• Nie jesteś zalogowany.

#1 Maj 17, 2016 18:11:10

PatrykLasak1
Od: Fajna;)
Reputacja: +  81  -

Rencenzja fotela komputerowego AKRACING Octane

Witam,
chciałem podzielić się z Wami moimi wrażeniami z użytkowania fotela AKRACING Octane [akracing.pl], który zakupiłem 3 miesiące temu. Szczegółowe dane techniczne znajdziecie w linku w poprzednim zdaniu.

Po rozwaleniu się kolejnego krzesła za ok 200zł, postanowiłem kupić coś lepszego i tak wybór padł na fotel od firmy AKRacing. Generalnie zastanawiałem się między DXRacer a AK,ale zadecydowały kwestie wizualne na korzyść AK.

Na początek kilka uwag, na temat tego jak ważne jest pamiętanie o prawidłowej pozycji podczas siedzenia, a każdy z nas średnio siedzi na fotelu/krześle po kilka/kilkanaście godzin dziennie.

Sam doświadczyłem niestety negatywnych skutków siedzenia po kilka godzin dziennie w złej pozycji na fotelu - objawiło się to bólami w odcinku lędźwiowym. Pomogła zmiana nawyków siedzenia oraz systematyczne ćwiczenia i od tamtej pory - czyli ponad rok - nie mam żadnych bólów odcinka lędźwiowego kręgosłupa! Z czego mega się cieszę, bo ból był silny ;(

Skutkami siedzenia w nieprawidłowy sposób są najczęściej bóle kręgosłupa, a zwłaszcza te w odcinku lędźwiowym, gdyż podczas siedzenia to właśnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest wbrew pozorom najbardziej obciążany.

O czym należy pamiętać, by nie robić sobie nieświadomie krzywdy ?:

1.Podstawową zasadą przy prawidłowym siadzie jest to, aby punkt bioder był zawsze wyżej niż punkt kolan (chodzi o stawy biodrowy i kolanowy). Natomiast kolana powinny być zgięte pod kątem 90-110 stopni
2. Unikajmy zakładania nogi na nogę, gdyż wtedy krzywimy nasz kręgosłup!
3. Stopy powinny spoczywać płasko na podłodze (można je oprzeć na podnóżku).
4. Raz na godzinę wstańmy z krzesła, rozciągnijmy się, zróbmy parę kroków ok 5 Min, by poprawić krążenie w organizmie.

Generalnie siedzący tryb życia jest negatywny dla naszego zdrowia - wszędzie o tym mówią i piszą - bo to jest prawda, także jeśli siedzimy po kilka/kilkanaście godzin dziennie, to pamiętajmy o ruchu, chociaż raz co godzinę lub dwie wykonajmy kilka prostych ćwiczeń, rozciągnijmy się itp ok 5 min lub wyjdźmy na świeże powietrze najlepiej w pobliże drzew, by dotlenić umysł - zaraz lepiej się poczujemy.

Wrażenia z użytkowania fotela AKRACING Octane - Zielony, numer producenta: EAN: 0635346290190

Wgląd i użyte materiały

Całe krzesło w realu wizualnie wygląda świetnie, ale czy piękny wygląd idzie w parze z wysoką jakością użytych materiałów? Przekonacie się na końcu recenzji.

Po złożeniu fotela - co zajęło mi ok 20 min - nic nie trzeszczy, skrzypi itp aż do dziś - czyli 3 miesiące. Dodatkowo w zestawie dostajemy w tych samych barwach co fotel,dwie poduszki - zagłówkowej i lędźwiowej. , które zresztą są bardzo przydatne. Możemy je dowolnie założyć na fotel wedle swojego upodobania, zwiększając tym samym komfort siedzenia. Poduszki te są dodatkowo wygodne i miękkie w odczuciu a przy tym wizualnie wyglądają na bardzo porządne.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest eko-skóra – ma ona zarówno wady, jak i zalety. Do tych pierwszych zaliczam mniejszą wytrzymałość na otarcia, czy też rozcięcia w porównaniu do prawdziwej skóry. W przypadku intensywnego użytkowania może to mieć dla niektórych osób znaczenie. Z drugiej strony sztuczna skóra jest lepsza w czasie wysokich lub niskich temperatur, ponieważ szybko przyzwyczaja się do naturalnego ciepła naszego ciała.

Dobre wrażenie zrobiły również podłokietniki – można regulować ich wysokość (6 dostępnych pozycji, różnica między najniższym a najwyższym to ok. 8 cm), ale przede wszystkim są wytrzymałe, jednocześnie będąc przy tym dość elastycznymi, a są wykonane ze specjalne nakładek, które sprawiają wrażenie gumowych. Jednak nie są one idealne, gdyż są średnio stabilne, delikatnie ruszają się na boki, ale to pewnie przez system zmieniający ich wysokość.

Jedynie na tylnej części fotela - co zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu - producent mógłby dać też jakieś kolorowe wstawki - dało by to jeszcze lepszy efekt wizualny jak dla mnie.

Funkcjonalność i wygoda

Fotel oferuje zmianę pozycji oparcia o ponad 180 stopni! Dzięki czemu ustawimy wygodną dla nas pozycję, a także będziemy mogli zdrzemnąć się na nim /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/smile.png" />
Siadając na AKRACING Octane można się poczuć jak w wyścigowym aucie, gdyż kąty fotela „wbijają” nas do środka, co jest bardzo dobrą pozycją dla kręgosłupa,a przy tytm daje nam wielką wygodę siedzenia! Potem pozostaje tylko dostosować siedzisko do naszej budowy anatomicznej, aby było wygodnie i komfortowo, i włączyć naszą ulubioną grę.

Sam materiał, którym jest wypełniony fotel jest miękki i nawet po kilku godzinach siedzenia nie widać, aby ulegał deformacjom - bynajmniej jak na razie po 3 miesiącach, a siedzi na nim waga lekka, bo 65kg.

Fotel posiada doskonałe wyważenie, dzięki czemu środek ciężkości nawet w pozycji prawie do poziomu pozostaje ulokowany mniej więcej nad podstawą (dlatego też siedzisko tyle waży) i jest bardziej przesunięte do przodu - jak spojrzymy na nie w porównaniu do standardowych foteli. Mechanizm odpowiadający za odchylenie jest łatwo dostępny – dźwignia znajduje się po prawej stronie, w zasięgu ręki. Jego konstrukcja wpływa pozytywnie nawet na pierwsze wrażenie – wygląda i zachowuje się w sposób sugerujący sporą wytrzymałość. Chodzi lekko, ale przeskok jest wyraźny i co bardzo ważne - raz zatrzymany nie powraca do standardowego ustawienia.

Z tego względu fotel AKracing sprawdzi się nie tylko przy pracy, czy graniu, ale nawet i dłuższej drzemce /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />
Fotel jest bardzo wygodny i nawet przy siedzeniu na nim prze kilka godzin dziennie nie powinniśmy odczuwać żadnego dyskomfortu, a to dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu fotela pod kątem naturalnych krzywizm kręgosłupa, choć uważam,że w tej kwestii oparcie górne fotela można by nieco bardziej dopracować.

Moja ocena

W skali 1-10 daję 9:

PLUSY:
- cudny designe,
- wysoka jakość użytych materiałów
- bardzo dobre wyważenie siedziska
- regulacja 180 stopni oparcia czyniąca z naszego fotela model rozkładany
- regulacja wysokości podłokietników
- dwie poduszki poprawiające jeszcze bardziej komfort siedzenia
- 2 lata gwarancji - choć przy tej cenie mogli by dać 3 lata lub 5 /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />
- bardzo dobry komfort i wygoda siedzenia
MINUSY:
- brak fajnego designu na tylnej stronie oparcia fotela
- zbyt wysoka cena, gdyż ten model kosztuje w granicach 1200-1400zł, więc do 1000zł mogli by zejść - ale można czasem trafić na promocję - ja kupiłem za 1100zł
- delikatne ruszanie się na boki podłokietników, tzw luzy,ale z tego co czytałem ten sam problem mają tego typu fotele innych firm

Póki co, fotel sprawuje się bez zarzutów i mam nadzieję,że wytrzyma mi jak najdłużej bez żadnych usterek - czego WAM i sobie życzę

Piszcie w komentarzach swoje wrażenia z użytkowania foteli tej firmy lub firm konkurencyjnych,ale tej klasy. Dajcie znać, czy podoba się Wam moja recenzja, czy byście coś do niej dodali itp - czekam na Wasze sugestie /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />

POMOGŁEM ? - DAJ PLUSA DO REPUTACJI

Mój komp:
- obudowa: Be Quiet Dark Base 900 PRO orange
- procesor: i7-6700K - podkręcony do 4,6 Ghz przy 1,340V
- chłodzenie procesora: Be Quiet Dark Rock Pro 3 + 4x140mm dod wentyle w obudowie
- płyta główna: ASUS Z170 PRO GAMING
- pamięć RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
- karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB
- zasilacz: Be Quiet 600W Straight Power 10 CM GOLD BOX
- dysk SSD: Samsung SSD 500GB 850 EVO
- dysk HDD: Seagate Baracuda 3TB 7200obr/min

Akcesoria:
- monitor: Asus MG279Q
- słuchawki: Kingston HyperX Cloud 1
- klawiatura: LOGITECH WIRELESS ILLUMINATED K800
- myszka: Logitech G602
- telefon Samsung Note 4

Chcesz szybciej odpowiedź ? Pisz na: miecz258c@gmail.com

Edytowany PatrykLasak1 (Lut 15, 2017 14:48:07)

#2 Maj 18, 2016 19:17:06

Brisingrr1
Reputacja: +  1  -
Profil   Wyślij e-mail  

Wizualnie fotel faktycznie wygląda cudownie! Też bym taki chciał, za taką kwotę mam nadzieję,że długo wytrzyma.
Daj znać jak minie mu rok - jestem ciekaw, bo też może się na tego typu skuszę

#3 Maj 19, 2016 21:52:23

Antekon1
Profil   Wyślij e-mail  

Kurde, wizualnie CUDOWNY Fotelik - CZUĆ KLIMAT WRC W TYCH BARWACH

JAK UZBIERAM KASĘ, TO TEŻ SOBIE TAKI SPRAWIĘ, BO JUŻ DŁUGO MI PO GŁOWIE CHODZI Jednak ten bajeczny designe przykuwa uwagę i nęci do zakupu

#4 Maj 20, 2016 16:07:24

PatrykLasak1

Antekon1
Kurde, wizualnie CUDOWNY Fotelik - CZUĆ KLIMAT WRC W TYCH BARWACH JAK UZBIERAM KASĘ, TO TEŻ SOBIE TAKI SPRAWIĘ, BO JUŻ DŁUGO MI PO GŁOWIE CHODZI Jednak ten bajeczny designe przykuwa uwagę i nęci do zakupu

Zgadza się, na żywo wygląda rewelacyjnie, bo na tych moich zdjęciach to jakość jest średnia, muszę wymienić mój już wiekowy Samsung S3, na lepszy telefon z lepszym aparatem i wtedy można cykać fotki

Mój komp:
- chłodzenie procesora: Be Quiet Dark Rock Pro 3 + 4x140mm dod wentyle w obudowie

Akcesoria:
- telefon Samsung Note 4

#5 Wrz 8, 2016 19:18:25

Antekon1
Profil   Wyślij e-mail  

I jak tam Ci się sprawuje fotelik?
Nic nie skrzypi, nie trzeszczy itp? Bo masz go już ponad 6 miesięcy

#6 Wrz 9, 2016 19:33:03

PatrykLasak1

Siemka,
jak na razie bardzo dobrze, ale na pewno znaczenie ma fakt,ze bardzo dbam o każdy sprzęt itp i ważę zaledwie 65kg, wiec co do żywotności fotela będzie to miało znaczenie

Mój komp:

Akcesoria:
- telefon Samsung Note 4

#7 Gru 17, 2016 17:43:11

Fifik
Reputacja: +  0  -
Profil   Wyślij e-mail  

Przezentuje się nieziemsko, super zestawienie kolorów, ale na tych zdjęciach masz poduszki w nieodpowiednich miejscach, mniejsza za głowkowa, większa lędźwiowa.

https://www.akracing.pl/index.php?id_kat=001002 [akracing.pl]

Edytowany Fifik (Sty 18, 2017 15:51:07)

#8 Sty 3, 2017 19:12:39

PatrykLasak1

Fifik
Przezentuje się nieziemsko, super zestawienie kolorów, ale na tych zdjęciach masz poduszki w nieodpowiednich miejscach, mniejsza za głowkowa, większa lędźwiowa.

Zgadzam się - jest piękny!

Co do poduszek, to celowo tak je założyłem, bo tak mi wygodniej po prostu i tyle /vt-hive-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />

Mój komp:

Akcesoria:
- telefon Samsung Note 4