Nowy Xbox Nadchodzi - Strzeżcie się Posiadacze PS4 Pro!

Nowy Xbox Nadchodzi - Strzeżcie się Posiadacze PS4 Pro!

Wydawać by się mogło, że zwycięstwo w "wojnie" konsolowej ósmej generacji ma nie kto inny jak Sony. Pomimo tak miażdżącej przewagi jaką bez mała mają Japończycy, gigant z Redmond nie ma najmniejszego zamiaru odpuścić, a niebawem otrzymamy tego niezbity dowód! Gotowi na realizacje projektu Scorpio?

Przewaga jaką udało się wypracować przez koncern Sony jest niebywale duża, co potwierdzane jest stale przez raporty sprzedaży wszystkich modelów PS4 jak i samych gier na tę platformę. W ostatnich miesiącach zaczęło ukazywać się sporo ekskluzywnych tytułów na platformę Sony, co jeszcze bardziej pogarsza sprawę Microsoftu i jego Xbox'a One. Jaki jest tego powód? Gry typu "exclusive" na daną platformę to jedyny magnes na potencjalnych kupców konsoli, a w przypadku Microsoftu...

fable legends

Interesują Cię nowinki ze świata technologii? Zatem, nie możesz przegapić najnowszego VideoNews'a!

MicRosoft dał lekkiego ciała...

Sprawy nie mają się zbyt dobrze. Kiedy na konsolę najbliższej konkurencji pojawia się szereg tytułów, tak w przypadku gier na Xbox'a One... nie ma zbytnio na co liczyć. Co prawda, amerykański koncern ratuje się wsteczną kompatybilnością, ale przecież nie dla tych gier (w większości przypadków) kupujemy Xbox'a One! Co prawda, niedawno pojawił się na rynku Gears of War 4, ale jeden tytuł nie zaspokoi potrzeb graczy. Mamy jeszcze Halo 5 Guardian czy też Forza Motorsport 5, ale to wciąż zbyt mało. Gracze potrzebują coś świeżego, a nie wciąż ciągnięcie jednego i oklepanego tematu. 

scalebound


Jaki Pendrive Wybrać Dla Ucznia/Studenta

Ratunkiem miał być nowy Fable Legends, ale po krótkim żywocie projekt został skasowany, a studio Lion Head zlikwidowane. Coś na co czekaliśmy przez kilka lat odeszło w niebyt. Dobra, po wytarciu łez i minięciu kilku dni rozgoryczenia, na horyzoncie mienił się wyjątkowy tytuł Scalebound! Czegoś takiego nie ma najbliższa konkurencja MS-u, więc to musi być hit, który podniesie z kolan ekipę Xbox'a. Co się okazało? W tym roku gra miała ukazać się już po 4 latach produkcji i niejako zbiec się z premierą nowego modelu Xbox'a One o kryptonimie "Project Scorpio" - model przewyższający możliwościami PS4 Pro. Niestety, ale z początkiem roku projekt został skasowany... dla dobra graczy.

project scorpio #2

Chcesz kupić Xbox'a, ale nie możesz znaleźć dobrej oferty? Koniecznie zajrzyj tutaj!

Gigant Wytacza Potężne Działo!

Teraz pozostaje nam czekać na Scorpio, które owszem pojawi się w tym roku i nie zostanie skasowane jak ostanie obiecujące gry. Co o nim wiemy? Nowa konsola będzie bazowała na podobnych podzespołach bazowych, a konkretnie na rozszerzeniu i połączeniu architektury Jaguar x86 i GPU od AMD. Dodatkowo potwierdza to występowanie wsparcia dla technologii Delta Color Compression (związane z Polarisem). Cały zestaw najpewniej przewyższymoc obliczeniowąXbox'a One o 4.5 - raza! Ponadto, Microsoft zrezygnuje całkowicie z pamięci ESRAM, zaś pamięć L2 zostanie czterokrotnie zwiększona. Dobrą informację jest fakt, że moduł graficzny będzie wyposażony w pamięć GDDR5 w rozmiarze aż 12 GB! Dzięki temu rozwiązaniu, rozdzielczość 4K nie będzie tej konsoli straszna.

project scorpio


Laptop za 799zł! Ostatnie sztuki

 

To nie grafika jest tutaj najważniejsza...

Całość znacząco przewyższa możliwości Sony PlayStation 4 Pro. Nowy Xbox będzie w stanie wyświetlać o 3,5 - raza więcej pikseli na sekundę niż jego podstawowa wersja, co oszałamiające! Pytanie tylko, po co nam te "wodotryski" graficzne i spora ilość wyświetlanych klatek na sekundę... kiedy gier jest na prawdę niewiele?! Może gigant z Redmond powinien wpierw zastanowić się nad zapleczem gier ekskluzywnych nim stworzy nam takiego "potworka"? Przecież to nie grafika w przypadku konsol jest najważniejsza... choć płynność powinna być na nieco wyższym poziomie. Jakie jest Wasze zdanie odnośnie nowej wersji Xbox'a One? Ma on jakąkolwiek szansę na wyrównanie walki Sony - Microsoft w kwestii dominacji na rynku konsol? Zapraszam Was serdecznie do komentowania, odwiedzania naszego forum oraz pozostawienie łapki w górę! ;)

Jakie konsole są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu konsoli z 4/2012.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB Tu kupisz najtaniej!
2Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect Tu kupisz najtaniej!
3Sony Playstation Portable (PSP) Sony Playstation Portable (PSP) Tu kupisz najtaniej!
4Sony Playstation Portable (PSP) Slim Sony Playstation Portable (PSP) Slim Tu kupisz najtaniej!
5Sony Playstation Portable PSP 3004 Sony Playstation Portable PSP 3004 Tu kupisz najtaniej!
6Sony Playstation Portable PSP E-1004 Sony Playstation Portable PSP E-1004 Tu kupisz najtaniej!
7Sony PlayStation 3 Slim 320 GB + Move Sony PlayStation 3 Slim 320 GB + Move Tu kupisz najtaniej!
8Sony PlayStation 3 Slim 320 GB Sony PlayStation 3 Slim 320 GB Tu kupisz najtaniej!
9Microsoft Xbox 360 4 GB + Kinect Microsoft Xbox 360 4 GB + Kinect Tu kupisz najtaniej!
10Microsoft Xbox 360 Slim 4 GB Microsoft Xbox 360 Slim 4 GB Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking konsoli - kwiecień 2012

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more