 470 NITRO+ 4GB Sapphire AMD RX 470 NITRO+ 4GB Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more