PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jak Wybrać Kartę Graficzną? Podpowiadamy, na co Zwrócić Uwagę

Jak Wybrać Kartę Graficzną? Podpowiadamy, na co Zwrócić Uwagę

Jaką kartę graficzną kupić? Wielu z Nas zadaje sobie to pytanie, kiedy chce ulepszyć bądź złożyć swój komputer. Odpowiedzi niestety jest wiele i w praktyce najlepiej albo samemu dobrze poszukać i się o tym pouczyć, albo tez wejść na forum i zasięgnąć wiedzy od doświadczonych kolegów, którzy powinni polecić nam coś interesującego.

Jednak ten artykuł będzie właśnie o tym, na co patrzeć podczas wyboru karty graficznej. Jakie są ważne aspekty, co się dla nas liczy i w końcu – Jaki model dokładnie nam pasuje. Postaram się napisać parę rzeczy, którymi powinniście  się  kierować a być może pomoże Wam to w wyborze karty.

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC

Po co? / Cena?

Dwa najważniejsze pytania. Musimy na nie odpowiedzieć jednocześnie – do jakich produkcji potrzebna nam karta graficzna oraz jaki mamy budżet. Wiadomo, że jedno z drugim się łączy. Nie zagramy w Wiedźmina 3 4k na karcie za 500zł, a jednocześnie jak będziemy chcieli grać właśnie w 4K to nie kupimy karty za 1000zł. Kiedy odpowiemy sobie na to pytanie możemy przejść dalej.

Jedna z najlepszych kart graficznych na rynku >>>

Kultura pracy i/lub Wydajność?

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Kiedy mamy już +- przedział pieniężny to szukamy jakiegoś modelu kart właśnie w tej kwocie. Dajmy na to mamy około 2300zł to wtedy szukamy kart z rodziny Nvidii1070. Czytamy,  edukujemy się, oglądamy  testy,  recenzje  i  porównania by wreszcie wybrać parę  kart, które nam najbardziej pasują.

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC

Możemy wybrać kartę pod maksymalną wydajność, ale kosztem kultury  pracy lub na odwrót – Idealnie cichą i chłodną, ale kosztem wydajności. Większość ludzi jednak decyduje się na średnią kartę o dobrej  wydajności oraz dobrej  kulturze  pracy. Szukamy testów i porównań, gdzie recenzent  wypunktuje te rzeczy i wtedy wiemy, że dany model może  nam  pasować.

Wygląd? Kompatybilność? Pobór energii?

Następny dosyć ważny aspekt.

Wygląd – Ważny dla osób z przeszkloną obudową.

Kompatybilność – Przed zakupem karty graficznej upewnij się, że pasuje ona do twojej obudowy i nie jest za duża oraz, że ma dobre wejście na zasilanie, które sam posiadasz w zasilaczu.

Pobór energii – Również ważna rzecz dla pewnej grupy ludzi. Jeśli ktoś planuje długo siedzieć na komputerze a jednocześnie chce mieć w miarę niskie rachunki za prąd to logiczne, że taka osoba poszuka dla siebie jakiejś karty z małym poborem energii. Warto jednak pamiętać, że często karta o mniejszym poborze energii to też karta mniej wydajna i gorzej podatna na podkręcanie – Otrzymujemy jedno, ale tracimy drugie.


Gadżety pod choinkę do 100zł

MSI GeForce® GTX 1070 ARMOR 8G OC 2

Podsumowanie

Prawda jest taka, że aby wybrać doskonałą kartę graficzną dla siebie, musimy o tych kartach sporo się nauczyć. Musimy poczytać, pooglądać recenzję i duże porównania w wielu grach oraz dobrze słuchać testerów i recenzentów, którzy powinni ważne informację podawać.

Z drugiej strony zawsze możemy wejść na forum technologiczne i zadać pytanie, jaką kartę powinienem kupić, ale pamiętajmy wtedy, że najlepiej zrobić to na kilku forach i brać informacje z paru źródeł.

blog comments powered by Disqus
Jak Wybrać Kartę Graficzną? Podpowiadamy, na co Zwrócić Uwagę