• Nie jesteś zalogowany.

#1 Maj 18, 2016 20:33:31

PatrykLasak1
Od: Fajna;)
Reputacja: +  81  -

Recenzja Myszy Logitech G602

Witam,
tematem recenzji jest mysz Logitech G602 w cenie +/- 300zł. [euro.com.pl] którą mam od 18.03.2016.

Dane techniczne, zawartość zestawu, jakość wykonania, materiały

Logitech G602 – dane techniczne, zawartość zestawu

• czujnik laserowy Delta Zero o rozdzielczości od 250 dpi do 2500 dpi ze skokiem co 250 dpi
    maksymalne przyśpieszenie: powyżej 20 G
    prędkość maksymalna: do 2 m/s
    czas reakcji: do 2 ms – 500 raportów na sekundę w trybie gry
    żywotność przycisków głównych: do 20 mln kliknięć
    żywotność ślizgaczy: do 250 km (w zależności od podkładki)
    czas działania na zasilaniu akumulatorowym: do 250 godzin gry lub do 1440 godzin w trybie oszczędnym lub dłużej w obu trybach przy zastosowaniu wysokiej jakości akumulatorków
    zasięg połączenia: około 3 m.

Zestaw nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. W pudełku poza myszką znajdują się: odbiornik radiowy, kabel USB do odbiornika, instrukcja obsługi oraz dodatkowa dokumentacja. A wszystko to zostało zapakowano w eleganckie pudełko.

Jakość wykonania

Mysz jest wykonana bardzo starannie oraz z wysokiej jakości materiałów. Spód myszy zrobiono ze zwykłego plastiku. Na spodzie umieszczono gniazdo baterii. Ich wymiana jest bardzo prosta dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu. Dodatkowo znalazła się tam mała kieszeń, w której można umieścić odbiornik bezprzewodowy z zestawu.

Natomiast boki wraz z tylną częścią myszy, wykonane zostały z szorstkiego, matowego plastiku, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Tworzywo jest przeciwpoślizgowe i podobno bardzo trwałe i co najważniejsze nie widać na nim śladów użytkowania w postaci np. odbitych tłustych palców jak ma to miejsce na gładkich plastikach. Boki ze spodem na całej długości są spasowane bardzo dobrze.

Następny element to metalizowana rama. Ma ona głównie funkcję ozdobną i ładnie komponuje się kolorystycznie z innymi elementami myszy. Jest wykonana z grafitowego plastiku i jest polakierowana. Dzięki temu wygląda bardzo ładnie i nadaje myszy jeszcze bardziej elegancki wygląd. Jest bardzo dobrze wpasowana w obudowę.

Kolejnym elementem jest grzbiet, na którym opiera się dłoń, zrobiony z żebrowanej gumy, która jest przyjemna w dotyku i poprawia kontrolę.

Ostatnim z elementów są przyciski główne. Niestety zostały one wykonane z innego tworzywa niż pozostałe elementy i nie tworzą z grzbietem jednolitej powierzchni. Materiał z jakiego zostały wykonane nie wydaje się niestety zbyt wysokiej jakości,ale to wyjdzie z czasem. Choć na plus,że jest lekko matowy i nie ślizga się w dłoni.

W tym miejscu warto wspomnieć o odbiorniku bezprzewodowym. U mnie jest umieszczony w odległości ok 60cm od myszy na górze obudowy i nie ma żadnych opóźnień w działaniu myszki czy też jakichkolwiek zakłóceń. Jedynie ma on dość mały zasięg bo w praktyce działa ok do ok 2,5m.

Podsumowując, Logitech po raz kolejny stworzył świetnie wykonaną mysz, zbudowaną z bardzo przyjemnych w dotyku tworzyw i wysokiej jakości materiałów, zapewniających pełną kontrolę i przyjemność z gry.

Przyciski

Logitech G602 łącznie ma 11 przycisków. Wszystkie można dowolnie zaprogramować i wyglądają jak dla mnie bardzo ładnie. Przyciski główne zostały lekko wyprofilowane pod palce. Rolka w całości jest gumowa i działa bardzo dobrze.

Przyciski boczne, umieszczone są w dwóch rzędach po trzy, sprawiają wrażenie bardzo małych. Są one jednak bardzo dobrze wyprofilowane i podczas gry nie ma problemu z wyborem odpowiedniego. Co ważne są dość ciche. Pracują na tyle ciężko, że spokojnie można trzymać na nich kciuk i operować myszą bez obawy, że któryś zostanie przypadkowo aktywowany. Na szczęście siła potrzebna do tego, aby wcisnąć każdy z nich pojedynczo, jest nieduża. Także jestem z nich w pełni zadowolony.

Przycisk G10 i G11 standardowo służą do natychmiastowej zmiany liczby dpi. Po naciśnięciu któregoś z nich podświetla nam się wybrany przez nas poziom DPI - co widać na zdjęciu powyżej. Wciskają się dość lekko i znajdują w takim miejscu, że po ich przeprogramowaniu można ich używać jako dodatkowych przycisków do wywoływania określonych działań w grze, np. potrójnego strzału. Na zdjęciu powyżej widać, jak daleko znajdują się one od rolki i że są w takiej odległości, że trudno byłoby wcisnąć je niechcący podczas gry.

G602 ma jeszcze suwak na grzbiecie, służący do przełączania trybu ekonomicznego i dla graczy. Tryb ekonomiczny jest podświetlany na zielono, a dla graczy na niebiesko na środku myszki co widać na zdjęciu.
Tryby te mają przede wszystkim znaczny wpływ na czas działania myszy. Natomiast gdy bateria jest na wyczerpaniu, to środkowy przycisk miga w określonym kolorze włączonego trybu.

I w tym momencie warto wspomnieć o najważniejszej zalecie tej myszy oraz innych, co są zasilane na baterie AA lub AAA,a nie na kiepski wbudowany akumulator, który trzyma po kilka/kilkanaście godzin i co chwilę taką mysz trzeba podłączać kablem od zasilania. Jak w myszy bezprzewodowej pisze,że jest na wbudowany/niewymienny akumulator, to od razu ją omijam z daleka, gdyż używałem już takich myszek i co 2-3 dni trzeba ładować - i to się tyczy zarówno modeli w cenie ok 150zł jak i tych za ok 400zł ;( - i to ma być wówczas mysz bezprzewodowa…? Ja dziękuję za takie coś /vt-dev-static.s3.amazonaws.com/static/djangobb_forum/img/smilies/wink.png" />

Chodzi o to,że jak kupimy baterie do ładowania (akumulatorki) dobrej klasy, to mysz w trybie wydajnym działa nawet przez ok 500 godzin - czyli u mnie jakieś 1,5 miesiąca - ale pod warunkiem,że używamy wysokiej klasy akumulatorków jak np te:
Varta Pro R2U R6 AA 2600mAh [euro.com.pl]
lub te:
Panasonic Akumulatorki Eneloop AA 1900MAH – 2 szt. BLISTER (BK-3MCCE-2BE) [morele.net]
Te baterie co podałem tym się różnią od najtańszych akumulatorków,że bardzo wolno się nawet nie używane rozładowują,dlatego warto je kupić - sam je mam i naprawdę długo trzymają!

Suwak pracuje dość ciężko, dzięki czemu podczas gry nie sposób niezamierzenie przełączyć mysz w tryb „eko”.
Ostatnim przyciskiem, w zasadzie również będącym suwakiem, jest wyłącznik na spodzie. Jest on taki sam jak w wielu innych myszach Logitecha np. w moim poprzednim modelu M525. Przesuwa się dość sprawnie i jest łatwo dostępny. Zarazem jest tak wykonany, że nie dochodzi do jego przesunięcia i wyłączenia myszy samoistnie.

Dopasowanie myszy do dłoni to bardzo indywidualna kwestia. Nie da się jednak ukryć, że G602 ma bardzo uniwersalną budowę i większości użytkownikom przypadnie do gustu jak mnie.

Podsumowanie i moja ocena

W skali 1-10 oceniam na 9.

PLUSY:

- uniwersalny kształt i bardzo dobre dopasowanie do dłoni
- bdb szybkość i stabilność działania
- duża ilość programowalnych przycisków, bo jest ich 11
- ładny designe
- bardzo dobra jakość wykonania
- bardzo długi czas pracy na akumulatorkach wysokiej jakości oraz na zwykłych
- bezprzewodowość - brak kolejnego kabla na biurku

MINUSY:
- mały zasięg odbiornika, bo tylko do ok 2,5m w rzeczywistości, a nie do 3m jak podaje producent
- nieco gorsza jakość materiałów z jakich wykonano dwa główne przyciski
- przeskok rolki mógłby być nieco lepszy

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I DO DYSKUSJI

POMOGŁEM ? - DAJ PLUSA DO REPUTACJI

Mój komp:
- obudowa: Be Quiet Dark Base 900 PRO orange
- procesor: i7-6700K - podkręcony do 4,6 Ghz przy 1,340V
- chłodzenie procesora: Be Quiet Dark Rock Pro 3 + 4x140mm dod wentyle w obudowie
- płyta główna: ASUS Z170 PRO GAMING
- pamięć RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
- karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB
- zasilacz: Be Quiet 600W Straight Power 10 CM GOLD BOX
- dysk SSD: Samsung SSD 500GB 850 EVO
- dysk HDD: Seagate Baracuda 3TB 7200obr/min

Akcesoria:
- monitor: Asus MG279Q
- słuchawki: Kingston HyperX Cloud 1
- klawiatura: LOGITECH WIRELESS ILLUMINATED K800
- myszka: Logitech G602
- telefon Samsung Note 4

Chcesz szybciej odpowiedź ? Pisz na: miecz258c@gmail.com

Edytowany PatrykLasak1 (Lut 15, 2017 14:56:50)

#2 Maj 18, 2016 21:11:38

MisterMistrz
Od: Ruda Śląska
Reputacja: +  31  -
Profil   E-mail  

Fajna recenzja. Przyjemnie się czytało Plusik poleciał.

Edytowany MisterMistrz (Maj 18, 2016 21:12:18)

#3 Maj 18, 2016 21:25:06

PatrykLasak1

Dziękuję bardzo

Cieszę się,że się podoba
Zerknij na pozostałe moje recki

Niedługo będą kolejne recenzje - akurat mnie naszła ochota i mam chwilę czasu

Mój komp:
- chłodzenie procesora: Be Quiet Dark Rock Pro 3 + 4x140mm dod wentyle w obudowie

Akcesoria:
- telefon Samsung Note 4

Chcesz szybciej odpowiedź ? Pisz na: miecz258c@gmail.com

Edytowany PatrykLasak1 (Maj 18, 2016 21:27:38)

#4 Paź 8, 2016 14:16:40

Antekon1
Reputacja: +  1  -
Profil   Wyślij e-mail  

Potwierdzam, mysz bdb, właśnie ją kupiłem, bo moja poprzednia padła;(

Zgadzam się ze wszystkim, co napisane w recenzji!

Największy plus tej myszy jest taki,że jest zasilana na baterie wymienne, a nie na wbudowany akumulator, bo te wbudowane akumulatory krótko trzymają;(

Także polecam!

#5 Paź 9, 2016 13:14:32

PatrykLasak1

Antekon1
Potwierdzam, mysz bdb, właśnie ją kupiłem, bo moja poprzednia padła;(Zgadzam się ze wszystkim, co napisane w recenzji!Największy plus tej myszy jest taki,że jest zasilana na baterie wymienne, a nie na wbudowany akumulator, bo te wbudowane akumulatory krótko trzymają;(Także polecam!

to ciesze się,że mysz się podoba

Co do akumulatorów wbudowanych w myszkach bezprzewodowych, to masz w 100% rację

Dla mnie mysz bezprzewodowa z wbudowanym akumulatorem odpada od razu

Mój komp:

Akcesoria:
- telefon Samsung Note 4