Sony Xperia SP [PREZENTACJA]

Kolejny, zdecydowanie wysokiej klasy model z serii Sony NXT Xperia, Sony Xperia SP jest smartfonem z Androidem, wyposażonym w LTE, który pod względem specyfikacji mieści się nieopodal Xperii T.

Nie przeocz nowych Testów. Subskrybuj nasz kanał YouTube

zalety:
  • Cena
  • Design
  • LTE
wady:
  • Gabaryty
  • Procesor

Nasza ocena:

4

Opinie użytkowników:

Wiesz coś o tym produkcie? Pomóż innym w wyborze i dodaj pierwszą opinię o Sony Xperia SP C5303.
komentarze: -
reklama:
FAIL

Test i Recenzja

dodano temu przez Krzysztof Bułka

Obecne smartfony są do siebie bardzo podobne, więc kluczowym wyróżnikiem Xperii SP jest jej fizyczna konstrukcja.

I mimo iż jest to dość topornie wyglądające urządzenie, znajdziemy w nim sporo starannie wykonanych detali, klasycznych motywów dla designu Sony Ericsson. Możemy się w niej nawet dopatrzeć elementów starego T610.

Sony Xperia SP fot5

Na spodzie znajduje się przejrzysty pasek, który świeci w różnych kolorach podczas odtwarzania muzyki i przeglądania zdjęć. Jego sekwencje świetlne są konfigurowalne przez użytkownika.

Sony Xperia SP fot3

Xperia SP działa na Androidzie 4.1, posiada 4,6" wyświetlacz o rozdz. 720 x 1280 pikseli wykonany w technologii BRAVIA. 8 MP główny aparat fotograficzny z czujnikiem Sony Exmor RS, rejestrujący w jakości 1080p; oraz kamerę wideorozmów o jakości VGA.

Sony Xperia SP FOT1

Wewnątrz mieści się 1,7 GHz dwu-rdzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci flash plus gniazdo microSD.

Za pośrednictwem kabla HDMI MHL lub funkcji DLNA podłączymy go do kompatybilnego telewizora Sony, a Xperia SP posiada również radio FM i komunikację NFC.

Urządzenie wyposażone jest w LTE w dwóch wariantach częstotliwości, obsługuje też HSPA+ oraz wszystkie typowe sposoby komunikacji, jak Wi-Fi i Bluetooth. Xperia SP obsługuje też systemy pozycjonowania: GLONASS i GPS.

Sony Xperia SP fot4

Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 2370 mAh, pozwalająca na prawie 19 godzin rozmów i 30 dni czasu czuwania.

Xperia SP nie jest lekka, ważąc 155 gramów, a jej gabaryty to: 131 x 61 x 10 mm.

Sony Xperia SP FOT2

Znajdziemy tu wszystkie typowe dla Sony funkcje, i chociaż model ten nie dorównuje Xperii Z, powinien być o wiele tańszy i mniejszy. Xperia SP dostępna będzie w kolorze czarnym, białym lub czerwonym, w drugim kwartale 2013 roku.

Nie znamy jeszcze jej ceny, ale naszym zdaniem Xperia SP trafi do sprzedaży detalicznej za około 400 €.

blog comments powered by Disqus
Twoje produkty

Email (wymagane):

Dziękujemy za zgłoszenie!