PODPOWIEDZI:

Thermaltake Contac 30 [TEST]

Tym razem prezentujemy uniwersalne chłodzenie na procesor Contac 30 firmy Thermaltake. Contac 30 to dobra wydajność w rozsądnej cenie. Zapraszamy do lektury.

Contac 30

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra wydajność
  • Przystępna cena
  • Technologia Direct Heat Pipe
  • Bogate akcesoria
  • Podświetlany wentylator
WADY
  • Może nie zmieścić się do niektórych obudów

Contac 30 Thermaltake

Nie jest tajemnicą fakt, iż chłodzenia fabryczne dodawane do procesorów zapewniają jedynie minimum wydajności a w przypadku intensywnego obciążania procesora aplikacjami a w szczególności grami 3d, chłodzenia takie okazują się za słabe. I tu pole do popisu mają producenci sprzętu. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt chłodzeń o różnych kształtach, rozmiarach i parametrach. Oczywiście różnią się także ceną. W tej recenzji przyjrzymy się coolerowi , którego cena w stosunku do wydajności jest bardzo atrakcyjna. Zapraszam na testy Contac 30 od firmy Thermaltake.

Contac 30 Thermaltake

Contac 30 Thermaltake

W zestawie otrzymujemy przede wszystkim bogate akcesoria, elementy montażowe na Intela oraz Amd, dodatkowe mocowania do opcjonalnego, drugiego wentylatora, pastę termoprzewodzącą oraz intrukcję. Chłodzenie kompatybilne jest z większością socketów, oto ich lista: Intel LGA2011/1366/1155/1156/775 oraz AMD FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2AM2.

Contac 30 Thermaltake

Contac 30 Thermaltake

Blok radiatora jest dość wysoki za to wąski. Jego wymiary to 120 x 76.9 x 159 mm (L x W x H). W obudowie o szerokości 185mm radiator zmieścił się z małym zapasem miejsca do bocznego panelu, dlatego należy się upewnić czy nasza obudowa posiada wystarczającą szerokość. Radiator jest wyższy niż większość podobnych konstrukcji.

Contac 30 Thermaltake

Contac 30 Thermaltake

Na dole radiatora znajdują się trzy rurki cieplne o średnicy 8mm, również jest to większa średnica niż przeciętnie. Często stosuje się rurki o 6mm średnicy. Rurki cieplne wykonane są w technologii Direct Heat Pipe, są równo zeszlifowane aby stykać się bezpośrednio z powierzchnią procesora, co ma poprawiać odprowadzanie ciepła. Według specyfikacji chłodzenie bez problemu odprowadzi ciepło z procesorów o poborze mocy do 160W.

Contac 30 Thermaltake

Montaż samego chłodzenia jest dość prosty i nie powinien zająć więcej niż 20-30min. nawet jeśli dokonujemy po raz pierwszy samodzielnej instalacji chłodzenia. Pomaga w tym dobrze napisana, szczegółowa instrukcja. Niestety musimy zadowolić się językiem angielskim.

Contac 30 Thermaltake

W zestawie otrzymujemy także całkiem dobrej jakości pastę termoprzewodzącą. Jest to mała tubka, zawierająca 0,5 grama pasty ale bez problemu wystarczy na 1-2 aplikacje. Kolejną przydatną rzeczą są gumowe mocowania antywibracyjne do załączonego wentylatora. Takich mocowań mamy dwa zestawy, ponieważ na blok radiatora możemy założyć dwa wentylatory. Sam wentylator ma średnicę 120mm i podświetlany jest na niebiesko, zasilany standardowym złączem 4 pin. Wykonany z przeźroczystego plastiku, znajdziemy na nim także logo Thermaltake. Według producenta wentylator wytwarza od 15 do 33dBA, jednak pomiar wykazał nieco ponad 40 dBA. Prędkość obrotowa to pomiędzy 800 a 2000 obrotów na minutę. Żywotność łożysk wentylatora szacowana jest na 30.000 godzin. Cała konstrukcja waży 558g.

Podsumowanie

W testach chłodzenie Contac 30 spisało się bardzo dobrze. Temperatury na procesorze nie przekraczały 50 stopni, co jest dobrym wynikiem. Głośność wentylatora co prawda przewyższała nieco specyfikację producenta ale i tak mieściła się w normie. Contac 30 to ciekawe chłodzenie, dobrej jakości i ze świetnymi akcesoriami. W tej cenie warte polecenia.




Rozpakowanie Thermaltake Contac 30 na portalu Videotesty.pl


blog comments powered by Disqus
Thermaltake Contac 30 [TEST]