PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jaki PC Dla Ucznia do Nauki i Rozrywki?

Jaki PC Dla Ucznia do Nauki i Rozrywki?

Rok Szkolny tuż tuż. A tam? Informatyka, Dzienniczek Elektroniczny, Prezentacje Multimedialne od Nauczycieli. PeCet w domu to teraz konieczność. Jeżeli dotychczasowy mocno się zestarzał, bądź dzieco korzystało z rodzinnego komputera - czas na Komputer idealny do szkoły. Mamy dla was dwa szybkie zestawy - Jeden do podstawowych ćwiczeń szkolnych i YouTube'a, a drugi do porządnego grania w najnowsze gry bez ogromnej szkody dla twojego portfela. Zaczynamy!

Build 1000 zł:

budżetowy komputer do nauki

Zestaw budżetowy zbudujemy na bazie AMD Athlona 5350 - małego, energooszczędnego procesora z wbudowanym procesorem graficznym R3. Ma 4 rdzenie o taktowaniu 2 Ghz i okazuje się być wydajną bestyjką zarówno do zadań biurowych, jak i bardziej multimedialnych zastosowań. Procesor wkładamy na małą płytkę Główną Mini-ITX Asus AM1l-A. Do tego dorzucamy 4GB Ramu GooDRam o taktowaniu 1600mhz. Mamy więc podstawową jednostkę obliczeniową. System i dane umieścimy na 2,5 calowym 120GB dysku SSD Adata SP550 i wszystko to zapakujemy w obudowę z wbudowanym zasilaczem Chieftec Fi-01B. Przez oparcie sie o standard ATX otrzymujemy praktycznie pasywnie chłodzony Box o wymiarach zaledwie 27x27cm i 9cm wysokości.

Całość wyniosła nas 928zł, działa cicho i bez zarzutu. Świeżo upieczony uczeń nie zagra może na takim sprzęcie w cokolwiek bardziej wymagającego, ale bez problemu odpali gry z internetu, obejrzy youtuba czy porobi zadania do szkoły.

Build Gamingowy:

budżetowy komputer również dla gracza

Dla tych z zacięciem gamerskim mamy zestaw aż dwukrotnie droższy - kosztuje ok. 1800zł ale oferuje bardzo wysoką jakość w nawet najnowszych grach. Jako podstawę użyjemy tutaj AMD Athlon X4 860k o taktowaniu 3,7 GhZ i 4 rdzeniach. Tego potworka wpakujemy w płytę głóną od MSI i dopakujemy GeForce GTX 750Ti - najmocniejszą wersją 750tki, która posiada 2GB Ramu i ze spokojem zapewni płynną rozgrywkę na ustawieniach średnich i wysokich w rozdzielczości FullHD. Do pełni szczęscia potrzeba nam jeszcze Ramu - 2 kostki po 4GB Corsaira CL9 o taktowaniu 1600mhz. Do tego dokładamy spotkaną we wcześniejszym setupie ADAtę 120GB SSD i całość Zasilamy Corsairem CX 500 z certyfikatem 80 Plus. No - i trzeba taki zestaw w coś jeszcze ubrać - tutaj sprawdzi się klasyka - SIlentium PC Gladius M20 Pure Black. Taki zetsaw będzie na pweno masywniejszy i nieco głośniejszy - ale w zamian zaoferuje wysoką wydajność w najnowszych grach, zakładając, że nie będziemy szaleć z ustawieniami ultra i skupimy się na ustawianiach medium. Przy takim zestawie zatrzymujemy się przy 1800zł - to i tak nieźle, jak na gamingowy komputer.


Prezent dla Niego

I to tyle - dwa zestawy, dla mniej i dla bardziej wymagających. Jeżeli macie dla nas jakieś alternatywy - piszcie w komentarzach.

Zobacz również:

>>> Wybierany Budżetowy Smartfon Do Szkoły

>>> Wybieramy Słuchawki Do 150 zł

>>> MSI Vortex - Testujemy Komputer za 16 Tysięcy Złotych!

blog comments powered by Disqus
Jaki PC Dla Ucznia do Nauki i Rozrywki?