Jakie Słuchawki do Gier - Doradzamy w Wyborze Słuchawek Dla Gracza

Jakie Słuchawki do Gier - Doradzamy w Wyborze Słuchawek Dla Gracza

Słuchawki to dla graczy niesamowicie ważny sprzęt. Razem z Kubikiem i Pasią, postanowiliśmy się zastanowić, na co najbardziej zwrócić uwagę przy zakupie i czy ważniejsza jest wygoda czy wygłuszenie.

Wygoda vs Wygłuszenie

Nie wiem jak Wy, ale ja przykładam ogromną uwagę do wyboru słuchawek. Lubię bowiem posłuchać ulubionej muzyki w najwyższej jakości, a także mieć świetne pozycjonowanie w grach - to wszystko oczywiście przy wysokim komforcie użytkowania.

Nie ma większych wątpliwości, że jakość generowanego dźwięku wraz z pozycjonowaniem, to kluczowe cechy słuchawek. W drugiej kolejności postawiłbym wygodę... lub kwestię wygłuszenia.

Ciężko czasem wybrać, który z tych aspektów gamingowych słuchawek postawić wyżej. Dlatego też w naszym materiale wideo pojawił się Kubik i Pasia.

turniej lanowy

Oboje ocenili wygłuszenie i wygodę słuchawek z zupełnie odmiennych perspektyw. Pasia zwróciła uwagę na turnieje LAN-owe, na których zwykle jest dość głośno, a w grze trzeba przecież słyszeć wszystko. Kubik przyznał, że aktualnie mieszka w dość spokojnej okolicy i używa słuchawek otwartych (nie wygłuszających), które jego zdaniem oferują większą wygodę. Sprawa wygląda więc dość prosto. Pamiętajcie też, że co do kwestii wygłuszenia istnieją trzy rodzaje słuchawek - wspomniane już otwarte, półotwarte i zamknięte.

Kubik zwrócił również uwagę na to, że istnieją na rynku modele, które mimo znakomitego wygłuszenia, są wygodne w użytkowaniu. Sporo zależy tu jednak od naszego budżetu, ale jeżeli sporo gramy, a często coś wokół nas hałasuje, to moim zdaniem warto zainwestować.

Jakie Słuchawki Polecają Pasia i Kubik?

Jeżeli nie chce Wam się długo szukać i chcecie dostać sprawdzone rozwiązania, jeżeli chodzi o słuchawki do gier, to zwróćcie uwagę, które modele poleca Pasia i Kubik.

Pasia stawia na HyperX Cloud II. Zwraca uwagę na ich świetne wygłuszenie, a jednocześnie na wysoki komfort użytkowania. Jak to płeć żeńska, Pasia wybrałabiało-różową wersję kolorystyczną.

HyperX Cloud II

Czas na Kubika. Okazuje się, że nie ogranicza się on do jednych słuchawek. Wymienia między innymi sprzęt Roccat Renga, a także ten sam model co Pasia, czyli HyperX Cloud II - zapewne w innym kolorze.

Przestrzenność dźwięku

Często w internecie czy w sklepach stacjonarnych natknąć można się na słuchawki, które wychwalają się dźwiękiem przestrzennym 7.1. Zapytaliśmy więc Kubika, czy jest to jedynie marketing czy coś przydatnego w grach. Okazało się, że bardziej to pierwsze i że np. do CS-a w zupełności wystarczy standardowe stereo, a uzyskanie prawdziwego dźwięku 7.1. w słuchawkach jest w zasadzie niemożliwe.

Design słuchawek

A jak to jest z designem? Bez wątpienia jest to sprawa indywidualna. Kubik raczej nie zwraca na niego uwagi i twierdzi, że słuchawki mają dobrze służyć, a nie wyglądać. Coś w tym jest, przecież mamy je na głowie, a nie w ramce na ścianie. Znajdą się pewnie osoby, które mogą być oczarowane pięknymi, a nawet podświetlanymi headsetami, ale dla mnie też nie ma to osobiście znaczenia.

siberia frost blue

Wielkość nauszników

A co z wielkością słuchawek i ich muszli? Kubik przyznaje, że zbyt duże nauszniki mogą wbrew pozorom powodować pewne uczucie dyskomfortu. Moim zdaniem, najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć kilka modeli - oczywiście, jeżeli mamy taką możliwość. Zawsze przydatne będą szerokie opcje regulacji wysokości słuchawek czy wymienne poduszki.

Cena

Sprawa dość dyskusyjna, bo znajdą się osoby, które spokojnie wydadzą 300 zł na słuchawki, a i takie, którym będzie żal wydać 100 zł na nowy model.

Pasia stwierdziła, że należy bardziej do tej pierwszej grupy - interesują ją słuchawki wysokiej klasy za 300 zł lub więcej. Kubik natomiast powiedział, że czasem nie ma co oszczędzać na słuchawkach, gdyż może nam się to nie opłacić. Tańsze modele zazwyczaj są mniej wytrzymalsze i po pewnym czasie mogą po prostu się zepsuć, a wtedy czeka nas kolejny wydatek.

Mikrofon

Pasia używa wbudowanego mikrofonu ze słuchawek HyperX Cloud II. Zwróciła uwagę na możliwość odłączenia go w razie potrzeby. Kubik korzysta natomiast z wysokiej klasy mikrofonu Blue Yeti, który przydaje się mu przy streamowaniu. Takiego urządzenia nie zabierzemy jednak na turniej LAN, gdyż zbierałby szumy z otoczenia podczas naszych zmagań.

blue yeti

Słuchawki bezprzewodowe

A jak ma się sprawa ze słuchawkami bezprzewodowymi? Kubik miał okazję testować jeden model i przyznał, że jakość brzmienia wcale nie była gorsza, a żadnych opóźnień w przesyłaniu dźwięku nie uświadczył. Jednocześnie, tego typu rozwiązanie dedykowane jest bardziej graczom konsolowym.

Podsumowanie

Poruszone zostały w zasadzie wszystkie kwestie dotyczące wyboru słuchawek dla graczy. Wskazaliśmy też Wam kilka godnych polecenia modeli. Mamy nadzieję, że nasz materiał pomógł w dokonaniu optymalnego zakupu. Śledźcie dalej nasz portal i kanał YT, by nie przegapić najnowszych filmików, recenzji i artykułów.

Zobacz również Poradnik - Jak wybierać myszkę do grania 

Jaka myszka do CS:GO

Jakie słuchawki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu słuchawek z 6/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Corsair Void Surround Hybrid czerwone Corsair Void Surround Hybrid czerwone Tu kupisz najtaniej!
2Ravcore Gaming 7.1 Zen Czarno-czerwony Ravcore Gaming 7.1 Zen Czarno-czerwony Tu kupisz najtaniej!
3Natec Genesis HV59 Czarno-czerwony Natec Genesis HV59 Czarno-czerwony Tu kupisz najtaniej!
4Roccat Renga Czarny Roccat Renga Czarny Tu kupisz najtaniej!
5Razer Kraken 7.1 Chroma Czarny Razer Kraken 7.1 Chroma Czarny Tu kupisz najtaniej!
6Razer Kraken Neon Razer Kraken Neon Tu kupisz najtaniej!
7Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2 czarne Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2 czarne Tu kupisz najtaniej!
8Sumvision Nemesis Akuma 7.1 Sumvision Nemesis Akuma 7.1 Tu kupisz najtaniej!
9Ravcore Gaming 7.1 Hellion Czarno-czerwony Ravcore Gaming 7.1 Hellion Czarno-czerwony Tu kupisz najtaniej!
10Rampage SN-R4 Czarno-niebieski Rampage SN-R4 Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
11SteelSeries Siberia 200 Czerwony SteelSeries Siberia 200 Czerwony Tu kupisz najtaniej!
12Sennheiser X320 Czarno-zielony Sennheiser X320 Czarno-zielony Tu kupisz najtaniej!
13Razer Kraken Mobile Neon Zolte Razer Kraken Mobile Neon Zolte Tu kupisz najtaniej!
14Thermaltake Shock Blasting Czarno-czerwony Thermaltake Shock Blasting Czarno-czerwony Tu kupisz najtaniej!
15Turtle Beach Ear Force Heroes Of The Storm Czarno-fioletowy Turtle Beach Ear Force Heroes Of The Storm Czarno-fioletowy Tu kupisz najtaniej!
16Plantronics RIG 400HS Czarne Plantronics RIG 400HS Czarne Tu kupisz najtaniej!
17Acme Aula Succubus Gaming Czarno-niebieski Acme Aula Succubus Gaming Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
18Razer Kraken Mobile Neon Pomaranczowy Razer Kraken Mobile Neon Pomaranczowy Tu kupisz najtaniej!
19Ozone Gaming Rage ST Bialo-czarny Ozone Gaming Rage ST Bialo-czarny Tu kupisz najtaniej!
20Art Nemezis Czerwono-czarny Art Nemezis Czerwono-czarny Tu kupisz najtaniej!
21Kingston HyperX Cloud Revolver Czarno-czerwony Kingston HyperX Cloud Revolver Czarno-czerwony Tu kupisz najtaniej!
221Life Thunder Czarno-niebieski 1Life Thunder Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
23SteelSeries Siberia P300 Czarny SteelSeries Siberia P300 Czarny Tu kupisz najtaniej!
24Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1 Gaming Headset Bialy Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1 Gaming Headset Bialy Tu kupisz najtaniej!
25Razer Kraken Pro Neon zielone Razer Kraken Pro Neon zielone Tu kupisz najtaniej!
26Creative Sound BlasterX H7 Czarny Creative Sound BlasterX H7 Czarny Tu kupisz najtaniej!
27Acme Aula Spirit Wheel czarno-niebieskie Acme Aula Spirit Wheel czarno-niebieskie Tu kupisz najtaniej!
28Rampage SN-R10 GAMING Czarny Rampage SN-R10 GAMING Czarny Tu kupisz najtaniej!
29Ozone Gaming Rage ST Niebiesko-czarny Ozone Gaming Rage ST Niebiesko-czarny Tu kupisz najtaniej!
30Art FLASH Niebieski Art FLASH Niebieski Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 30 Słuchawek - Jakie Słuchawki Będą Najlepsze?

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more