Tt eSPORTS Ventus - Koniec Ze Spoconymi Dłońmi Gracza!

Ceneo.pl
Zobacz ofertę
149.0000 ZŁ
Skąpiec.pl
Zobacz ofertę
149.00 ZŁ
RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
311 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
301.95 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
189.90 ZŁ
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Uniwersalny kształt
  • Solidny sensor
  • Wysoka jakość materiałów
  • Wentylacja
WADY
  • Brak większych wad

Tt eSPORTS Ventus jest myszką uniwersalną – brak profilowania automatycznie robi z niej myszkę dla lewo- i praworęcznych. Jest raczej niewielka, pasuje do palmgripu i clawgripu, zdecydowanie robi wrażenie myszki dość niepozornej. Ma przewód o długości 1,5 m z organizerem aby wygodnie spiąć nadmierną ilość. Kabel jest w oplocie, elastyczny, dobrze zamocowany w gryzoniu więc nic z nim się nie powinno stać.

Gumowaną, szeroką rolką przewija się bardzo dobrze – działa ona także jako przycisk. Dwa przyciski są dość duże, symetryczne i działają na całej swojej powierzchni. Po środku, pod rolką są dwa przełączniki do profili i dpi, a następnie znajduje się duża część wentylacyjna. Zostało to tak zaprojektowane, że powietrze wpada od bocznych stron i chłodzi naszą dłoń, dzięki czemu się ona nie poci nawet podczas bardzo długich rozgrywek. Zapobiega to przede wszystkim ślizganiu się gryzonia w dłoni – a co za tym idzie nie pogarsza się przyczepność i nie spada precyzja gry.


Jaki Dysk Zewnętrzny USB 3.0 Wybrać? Ranking Modeli do 300 zł

Po bokach myszy znajdują się po jednym przycisku, który to używany jest w zależności od tego, czy gra osoba lewo- czy praworęczna. Ventus wykonany jest z bardzo dobrej jakości gumowanego tworzywa, które samo w sobie stawia już lekki opór. I mimo braku typowo gumowych boków, gryzoń trzyma się naprawdę dobrze. Spodnia część myszy wygląda dość standardowo – jest tutaj sensor laserowy 5700 dpi, duży przedni ślizgacz rewelacyjnej jakości i taki sam ślizgacz dolny. Pod klapką ukryte zostały trzy ciężarki, każdy po 4,5 grama – z nimi myszka waży 110 gram. Można je oczywiście dowolnie sobie do swoich upodobań dostosowywać.

Po podłączeniu do komputera Ventus się podświetla – a dokładniej jej rolka, wskaźnik profilu oraz logo ze smokiem znajdujące się w przestrzeni wentylacyjnej. Konfigurować to możemy za pomocą aplikacji na komputerze. Możemy sobie także dowolnie wyłączać poszczególne elementy podświetlenia, a także zaprogramować cztery różne profile. Jeżeli chodzi o dpi jest tutaj od jednego do czterech skoków, a częstotliwość próbkowania od 125 Hz aż do 1000 Hz.

Świetna klawiatura dla fanów płaskich klawiszy

Jak wiecie, do niedawna nie byłem fanem myszek nieprofilowanych. Zdecydowanie bardziej do gustu przypadały mi te wyprofilowane pod prawą dłoń. Natomiast kilka ostatnio testowanych myszek zmieniło moje podejście. Myszki te również potrafią być bardzo wygodne i funkcjonalne. W przypadku Ventusa mamy wysoką jakość wykonania, dobre oprogramowanie, fajny sensor. Spokojnie można ją polecić do wszelakich gier, także np. Counter Strike Global Ofensive.

blog comments powered by Disqus