PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jaki Budżetowy Laptop Dla Ucznia?

Jaki Budżetowy Laptop Dla Ucznia?

Okres wakacyjny już niemalże na finiszu, zatem czas rozpocząć szaleństwo szkolnych zakupów na dobre! W dobie dzisiejszych czasów nie wystarczy już kupić dziecku kilka zeszytów, przybory do pisania, parę podręczników oraz tornister. Dzisiejsi uczniowie potrzebują dobrej pomocy naukowej w postaci komputera lub laptopa. Jak wiadomo, nie zawsze posiadamy odpowiedni budżet na zakup tego typu urządzenia, więc zaproponujemy Wam dzisiaj kilka “budżetowych” laptopów, które wystarczą młodemu uczniowi… tak na początek, rzecz jasna.

Niezbędny element dzisiejszych czasów...

Kiedyś do nauki wystarczały nam encyklopedie, podręczniki lub wiedza starszej i doświadczonej osoby. Warto jednak zauważyć, że świat nie stoi w miejscu, lecz stale się rozwija, a skutkiem tego jest wszechobecna technologia. Dzisiaj kompendium wiedzy na wszelakie tematy jest internet. Stamtąd zbieramy różnej maści informacje, przykładowo potrzebne do napisania krótkiej prezentacji szkolnej na dany temat. Tę prezentację stworzyć możemy właśnie na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Zatem widzicie, jak bardzo nieodłącznym elementem wyposażenia szkolnego naszej pociechy jest komputer/laptop.

jaki laptop #1


Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?

Jak już doszliśmy do wniosku, że zakup urządzenia jednak wchodzi w grę, musimy skupić się na tym, co dokładnie warto kupić? Jak już wspomniałem na początku, nasz wzrok skierujemy na tańsze laptopy, które obecnie weszły w fazę promocyjną, zatem tym bardziej warto się nim przyjrzeć! Oto przed wami pięćbudżetowych laptopów, które mogą stać się łakomym kąskiem dla potencjalnego kupującego.

Kiano SlimNote 14.1”3735F

Na pierwszy ogień idzie produkt ze znanego i rodzimego producenta, Kiano. Firma ta słynie z tworzenia produktów z rozsądnym stosunkiem jakości do ceny i to się chwali! Co można powiedzieć o tym modelu? Laptop ten został wyposażony w matrycę o przekątnej 14.1 - cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Nie jest to może nic oszałamiającego, ale miejcie na uwadze, że jest to produkt niezwykle tani. Jednakże, we wnętrzu skrywa on procesor Intel Atom Z3735F o taktowaniu 1.33 - 1.88 GHz. Całość jest wspierana przez 2 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Grafika to układ Inel HD Graphics. Całość zamknięto w zgrabnej białej obudowie. Liczyć możemy również na preinstalowany system Windows 10, który stale zyskuje na popularności! Obecnie najniższa cena to 799 złotych.

KIANO SLIMNOTE 14.1”3735F

Lenovo 100-15IBY

Kolejnym, ale tym razem nieco droższym modelem notebook’a dla ucznia jest Lenovo 100-15IBY! Urządzenie to zostało wyposażone w odrobinę większą matrycą, bo o rozmiarze 15.6 - cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal jest nieco mniejsze niżeli w przypadku laptopa od Kiano, ale gołym okiem nie sposób zauważyć różnicę! Procesorem tego modelu jest produkt Intela, a konkretnie dwurdzeniowy Intel Celeron o taktowaniu 2.16 GHz, który wspierany jest przez 2 GB RAM-u oraz 250 GB dysku HDD. Kwestia graficzna pozostaje bez zmian. Ciekawostką może być umieszczona przez producenta kamerka do wideo rozmów o rozdzielczości 0.3 mpix. Całość została zamknięta w solidnej obudowie o cieszącej oko stylistyce. Cena to 899 zł.

LENOVO 100-15IBY

ASUS X553SA-XX005

Tym razem znów za przykład dobrego “budżetowca” posłuży produkt z Chin. Pamiętajcie jednak, że sprzęt z tego kraju już nie jest wcale kojarzony z produktami najgorszego sortu, które tylko udają porządne! Warto zaufać tym firmom, a już w szczególności ASUS-owi i jego notebook-owi, X553SA-XX005. Model ten został wyposażony w ekran o rozmiarze 15.6 - cala i znanej nam rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sercem tego laptopa stał się procesor dwurdzeniowy Intel Celeron o taktowaniu 1.6 - 2.16 GHz. Pamięci RAM umieszczono aż 4 GB, co pozwoli na niezwykle płynną pracę. Nie zapomniano także o pamięci wewnętrznej, którą stanowi tutaj dysk o pojemności aż 1 TB! Dodatkowo, producent umieścił kamerkę o rozmiarze 0.3 mpix. Cena to ok. tysiąc złotych.

ASUS X553SA-XX005

Lenovo IdeaPad 100 15 N2840

Teraz przechodzimy w nieco droższe warianty, ale dalej poruszamy się w tzw. strefie “budżetowej”. Jak już zdążyliście zauważyć, znów za dobry przykład posłuży efekt prac inżynierów od Lenovo! Stawka jest nieco wyższa, a więc zawartość tego modelu może zadowolić większą grupę odbiorców. Mamy tutaj do czynienia z ekranem o rozmiarze 15.6 - cala i standardowej rozdzielczości, 1366 x 768 pikseli. Jeżeli chodzi o procesor, to tym razem także spotykamy jednostkę Intel Celeron, ale już o taktowaniu 2.58 GHz, która wsparta jest przez 4 GB RAM-u. Dysk to HDD o pojemności 250 GB. Wartym zauważenia faktem jest, zainstalowany system Windows 10! Zatem, już nie musimy się martwić o instalację konkretnego OS-u. Producent daje 12 miesięcy gwarancji przy cenie rynkowej - 1299 złotych.

LENOVO IDEAPAD 100 15 N2840

HP Stream 13-C130NW

Hewlett-Packard jest bodaj najbardziej znanym producentem laptopów na rynku. Tworzy on urządzenia o wyjątkowej charakterystyce i tym razem się nie zawiedziemy! Bowiem, notebook został wyposażony w matrycę o rozmiarze 13.3 - cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sercem tego modelu jest procek Intel Celeron N2840 o taktowaniu 2.58 GHz! Jeżeli mówimy o specyfikacji, to warto wspomnieć o zainstalowanej pamięci RAM na poziomie 2 GB oraz dysku SSD o pojemności 32 GB. Całość została zamknięta w stylowej obudowie, która może się podobać! Ponadto, w specjalnej ofercie, którą znajdziecie tutaj, możecie otrzymać dodatkowo roczną subskrypcję na pakiet Office 365, a w tym 1 TB w chmurze OneDrive! Wszystko to w cenie promocyjnej: 1199 złotych.

HP STREAM 13-C130NW

Słów kilka na koniec...

Wybraliście już coś spośród tych pięciu wyselekcjonowanych przez nas laptopów? Z pewnością nie są to demony prędkości, które pozwolą naszemu dziecku na “odpalenie” jakiegoś świeżego tytułu, ale na początek wystarczy. Jeżeli macie jednak jakieś wątpliwości i chcielibyście wybrać coś z goła innego, wypowiedzcie się w komentarzach, a z pewnością udzielimy wam oczekiwanej przez Was pomocy! Zapraszamy również na nasze forum, gdzie możemy poruszyć wiele innych tematów, które z pewnością Was zainteresują. ;)

blog comments powered by Disqus
Jaki Budżetowy Laptop Dla Ucznia?