Ceramiczny, Bezramkowy iPhone 8? Co Wiemy o Nowym iPhonie?

Ceramiczny, Bezramkowy iPhone 8? Co Wiemy o Nowym iPhonie?

Każdą premierę topowego smartfona poprzedza grad plotek. Te zazwyczaj zaczynają krążyć po internecie już dzień po wydaniu przez firmę ostatniego flagowego urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku Apple. Od momentu premiery iPhona 7, spekuluje się jaki będzie jego następca. Czy będzie miał ceramiczny tył, czy będzie miał zakrzywiony ekran, a może będzie można go ładować z odległości kilku metrów bez użycia kabla? Tego dowiemy się w dniu premiery, ale już teraz zobacz, czego możesz się spodziewać!

Obudowa

Z biegiem lat i kolejnymi generacjami iPhona, Apple zmieniało materiały, z których budowane były ich smartfony. Zaczęli od metalu, potem przeszli do plastiku, następnie było szkło, no a dalej mieliśmy wariacją metalu i szkła, po to by przez plastelinę aluminium dojść do wysokiej klasy aluminium lotniczego. Jaki jednak będzie kolejny iPhone? Plotki mówią o powrocie do materiałów stosowanych w iPhonie 4/4S, czyli połączenia ramek ze stali nierdzewnej wraz ze szkłem lub ceramiką. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, Apple może mówić o wyjątkowo udanym stylistycznie smartfonie. Ostatni taki mix materiałów okazał się strzałem w dziesiątkę, a raczej w czwórkę. Ale czy i tym razem się uda?

Premiera  iPhone 8

Ekran

Retina jest żywą legendą. Ale wszystko wskazuje na to, że stanie się już tylko legendą. Pojawiły się doniesienia o tym, że najnowszy iPhone ma posiadać ekran OLED wyprodukowany przez Samsunga! W sumie, współpraca z tą firmą nie dziwi, w końcu nawet procesory mobilne Apple były produkowane przez koreańskiego giganta, a ponadto ekran AMOLED w Apple Watch również wyprodukowała ta sama firma. Zastosowanie takiego wyświetlacza pozwoli na jego delikatne zagięcie oraz pozbycie się bocznych ramek, które do tej pory w iPhonach były spore. Ale nie jest to jedyna zmiana dotycząca ekranu.

______AKTUALNE__CENY___SMARTFONÓW_____▼▼_______

______________________________________________________

Ekran iPhone 8

Pamiętacie przycisk Home? Tak, to ten okrągły pod ekranem i miał go każdy iPhone. Ten najnowszy, prawdopodobnie nie będzie go posiadał! A dlaczego dotyczy to ekranu? Prawdopodobnie zostanie on z nim zintegrowany. Ale zaraz... co z Touch ID?Gdzie on będzie? TAK, również na ekranie! Bardzie optymistyczne plotki mówią o tym, że cały ekran będzie czytnikiem, ale te bardzie realne informują o specjalnym obszarze.

Nazewnictwo

Kolejne numerki iPhonów wychodziły do tej pory co 2 lata. Rok po premierze modelu z nowym numerkiem, ukazywała się jego wersja S, czyli telefon w tej samej obudowie, ale z ulepszonym wnętrzem. Tym razem ma się to zmienić! Ponoć Apple ma zdecydować się na wypuszczenie iPhona 8 i 8 Plus. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Mówi się również o trzecim modelu! Tutaj konfiguracja jest różna: mogą to być dwa iPhone 7S i trzeci nazwany iPhone 8 lub iPhone X. Ewentualnie pojawia się iPhony 8 oraz iPhone X, który ma być związany z 10 rocznicą premiery pierwszego iPhona.

Nazwa dla nowego iPhone

Bezprzewodowe ładowanie

Apple zdecydowanie chce iść w bezprzewodowość. Widać to po ostatnich ruchach firmy, czyli prezentacji słuchawek AirPods oraz wdrożeniu Apple Pay. W tym roku mają zaprezentować bezprzewodowe ładowanie. Słowo "bezprzewodowe" ma tutaj ogromne znaczenie. Dotąd smartfony mogliśmy ładować indukcyjnie. Apple chce ładować najnowsze iPhony kompletnie bezprzewodowo! To brzmi nierealnie, ale rzeczywiście Apple wykupiło firmę, opracowującą tę technologię. Czas pokaże!

Podsumowanie

Patrząc na te wszystkie plotki, najnowszy iPhone może okazać się urządzeniem innowacyjnym i pełnym dodatkowych funkcji. Na pewno nie możemy się spodziewać złącza mini jack. Módlmy się tylko, aby Apple nie zrezygnowało ze złącza Lightning na rzecz wyłącznie bezprzewodowego ładowania, to na pewno nie czas na takie posunięcia. Zdecydujecie się na zakup kolejnego telefonu z nadgryzionym jabłkiem?

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 2/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Xiaomi Redmi Note 3 Xiaomi Redmi Note 3 Tu kupisz najtaniej!
2LG G5 LG G5 Tu kupisz najtaniej!
3Samsung Galaxy S7 Edge Samsung Galaxy S7 Edge Tu kupisz najtaniej!
4Huawei P9 Lite Huawei P9 Lite Tu kupisz najtaniej!
5Huawei Mate 9 Huawei Mate 9 Tu kupisz najtaniej!
6Samsung Galaxy J5 Samsung Galaxy J5 Tu kupisz najtaniej!
7LG K10 LG K10 Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Smartfony z Dużym Wyświetlaczem - TOP 7 Telefonów z Ekranem Powyżej 5 Cali

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
Więcej