PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Maszyn do szycia | Najlepsze polecane Maszyny do szycia 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 4

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi maszyn do szycia. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Domowa maszyna do szycia to wszechstronne narzędzie, które pomoże zarówno stworzyć oryginalne kreacje, jakich nikt inny nie ma, jak również wykonać proste przeróbki krawieckie.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym użytkownikiem, czy masz już doświadczenie w szyciu, ważne, aby wiedzieć, jaką maszynę do szycia kupić. Z tą myślą powstał skrócony poradnik zakupowy z najistotniejszymi zagadnieniami. Z pozoru proste wszycie zamka lub pocerowanie dziury nie wyjdzie odpowiednio, jeżeli nie będziesz wiedział, jaką maszynę do szycia wybrać.

Pamiętaj, że polecane modele, które cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród kupujących, znajdziesz w rankingu maszyn do szycia.

maszyna do szycia Łucznik Helena 2060 wraz z akcesoriami

Jak układamy ranking maszyn do szycia?

Podczas tworzenia klasyfikacji domowych maszyn do szycia braliśmy pod uwagę takie aspekty, jak:

  • Rodzaj - na rynku występują dwa główne typy maszyn do szycia. Pierwsze z nich to mechaniczne maszyny do szycia, za które zapłacisz mniej, natomiast ich funkcje są nieco ograniczone, jak i komfort obsługi gorszy w porównaniu do drugiego rodzaju, jakim są elektroniczne maszyny do szycia. Wybór wielu funkcji odbywa się za pomocą przycisków, a nie pokręteł, wszelkie ustawienia widzisz na wyświetlaczu, praca odbywa się automatycznie, są bardziej rozbudowane także pod względem akcesoriów.
  • Moc silnika - celujemy w wydajne urządzenia, dlatego moc maszyn do szycia to minimum 50 W. Najczęściej spotykaną wartością jest 70 W, choć zdarzają się perełki o mocy nawet 120 W, które gwarantują poradzenie sobie z trudniejszymi materiałami.
  • Prędkość szycia - maszyny do szycia pracują z różną prędkością. Wartość może wynosić 750 obr/min, 850 obr/min, 1100 obr/min, a nawet 1250 obr/min. Dla początkujących osób, które nie mają jeszcze wielkiej wprawy w szyciu, albo podczas wykonywania trudniejszego wzoru, przyda się funkcja regulacji prędkości.
  • Liczba ściegów - ilość wzorów ściegów (sposób przewlekania nitki przez materiał) to jeden z najczęściej spotykanych parametrów. Prostsze modele mają ich niewiele, z kolei komputerowe maszyny do szycia mają ich najwięcej. Jeżeli nie chcesz się ograniczać jedynie do obszywania tkanin, ale chcesz ponieść się wodzy fantazji, to celuj w modele, które mają ich dużą liczbę do wyboru. Wartości wahają się od około 20 do nawet 400 ściegów.
  • Rodzaje ściegów - poza podstawowymi (użytkowymi) ściegami, często znajdują się dodatkowe (dekoracyjne). Najpopularniejsze ściegi to między innymi prosty, zygzakowy, owerlokowy, cerujący, półksiężycowy, satynowy, piórkowy, muszelkowy, plaster miodu, ukośny, krzyżykowy, elastyczny. Ważne, aby szerokość i długość ściegów była regulowana.
  • Funkcje szycia - z zautomatyzowanymi maszynami do szycia możliwe jest przykładowo haftowanie, wszywanie zamków, wyszywanie napisów, wszywanie gumy, podszywanie brzegów, szycie dekoracyjne, wykańczanie nogawek czy rękawów, przyszywanie guzika.
  • Automatyczne nawlekanie igły - niby banalna, aczkolwiek bardzo pomocna opcja. Automatyczne nawlekanie igły to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub po prostu niecierpliwych.
  • Szycie wstecz - możliwość szycia w dwóch kierunkach.
  • Chwytacz nitki - to element, którego zadaniem jest wiązanie nici podczas szycia. Wyróżnia się dwa główne typy chwytaczy: rotacyjny (inaczej obrotowy, chwalony za cichą pracę i komfort, gdyż nie ma konieczności wyjmowania bębenka do wymiany szpulki) i wahadłowy stosowany raczej w tańszych modelach (trzeba wyjąć bębenek przy wymianie szpulki).
  • Regulacja docisku stopki do materiału - ma wielkie znaczenie, zwłaszcza przy szyciu delikatnych tkanin, gdzie każdy szczegół trzeba dopracować i nie dopuścić do marszczenia, przejmujesz pełną kontrolę nad przesuwaniem się materiału.
  • Pozycjonowanie igły góra/dół - w trakcie przerwania szycia zdecydujesz, czy igła ma pozostać wbita w materiał czy ma zostać w pozycji górnej.
  • Możliwość zastosowania podwójnej igły - użycie podwójnej igły w maszynie do szycia przyda się przy wykonywaniu ozdobnych przeszyć (szycie dekoracyjne), podczas tworzenia wykończenia przy brzegach, do marszczenia, do pikowania, do przyszywania falban lub mocowania gumy.
  • Wolne ramię - do szycia rękawów i innych wąskich elementów ubrania najlepiej sprawdzi się wolne ramię.
  • Dodatkowe udogodnienia - z pewnością nieocenionym pomocnikiem jest wbudowane oświetlenie LED, które znacznie zwiększa widoczność w polu pracy, nie męczy oczu i jest energooszczędne. Przyda się automatyczne (lub przynajmniej półautomatyczne) obszywanie dziurek na guziki, automatyczne obcinanie nici, regulacja naprężenia nici. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym spodoba się opcja wyszywania liter, bowiem stworzysz dowolny napis, np. z imieniem pociechy. Pomocne będą dwa trzpienie szpulki (do standardowych i specjalnych nici), rączka do przenoszenia, schowek na akcesoria, opcja Start/Stop do zaczynania i kończenia szycia, opcja overlock do obszywania krawędzi firan/zasłon, jak również system ostrzegania przed błędnym użyciem.
  • Jakość wykonania - solidność to podstawa, jeżeli chcesz się cieszyć bezawaryjnym działaniem przez wiele lat. Polecamy maszyny do szycia, których podzespoły i rama są zrobione ze stali. Elementy muszą być odporne na ścieranie i wyższe temperatury. Bywają modele z powiększonym polem pracy, co przydaje się przy większych gabarytowo rzeczach. Dobrze, jak wymiana stopek ma zatrzaskowe, proste mocowanie.
  • Producent - wybór producenta jest niezwykle istotny. My o tym doskonale wiemy, dlatego w każdych swoich zestawieniach stawiamy na renomowane marki. W przypadku maszyn do szycia są to takie firmy, jak na przykład Minerva, Łucznik, Singer, Redstar, Brother, Gritzner, Janome, Modena, Husqvarna Viking, Veritas, Arka.
  • Cena - jeżeli oczekujesz funkcjonalnego, dobrze wykonanego i precyzyjnego narzędzia do szycia, to przygotuj się na wydatek w przedziale od 700 zł do 2000 zł.

Na czym jeszcze bazujesz podczas tworzenia rankingu maszyn do szycia?

W drugiej grupie uwzględniliśmy inne, ważne czynniki, które są niewiarygodną pomocą w tworzeniu listy maszyn do szycia.

  • Wnikliwa analiza - szczegółowo analizujemy każdą maszynę do szycia. Bierzemy pod uwagę jej stosunek jakości do ceny, główne atuty, największe możliwości, dodatkowe funkcje i udogodnienia, jak również słabsze punkty.
  • Własne doświadczenia - jesteśmy testerami sprzętów w wielu kategoriach. Nasze babcie korzystały z tradycyjnych, starych maszyn do szycia, natomiast my lubimy nowoczesne rozwiązania, które zapewniają skuteczność i komfort zarazem.
  • Opinie internautów - zwracamy uwagę na wszystkie Wasze spostrzeżenia. Takie opinie są dla nas niezwykle cenne, dlatego zawsze zachęcamy Was do komentowania.

Maszyny do szycia mają wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Skrócony poradnik zakupowy przybliżył Wam tę kwestię, aby wiedzieć, jaką maszynę do szycia kupić pod własne preferencje.

Określ budżet i swoje wymagania, przejrzyj ranking maszyn do szycia i zacznij z pasją tworzyć nowe rzeczy do Twojej garderoby.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 4
blog comments powered by Disqus