PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Wybrać Odpowiednią Zmywarkę?

Jak Wybrać Odpowiednią Zmywarkę?

Ekspansja zmywarek w polskich gospodarstwach jest coraz większa. Nikogo już nie dziwi obecność tego typu urządzeń w kuchni. Jeszcze parę lat temu krążyły opinie, przedstawiające zmywarki jako urządzenia niszczące naczynia, niedokładne oraz drogie w eksploatacji. Technologia poszła na tyle do przodu, że obecnie sprzedawane zmywarki nie tylko zapewniają mniejsze zużycie wody niż w przypadku ręcznego zmywania, to równocześnie zapewniają dokładniejsze zmywanie.

Zalety zmywarki

Wyobraź sobie perspektywę najbliższego zjazdu rodzinnego, na którym pełnia szczęścia i sielanka trwa dotąd, aż blat kuchenny nie zostanie zasypany stertą brudnych naczyń. Posprzątaj, przygotuj jedzenie, pomyj naczynia, najlepiej od razu, żeby nie zaschły, pięknie wyglądaj. Po 30 minutowej seryjce mycia i wycierania naczyń okazuje się, że kolejna seryjka jest już gotowa. Zapewniam Cię, że ta sytuacja powtórzy się w każde urodziny, święta i podczas innych uroczystych okazji. A gdzie w tym wszystkim miejsce na Twoją dobrą zabawę?

Spokojnie, najgorsze masz już za sobą, teraz pomyśl jak łatwo i przyjemnie będzie ucztować wraz z najbliższymi, podczas gdy zmywarka będzie prała brudne naczynia za Ciebie, już zawsze!

Oszczędność wody i energii

Zmywarki zużywają znacznie mniej wody i energii by umyć tą samą ilość naczyń. Średnie zużycie to 15 litrów wody i 1 kWh energii co daje nam koszt około 1zł za jedno zmywanie. Podczas mycia ręcznego zużywamy 30 litrów wody, nie mówiąc o potrzebnej na ten cel energii.

Czystość

Zmywarki są również efektywniejsze od ludzkich rąk, a to za sprawą m.in. temperatury, w jakiej są zmywane naczynia. W tradycyjnym zmywaniu temperatura wody wynosi około 40 stopni Celsjusza, natomiast zmywarki „piorą” naczynia w znacznie wyższej temperaturze, nawet 70 stopni Celsjusza.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę

Oszczędność miejsca i czasu

Kolejnymi zaletami zmywarek są oszczędność miejsca, gdyż zmywarka pełni również funkcję suszarki oraz oszczędność czasu. Zmywając ręcznie potrzebujemy znacznie więcej naszego prywatnego czasu (jeśli średnio poświęcamy ok. 30 min. dziennie to w skali roku da to nam ponad tydzień stania przy zmywaku). Posiadając zmywarkę czas ogranicza się do włożenia naczyń i wyboru odpowiedniego programu.

Pielęgnacja dłoni

Ostatnim atutem zmywarek, przemawiającym zwłaszcza do kobiet, jest ochrona rąk. Tradycyjnie zmywając, ręce narażone są bezpośrednio na działanie detergentów co w konsekwencji zniszczy skórę na dłoni.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę

Wybór odpowiedniej zmywarki

Zdecydowaliście, że kupujecie zmywarkę, teraz istotne jest ustalenie kilku ważnych parametrów, które ułatwią Wam zakup odpowiedniego modelu, stworzonego dla Waszych indywidualnych potrzeb. Poniżej znajdziecie instrukcje.

Rozmiar

Przed zakupem zmywarki powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie. Po pierwsze, jak często oraz jakie ilości naczyń zużywamy. Osoby, które codziennie mają niewielką ilość naczyń do zmycia powinni zainteresować się zakupem mniejszej zmywarki (szerokość 45 cm), natomiast zwrócić uwagę na programy, które w większym stopniu pozwolą zaoszczędzić wodę i energię. Natomiast dla osób, które codziennie generują stertę brudnych naczyń proponujemy wybór większej zmywarki (szerokość 60 cm), co pozwoli pomieścić większą liczbę kompletów oraz naczyń o większych gabarytach.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę

Wolnostojąca czy zabudowana

Po drugie, czy zmywarka ma być wolnostojąca, czy też zabudowana. Zarówno w zmywarkach do zabudowy czy też wolnostojących standardem są dwie miary szerokości 45 cm i 60 cm. Wykończenie występuje głównie w kolorze białym lub stal szlachetna (inox). Zmywarki do zabudowy możemy podzielić na te z panelem zintegrowanym (ukrytym - gdzie po zamknięciu drzwiczek będzie on schowany pod blatem) oraz te z odkrytym, gdzie cały panel będzie widoczny od frontu.

Istotne cechy zmywarek

Klasa energetyczna, czyli efektywność energetyczna urządzenia. Wyróżniamy 7 klas, od A do G, które wskazują nam wydajność urządzenia w związku z zużyciem wody i energii. Litera A oznacza najlepszą klasę, G zaś najgorszą. Różnica pomiędzy klasami wynosi 12%, co w przypadku porównania klasy A do D wyniesie 36%.

klasa energetyczna zmywarek

Klasa zmywania, czyli efektywność czyszczenia zabrudzonych naczyń. Podobnie, jak przy klasie energetycznej tak i w klasie zmywania wyróżniamy klasy od A do G. Oznacza to, iż wybierając model zmywarki z klasą zmywania wyższą (bliższą liter A), będzie ona w stanie usunąć większe i trudniejsze do zmycia zabrudzenia.

Klasa suszenia, określająca poziom wysuszenia naczyń po zakończeniu zmywania. Producenci oferują zmywarki w 7 klasach od A do G. Analogicznie do pozostałych parametrów klasa A oznacza najwyższą efektywność suszenia.

klasa suszenia

Poziom hałasu mierzony w decybelach (dB). Jeśli poziom hałasu podawany w parametrach zmywarki nie przekracza 40 dB, możemy zaliczyć ją do cichych. Przeciętnie jest to ok. 40 - 43 dB.

Jak wybrać producenta zmywarki?

Uzbrojeni w wiedzę na temat podstawowych funkcjonalności zmywarek, możemy przystąpić do wyboru konkretnych modeli. Wybór producenta jest często podyktowany kwotą, jaką chcemy poświecić na zakup zmywarki. Bardzo wiele firm (m.in.: Siemens, Whirlpool, Bosch, AEG, Ariston, Electrolux etc.) posiada w swoim asortymencie zarówno modele ze średniej, jak i z wyższej półki. Niemniej jednak nie polecamy zakupu zmywarek od producentów, których nie znamy. Istnieje spore ryzyko, że awaryjność tego typu sprzętu będzie znacznie podwyższona.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę

Najpopularniejsze modele zmywarek

Do grona głównych producentów w tej kategorii sprzętowej od lat należą: Bosch, Electrolux oraz Siemens. Niekwestionowanym liderem na rynku zmywarek jest firma Bosch. Wśród rekomendowanych modeli wymienić można zmywarkę BOSCH SRS 55M78 EU, Bosch SGS 55E98EU oraz Candy CSF 4575 EX. Poniżej kilka polecanych modeli.

Bosch SMS53N18EU

zmywarka

Electrolux ESF4200LOW

zmywarka

Siemens SN25L801EU

zmywarka

Życzymy udanych zakupów.

Jakie zmywarki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu zmywarek z 10/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które zmywarki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Indesit DSR 15B1 EU Indesit DSR 15B1 EUBest of the best!
2Hyundai DTC657DW8 Hyundai DTC657DW8 Sprawdź sam
3Haier DW10-T1449S Haier DW10-T1449S Ten ma niezłą cenę!

Zobacz więcej propozycji: TOP 3 Zmywarek do 1000 zł - Oszczędność Czasu i Wysiłku!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Wybrać Odpowiednią Zmywarkę?