PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Top 5 FPSów, w Które Musisz Zagrać Przed Końcem Roku!

Top 5 FPSów, w Które Musisz Zagrać Przed Końcem Roku!

Pozostał jeszcze miesiąc, aby przed wstąpieniem w nowy rok, zagrać w najlepsze FPSy 2016. Był to czas, w którym pojawiła się masa dobrych strzelanin pierwszoosobowych. Z całej tej listy postanowiliśmy wybrać 5, naszym zadaniem najlepszych. Kolejność występowania nie ma żadnego znacznie, wszystkie gry są równie ważne i zdecydowanie warto po nie sięgnąć. Jesteście ciekawi co dla was przygotowaliśmy? Zapraszam do czytania!

1. Battlefield 1

Nowy Battlefield zawsze wzbudza spore zainteresowanie u graczy. Nie jest to seria, która ukazuje się co roku. Tym razem włodarze z EA zabierają nas na fronty 1 Wojny Światowej. Tematyka dość ciekawa, biorąc pod uwagę, że losy tej wojny nie są popularne w grach komputerowych. Battlefield 1 jest pierwszą większą grą, wydaną w tym roku, która powraca do tak zwanej „wojny pozycyjnej”. Dla graczy przygotowano znakomitą kampanie fabularną. W niej poznamy losy 5 żołnierzy, którzy walczyli na różnych frontach. Każdy z bohaterów specjalizował się w czymś innym, dlatego misje są dość urozmaicone w pojazdy, samoloty czy inne rodzaje broni. Osoby niezainteresowane główną osią fabularną, na pewno ucieszy multiplayer. Ten posiada wszystkie popularne tryby rozgrywki takie jak: podbój, szturm, drużynowy deathmatch czy zupełną nowość operacje. Kierować można różnymi pojazdami takimi jak czołgi czy polatać samolotem. To wszystko w przepięknej grafice i doskonałym udźwiękowieniu. Zdecydowanie warto, jeżeli zamierzamy grać ze znajomymi przez sieć.

Battlefield 1

2. Overwatch

Nie spodziewałem się, że Overwatch tak bardzo mi się spodoba. Przed premierą niesłusznie przekreśliłem ten tytuł. Był to ogromny błąd, ponieważ jest to znakomita gra sieciowa. Blizzard po raz kolejny nie rozczarował graczy, tworząc niezwykle wciągający tytuł. Overwatch to sieciowy FPS, w który udział biorą dwie drużyny po 6 graczy. Wybierać możemy pomiędzy 23 grywalnymi postaciami, które różnią się pomiędzy sobą umiejętnościami. Twórcy wprowadzają okolicznościowe wydarzenia, w których gracze otrzymać mogą specjalne skórki, spreje, portrety czy emotki. W najnowszym patchu doszły też nowe tryby rozgrywki, nowa bohaterka Sombra i śnieżna mapa. Blizzard na pewno długo będzie rozwijał ten tytuł, dbając o to, aby gracze często otrzymywali nową zawartość. Już nie mogę się doczekać świąt Bożego Narodzenia, w poszukiwaniu skórek do moich ulubionych postaci.

Overwatch

3. Doom

Tegoroczny Doom zaliczył bardzo udany powrót. Marka, która w latach 90 dała narodzi wielu teraz popularnym strzelaninom. W Doomie ponownie powracamy na czerwoną planetę. Baza UAC na Marsie została opanowana przez demony. Tylko Doom Marine może wysłać z powrotem poczwary do piekła. Gra jest niezwykle dynamiczna i pełna akcji. W kampanii fabularnej powrócą wszyscy znani przeciwnicy z poprzednich części. Do ich anihilacji posłuży bogaty arsenał, z możliwością instalacji dodatków. Kampania jest dość długa, jak na dzisiejsze standardy, na ukończenie gry potrzebować będziemy około 12 godzin. Dostępny jest także tryb dla wielu graczy. Multik jest szybki i rozgrywa się na dość ciasnych mapkach. Nowością jest możliwość wcielenia się podczas gry w jednego z demonów. Dotychczas pojawiły się dwa płatne rozszerzenia DLC, które dodają nowe tryby rozgrywki, bronie, mapy i upiory. Jakby tego było, to jest jeszcze potężne narzędzie SnapMap. W nim poczuć się możemy jak twórca poziomów. Stworzyć swoją własną mapę a następnie opublikować ją w Internecie. Zdecydowanie warto sięgnąć po najnowszą odsłonę Dooma!

Doom

4. Shadow Warrior 2

Graczom i recenzentom bardzo spodobał się remake Shadow Warriora. Było to do przewidzenia, że musi pojawić się kontynuacja. Flying Wild Hog stanął na wysokości zadania tworząc Shadow Warriora 2. Świat ludzi połączył się ze światem demonów. Obie frakcje walczyły ze sobą niezwykle zaciekle po czym zawarły rozejm. Sequel rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Po raz kolejny wcielimy się w postać charyzmatycznego Lo Wanga. Przyjdzie nam rozegrać niezwykle widowiskowe starcia z przeciwnikami. Posługiwać się możemy bronią palną i białą. Szczególnie rozczłonkowywanie demonów daje sporo satysfakcji.  Twórcy postanowili ulepszyć model walki, widoczne mają być paski zdrowia potworów i granie w CO-OPie. Możliwość przechodzenia kampanii fabularnej z kumplem, to naprawdę świetna sprawa! Nie można zapomnieć o pięknej grafice, która napędza Shadow Warriora 2.

Shadow Warrior 2

5. Call of Duty Infinite Warfare

W życiu pewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki i nowe Call of Duty. Najnowsze dzieło Infinity Ward zabierze nas w kosmos. Ludzkość dysponuje taką technologią, że możliwe jest podróżowanie po całym układzie słonecznym. W kampanii fabularnej wcielimy się w postać kapitana Reyesa, pilota elitarnego składu Tier 1 Special Opetations. Oprócz misji typowych dla tej serii, gracz będzie miał możliwość rozegrania misji pobocznych. Jest to nowość, która pojawia się w Call of Duty Infinite Warfare. Nie zabraknie okazji do polatania Korsarzem i niszczenie ogromnych niszczycieli. Historia powinna zagwarantować około 10 godzin zabawy. Oprócz tego dostępny jest także tryb multiplayer. W nim znajdziemy sprawdzone tryby, z poprzednich odsłon Call of Duty. Infinite Warfare wyposażony jest także w tryb Zombie, w którym udział wziąć może do 4 graczy. Zmagać się będą z niezliczonymi hordami nieumarłych. Nie zabraknie wartkiej akcji, sporej ilości wybuchów i sekretów. Posiadacze wersji Legacy, otrzymają dodatkowo Remaster Call of Duty Modern Warfare. Oprócz odświeżonej kampanii singlowej, nie może zabraknąć także multika. To nie jest na pewno ostatnie słowo Activion i z serią Call of Duty zobaczymy się za rok.

Call of Duty Infinite Warfare

blog comments powered by Disqus
Top 5 FPSów, w Które Musisz Zagrać Przed Końcem Roku!