PODPOWIEDZI:

Goclever Hybrid [RECENZJA]

Goclever Hybrid jak sama nazwa wskazuje jest hybrydą tabletu oraz laptopa tudzież netbooka. Co ciekawe jest to pierwsze takie urządzenie wyprodukowane przez polską firmę. Zobaczymy co do zaproponowania ma ten nietypowy produkt.

GOCLEVER HYBRID 3G 16GB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dodatkowa bateria w docku
  • Wykonanie
  • Specyfikacja
  • Dodatkowy modem 3G
  • Wejście HDMI
WADY
  • Brak czujników światła oraz zbliżeniowych
  • Brak GPS
  • Brak płynności systemowej
  • Słabe multimedia

Goclever Hybrid jest podzielony na dwie części. Pierwsza to oczywiście 10 calowy tablet. Druga to pełna fizyczna klawiatura qwerty. Klawiatura, która zarazem jest tzw "dockiem" wyposażona jest w akumulator o pojemności 8000 mAp. Dodatkowo całą stację dokującą wyposażono w wejście HDMI , dwa porty USB oraz microUSB. Materiały wykorzystane do produkcji Hybrida są dobrej jakości. Jednak trochę razi uginający się front urządzenia podczas naciskania klawiszy. Najważniejszą częścią zestawu jest oczywiście tablet. Urządzenie wyposażone jest w 10.1 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pix zrobiony w technologii IPS. Niestety ekran nie jest pokryty szkłem odpornym przed zarysowaniami. Mimo wszystko nie ujrzałem na nim żadnych rys. Jedno co można zarzucić to uporczywe odciski palców oraz refleksy świetlne które towarzyszą nam przy pracy z urządzeniem. Warto też wspomnieć, że sam tablet posiada również wbudowaną baterię o pojemności 6500 mAh co razem z samą stacja dokującą daje imponującą wielkość baterii 14500 mAh! Samo instalowanie tabletu z klawiaturą nie sprawia problemu. Wystarczy tylko włożyć go w dwa zaczepy. Po zainstalowaniu całość nie sprawa problemu w korzystaniu. Podobnie sprawa ma się z odłączeniem urządzenia, wystarczy przesunąć specjalny suwak aby zwolnić zaczepy.

Czy Tablet Może Zastąpić Laptopa? Polecane Tablety do Nauki i Pracy >>>

hybrid

Podczas korzystania z tabletu z podłączoną klawiaturą mogłem zobaczyć jak działają same klawisze oraz jakie funkcje posiadają. Otwarcie trzeba przyznać, że System Android nie jest przystosowany aby korzystać z niego tylko i wyłączenie z klawiatury fizycznej. Choć klawisze wciskają się miękko i mają odpowiedni skok to jednak samo pisanie nie należy do przyjemnych, ponieważ w urządzeniu zastosowano nietypowy język wprowadzania tekstu. Ponadto funkcje popularnych klawiszy takich jak "alt" czy "ctrl" nie odpowiadają standardom PCtowym. Osobiście trochę męczyłem się podczas korzystania z tej klawiatury. O wiele wygodniej pracuje się na ekranie dotykowym. Zobaczyłem również, że zamknięcie klawiatury nie powoduje zablokowania ekranu. W ogóle Hybrid nie posiada czujnika zbliżeniowego oraz czujnika światła. Ekran podczas wieczornego przeglądania internetu razi nas i trzeba się posiłkować szybkim wejściem w ustawienia i minimalizować jasności ekranu. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor RockChip RK3066 o taktowaniu 1,6 ghz oraz 1GB pamięci RAM. Ponadto do dyspozycji mamy jednostkę graficzna Mali 400MP4 . Wszystko radzi sobie bardzo przyzwoicie. Nie mamy problemów z graniem nawet w bardziej wymagające tytuły. W benchmarku Quadrant tablet Goclever Hybrid osiągnął wyniki powyżej 4000 pkt co jest rezultatem bardzo dobrym. Hybrid działa bardzo sprawnie, choć czasami zdarzają się małe lagi na ekranie. Spowodowane jest to jednak dość słabą optymalizacją Androdia 4.1 JB.

hybrid

System zastosowany w Tablecie Goclever Hybrid 4.1.1 z dość dużą ilość preinstalowanych aplikacji takich jak Skype, Istagram, Ipla czy menadżer plików oraz instalator aplikacji. Goclever również wspiera swój sklep z aplikacjami, jednak nie mamy tam dość dużego wyboru a duża część z nich jest płatna. Jest jednak kilka bardzo ciekawych propozycji, jedną z nich jest opcja eHomeMediaCenter ,dzięki której możemy strumieniowo wysyłać np. filmy na nasz monitor. Druga rzecz to oprogramowanie do edycji plików Office - Kingsoft Office – bardzo dobre oprogramowanie, które bez problemów pomoże nam w obróbce dokumentów. Ciekawą opcją jest też „wyrzucanie” playera filmów na sam pulpit, podobnie jak to ma miejsce w smartfonach firmy Samsung.

hybrid


Multimedia, które zastosowano w tablecie Goclever Hybrid nie należą do najlepszych, jednak nie są zasadniczą wadą tego urządzenia. Tylna kamera o rozdzielczości 3,1 mpix oraz przednia 1.9 mpix są typowo symboliczne. Ani na jednym ani na drugim nie możemy spodziewać się dobrej jakość zdjęć oraz filmów. Pomijam już czas w jaki robimy zdjęcia – trwa to parę sekund. Muzyka, stoi na lepszym poziomie. O ile tylny głośnik gra przeciętnie to już na słuchawkach gra przyjemnie. Wbudowany equalizer dodatkowo pozwala nam na zmianę barw odtwarzanego dźwięku.

hybrid

Zestaw który otrzymałem co prawda nie posiada łącza SIM jednak producent zadbał o dodatkowy modem 3G dzięki któremu mamy łączność ze światem. Modem obsługuje sieć Areo 2, więc jeżeli zechcemy możemy korzystać z darmowego internetu. Brak modułu GPS w pewnym aspekcie również jest wadą jednak mało kto korzysta z tak dużego urządzenia w samochodzie.

Podsumowując Hybrydowy Goclever to nie jest złe urządzenie. Bardziej jednak przemawia do mnie tablet niż dołączona do niego klawiatura. Myślę, że wszystkie braki leżą po stronie oprogramowania i jeżeli wyjdzie do niego aktualizacja powinno być dużo lepiej. Cena kształtuje się w okolicach 1000 zł i nie jest ona wygórowana jak za to co dostajemy.

blog comments powered by Disqus
Goclever Hybrid [RECENZJA]