TOP 10 Czytników E-Booków — Sprawdzamy Najpopularniejsze Modele Na Rynku

Autor: Łukasz Proszek dodany: 16.03.2016

Wstęp

TOP 10 Czytników E-Booków — Sprawdzamy Najpopularniejsze Modele Na Rynku

Statystyki pokazują, że jeśli sięgamy po książkę, to zazwyczaj jest to publikacja papierowa, do której jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Jednak od kilku lat coraz większą popularność zdobywają tańsze odpowiedniki tradycyjnych wydawnictw, czyli e-booki. Aby je czytać, nie męcząc przy tym oczu, potrzebujesz specjalnego urządzenia. Sprawdź, jakich 10 czytników e-booków jest obecnie najpopularniejszych.

Ranking produktów - Czytnik e-Booków

Pierwsze miejsce należy do popularnego Amazon Kindle 7 Touch, którego obecna rynkowa cena to około 369 złotych, co daje możliwość kupienia dobrego sprzętu za rozsądne pieniądze. To 6-calowy czytnik z pamięcią o pojemności 4 GB, z funkcją łączności WiFi oraz dopasowywaniem czcionki wygodnej dla czytelnika.

Drugi z kolei jest czytnik tej samej marki, model Paperwhite 3, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników określających go jako niezwykle funkcjonalnego, zwłaszcza ze względu na podświetlany ekran oraz bardzo wytrzymałą baterię. Jest droższy od wyżej wymienionego czytnika tej samej firmy, jednak ma bardzo ciekawą opcję — bezpośrednio łączy się ze słownikiem oraz Wikipedią, by czytający bez przerywania lektury mógł sprawdzić trudniejsze słowa.

Na trzecim miejscu podium uplasował się Inkbook Classic — mniej popularny, ale za to jeden z tańszych obecnie dostępnych czytników wyposażonych w technologię e-papieru. Inkbook Classic obsługuje wiele różnych formatów, a dodatkowo chwali się go za wytrzymały akumulator. Warto mu się bliżej przyjrzeć, jeśli szukamy porządnego, acz niedrogiego sprzętu.

Ranking producentów

Raczej nikogo nie zdziwi, że ranking producentów czytników e-booków jest praktycznie zdominowany przez trzy marki. Amazon Kindle wyprodukowane przez firmę Amazon.com, prowadzącą największy sklep internetowy świata, to zdecydowanie najbardziej znane, a jednocześnie najchętniej kupowane czytniki. Dalej, z taką samą liczbą miejsc w rankingu, znalazł się Pocketbook, również jeden z największych producentów tego typu sprzętu. Ostatnią marką, której czytniki widnieją w naszym rankingu, jest Onyx.

Poz. Obrazek Nazwa Cena minimalna Cena maksymalna
1 Amazon Kindle 7 Touch 369 zł 369 zł
2 Amazon Kindle Paperwhite 3 599 zł 599 zł
3 Inkbook Classic 283 zł 283 zł
4 Amazon Kindle Paperwhite 2 499 zł 499 zł
5 Pocketbook Touch Lux 3 479 zł 479 zł
6 Inkbook Obsidian 524 zł 524 zł
7 Pocketbook 840 Inkpad 799 zł 799 zł
8 Amazon Kindle Voyage 957 zł 957 zł
9 Pocketbook 650 Ultra 548 zł 548 zł
10 Pocketbook 614 Basic 2 298 zł 298 zł

Ocena artykułu (0)

blog comments powered by Disqus

Email (wymagane):

Dziękujemy za zgłoszenie!