PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Radiobudzików | Najlepsze polecane Radiobudziki 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.7, Głosów: 3

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi radiobudzików. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Radiobudziki cyfrowe są znane ze swojej podwójnej funkcji, czyli radia i budzika, natomiast ich funkcjonalność może sięgać o wiele dalej. Niezależnie od tego, jak wszechstronny model wybierzesz, należy dowiedzieć się, jaki radiobudzik kupić, aby spełniał oczekiwania.

Z pomocą przychodzi skrócony poradnik zakupowy z najważniejszymi wytycznymi, które staną się jednocześnie odpowiedzią na pytanie, jaki radiobudzik cyfrowy wybrać.

W dziale ranking radiobudzików widnieją produkty w różnych zakresach cenowych, każdy z nich wyróżnia się praktycznymi rozwiązaniami.

radiobudzik w sypialni na stoliku

Jak układamy ranking radiobudzików cyfrowych?

Przy tworzeniu zestawień radiobudzików bazujemy na głównych cechach, jakimi są:

  • Typ radia - stawiamy na jak najlepszy sprzęt, dlatego na naszych listach znajdziesz radiobudziki z cyfrowymi radiami bądź cyfrowo-analogowymi. Radiobudzik precyzyjnie, szybko i automatycznie wyszuka stacje.
  • Zakres fal radiowych - przeważnie zakres obejmuje FM, ale wśród radiobudzików cyfrowych znajdziesz też perełki z radiem DAB, DAB+.
  • Rodzaj dźwięku - znajdziesz zarówno radiobudziki z dźwiękiem stereo, jak i z dźwiękiem mono. Te pierwsze chwali się za wyższą jakość dźwięku, jest szczegółowy, bez zakłóceń czy szumu. Drugie stosowane są w raczej tanich radiobudzikach, walory odsłuchu są mniejsze.
  • Głośnik - cyfrowe radiobudziki nie służą do rozkręcania imprezy, niemniej warto dowiedzieć się, o jakiej mocy głośniki zastosowano. Dobrą wartością będzie 5 W RMS, wystarczający do usypiania przy słuchaniu radia bądź porannego wybudzania. W niektórych produktach znajdziesz jeden głośnik, w innych nawet 2. Najbardziej polecane są głośniki stereofoniczne.
  • Ilość stacji radiowych do zaprogramowania - tutaj wartości są różne. W droższych modelach znajduje się aż 40 stacji radiowych (np. 20 FM i 20 DAB+), z kolei w innych jest to liczba sięgająca około 10.
  • Zasilanie - radiobudzik cyfrowy to produkt zasilany najczęściej sieciowo, a więc wymagający dostępu do źródła energii elektrycznej, z kolei nie trzeba się martwić wymianą baterii. Niekiedy zdarzają się urządzenia o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym bądź takie, które mają dodatkowo miejsce na baterię (rozwiązanie podtrzymujące zapisane ustawienia, zasilanie zapasowe).
  • Ilość alarmów - elektroniczny budzik z radiem posiada nawet kilka sygnałów dźwiękowych do wyboru (ustawienie innego sygnału w weekend a odmiennego w dni powszednie). Z pewnością większość użytkowników oczekuje budzenia radiem, czyli usłyszysz piosenkę ze stacji radiowej, co oznacza przyjemną pobudkę. Warto wspomnieć o opcji narastającego alarmu, który gwarantuje łagodne wybudzenie.
  • Złącze USB - dodatkowa rzecz, czyli złącze USB w radiobudzikach umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych, takich jak telefon czy tablet.
  • Bezprzewodowe ładowanie telefonu - coraz częściej producenci zachęcają opcją bezprzewodowego ładowania smartfonów. Nie są konieczne dodatkowe ładowarki, wystarczy, że przyłożysz swój telefon do specjalnej powierzchni, aby rozpoczęło się ładowanie. Smartfon musi być kompatybilny ze standardem QI.
  • Praktyczne funkcje - bardzo często masz do czynienia z funkcją drzemki, która daje możliwość pospania rano, a jednocześnie przypomina Ci co kilka minut o konieczności wstania, aby nie spóźnić się na ważne spotkanie (ponowienie alarmu). Kolejną przydatną opcją jest projekcja czasu na suficie lub na ścianie. Projektor oznacza szybsze sprawdzenie godziny, niezależnie od tego, czy w pokoju jest ciemno bądź czy znajdujesz się blisko lub na drugim końcu pomieszczenia.
    Docenisz również czujnik temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu wiesz, czy warunki, w jakich przebywasz są optymalne. Niestety nie jest to bardzo często spotykana opcja. Funkcja RDS (komunikaty radiowe) wyświetli informację o danej stacji bądź aktualnym tytule utworu. Funkcja głośnika przenośnego (w radiobudzikach z wbudowanym akumulatorem) pozwoli zabrać sprzęt na piknik. Funkcja głośnomówiąca umożliwi nawet prowadzenie rozmów (radiobudzik z wbudowanym mikrofonem pojemnościowym).
  • Dodatkowe udogodnienia - wśród imponujących udogodnień wymienia się moduł Bluetooth służący do odtwarzania muzyki ze smartfona, wyłącznik czasowy sleep timer (nie musisz wstawać i samodzielnie wyłączać radiobudzika) oraz ledową lampkę nocną z kilkoma poziomami jasności (nie musisz mieć dodatkowej na stoliku w sypialni). Praktyczne okaże się gniazdo słuchawkowe, bowiem podłączysz swoje słuchawki, aby nie przeszkadzać innemu domownikowi podczas słuchania ulubionej stacji. Ustawienie dwóch czasów budzenia przydaje się w przypadku par wstających o różnych porach. Slot na kartę pamięci microSD umożliwia odtworzenie z niej ulubionej muzyki.
  • Komfort użytkowania i jakość wykonania - na komfortową obsługę z pewnością wpływa duży, podświetlany wyświetlacz, gdzie wyraźnie oznaczono między innymi godzinę. Niektóre potrafią automatycznie się przyciemniać, w zależności od warunków oświetleniowych. Wygodę zapewnią intuicyjne przyciski (w tym przyciski szybkiego dostępu do ulubionych stacji radiowych), pokrętło (między innymi do regulacji głośności). Dobrze, jak obudowa jest aluminiowa. Konstrukcje są zazwyczaj kompaktowe, więc nie zajmują wiele miejsca, a dodatkowo stylowy design będzie pasował w większości wnętrzach.
  • Producent - nawet z pozoru proste radiobudziki powinny pochodzić od cenionego na rynku producenta, aby cieszyć się nienaganna pracą przez długi czas. Celuj w takie marki, jak Blaupunkt, Pure, TechniSat, Manta, Götze & Jensen, Philips, Sencor, JVC, Grundig, Hama, Lenco, Sony, Hyundai Panasonic, Muse, Sangean, Gogen, Akai, Aiwa.
  • Cena - w sklepach znajduje się wiele radiobudzików w niskich cenach (nawet za około 50 zł), natomiast oczekując wyższej funkcjonalności, lepszej jakości, celuj w sprzęt od pułapu cenowego około 100 zł. Najbardziej zaawansowane radiobudziki cyfrowe to koszt rzędu nawet 700 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu radiobudzików?

Klasyfikacje radiobudzików nie są podyktowane tylko czołowymi elementami. W drugiej grupie czynników, na jakich bazujemy znajdują się:

  • Własne doświadczenia - wielokrotnie irytował nas sygnał zwykłego budzika albo jego ograniczona funkcjonalność. Stawiamy na praktyczne gadżety, które jednocześnie zadbają o nasz komfort. Z radiobudzikiem w sypialni jest to jak najbardziej możliwe. Budzenie radiem wprawia w o wiele lepszy nastrój od samego rana.
  • Wnikliwa analiza - szczegółowo przyglądamy się każdemu modelowi. Sprawdzamy jego stosunek jakości do ceny, podstawową specyfikację, dodatkowe funkcje, rozwiązania zwiększające wszechstronność i komfort użytkowania.
  • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne. Bierzemy pod uwagę każde spostrzeżenie na temat konkretnego produktu, czekamy na Wasze opinie (zarówno te pozytywne, jak i negatywne).

Radiobudziki to niewielkie sprzęty do sypialni, które sprawiają, że poranne budzenie stanie się o wiele przyjemniejsze. Poznałeś ich główne parametry, aby wiedzieć, jaki radiobudzik cyfrowy kupić. Teraz zastanów się, na jakich opcjach najbardziej Ci zależy i jaką kwotą na zakup dysponujesz.

Prześledź ranking radiobudzików, zapoznaj się z tabelkami ze specyfikacją, aby porównać ze sobą konkretne modele, odwiedź stronę zaufanego sklepu, w którym możesz go kupić.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.7, Głosów: 3
blog comments powered by Disqus