PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Kamera Cyfrowa - Którą Wybrać?

Kamera Cyfrowa - Którą Wybrać?

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze komunie, także lato na horyzoncie. Na te okazje na pewno wiele osób będzie chciało kupić kamerę cyfrową. Jest to najlepsze rozwiązanie dla utrwalenia wydarzeń i stworzenia pamiątki na przyszłość. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu. Zaprezentujemy 10 popularnych i interesujących kamer cyfrowych, które pogrupujemy na trzy kategorie cenowe: do tysiąca złoty, do dwóch tysięcy i powyżej dwóch tysięcy złoty.

Wszystkie przedstawione poniżej kamery gwarantują nagrywanie obrazu w jakości HD.

Kamery do 1000zł

Sony DCR-SX45 - średnia cena około 853.26zł

Sony DCR-SX45

Jest to kamera cyfrowa, która z pewnością zadowoli amatorów filmowania. Kamera jest mała, lekka i poręczna. Waży niespełna 230 gram. Kamera posiada przetwornik CCD, co obecnie klasyfikuje ją jako produkt już nie najnowszej generacji. Zoom optyczny w kamerze 60x. Produkt umożliwia przybliżenie cyfrowe obrazu aż do x2000. Produkt posiada automatyczną i manualną regulację ostrości połączoną ze stabilizatorem obrazu. Kamera została wyposażona w odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale. Warto tutaj zaznaczyć że produkt posiada panel dotykowy. Kamera wyposażona jest w mikrofon kierunkowy. Wymiary kamery: 123.5 x 52.2 x 57 mm.

Samsung HMX-H200 - średnia cena około 999.66zł

Samsung HMX-H200

Ciekawym produktem jestkamera od Samsunga. Wyposażona została w matrycę typu CMOS. Obiektyw w kamerze to Schneider Kreuznach o ogniskowej 3.2mm - 64mm. Kamera umożliwia optyczne zbliżenie x20. Jeżeli chodzi o zoom cyfrowy to wynosi on x200. Kamera cyfrowa Samsung HMX-H200 wyposażona została w ekran TFT o przekątnej 2,7 cala. Wyświetlacz w kamerze wyświetla obraz w rozdzielczości 230 tys. pikseli. Kamera posiada wbudowane złącza USB, HDMI oraz wyjście komponentowe. Maksymalny czas pracy kamery przy naładowanym akumulatorze wynosi dwie godziny. Na wyposażeniu kamery znajdują się: kabel AV, kabel USB, oprogramowanie, ładowarka, akumulator.

JVC GZ-HM300 - średnia cena około 960 zł

JVC GZ-HM300

JVC to lider, jeżeli chodzi o producentów kamer cyfrowych. Niniejsza kamera wyposażona została w matrycę CMOS o rozdzielczości 1,3 mln px. Obiektyw zastosowany w produkcie to HD Konica Minolta o zakresie ogniskowych 46.4mm do 928mm. Jeżeli chodzi o zbliżenie optyczne to wynosi ono x20. Zbliżenie cyfrowe przez kamerę JVC x200. Produkt posiada cyfrowy stabilizator obrazu. Jeżeli chodzi o funkcje dostępne w urządzeniu to mamy tutaj np. automatyczny i ręczny balans bieli, tryb ekspozycji w nocy, samowyzwalacz, aparat fotograficzny, wykrywanie twarzy. Kamera posiada 2,7 calowy ekran dotykowy LCD. Złącza: USB 2.0, HDMI, AV.

Kamery od 1000 do 2000 zł

Sony HDR-CX115E - średnia cena około 1433 zł.

Sony HDR-CX115E

Sony HDR-CX115E to bardzo lekka kamera o wadze 210 gram. Produkt, dzięki swoim małym ciężarze i małych wymiarach jest niezwykle poręczny. Kamera od Sony została wyposażona w przetwornik CMOS o wielkości matrycy 4,2 mln px. Kamera posiada bardzo dobry obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar o ogniskowych od 2,5mm do 62,5mm. Jeżeli chodzi o zakres zoomu to wynosi on kolejno: x25 dla przybliżenia optycznego i x300 dla zbliżenia cyfrowego. Kamera posiada stabilizacje obrazu. W kamerze występują funkcje takie jak: edycja nagrań - wprowadzanie i wygaszanie obrazu; balans bieli: automatyczny, plener, pomieszczenie, zapamiętywany; tryby ekspozycji: Plaża, Krajobraz, Śnieg, Wschód i zachód słońca, Portret o zmierzchu, Portret, Reflektor, Zmierzch, Fajerwerki, Świeca; funkcja aparatu fotograficznego. Kamera wyposażona została w 2,7 calowy ekran dotykowy. Zastosowane złącza: wyjście AV, wyjście komponentowe, wyjście S-Video, USB, HDMI.

Canon HFR16 LEGRIA - średnia cena około 1490zł.

Canon HFR16 LEGRIA

Canon HFR 16 LEGIRA jest kamerą cyfrową, którą możemy kupić w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i czerwonym. System zapisu zastosowany w urządzeniu to Flash, SD/SDHC. Wyświetlacz w urządzeniu ma przekątną 2,7 cala, niestety ekran nie posiada panelu dotykowego. Jeżeli chodzi o czas pracy, to przy naładowanym w pełni akumulatorze wynosi on około 1,25h. Przetwornik zastosowany w kamerze to CMOS. Kamera oferuje zakres zbliżenia x20 przy zoomie optycznym i x400 przy zoomie cyfrowym. Ogniskowa obiektywu 3mm-60mm. Kamera posiada złącze USB, HDMI, AV, komponentowe, wejście na karty pamięci. Dynamiczny stabilizator obrazu zastosowany w kamerze sprawia, że poruszenie kamerą ma niewielki wypływ na jakość nagrania.

Panasonic HDC-SD60 - średnia cena około 1560 zł

Panasonic HDC-SD60

Panasonic HDC-SD60 jest jedną z najczęściej kupowanych kamer cyfrowych na polskim rynku. Na załączonym do kamery wyposażeniu znajdują się: kabel AC, kabel DC, oprogramowanie, kabel USB, zasilacz. Produkt współpracuje z kartami pamięci: SD, SDHC a także SDXC. Kamera posiada matrycę typu CMOS. Obiektyw Panasonic o zakresie ogniskowych 35,7 - 893mm. Kamera oferuje niewielkie w porównaniu do konkurentów zbliżenie cyfrowe x60. Jeżeli chodzi o zoom optyczny to produkt przoduje w porównaniu z innymi kamerami, ponieważ wynosi on x35. Kamera została wyposażona w optyczny stabilizator obrazu. Funkcje dostępne w kamerze to: balans bieli: chmury, Słońce, automatyczny; tryb aparatu fotograficznego. Kamera posiada 2,7 calowy wyświetlacz LCD.

Sony HDR-CX130 - średnia cena około 1744zł

Sony HDR-CX130

Kamerę Sony HDR-CX130 niewątpliwie wyróżnia 3 calowy ekran LCD z dotykowym ekranem. Kamera jest bardzo poręczna, ponieważ waży około 250 gram. Wraz z produktem w pudełku znajdziemy: akumulator, kabel component/USB/AV, zasilacz i oprogramowanie na płycie. Kamerę wyposażono w matrycę typu CMOS. Zastosowano w niej obiektyw Sony o zakresie ogniskowej 29.8 - 1095mm. Zoom optyczny w urządzeniu wynosi x30, zaś zoom cyfrowy x350. Kamera została wyposażona w optyczny stabilizator obrazu. Wymiary kamery 113.5 x 52.5 x 57 mm.

Sony HDR-CX155E - średnia cena około 1822 zł

Sony HDR-CX155E

Jest to bardzo lekka i poręczna kamera o wadze 210 gram. W kamerze wbudowano pamięć Flash o wielkości 16GB. Produkt obsługuje karty pamięci SD i SDHC. W kamerze zastosowano odchylany ekran LCD o przekątnej 2,7 cala. Ekran jest dotykowy. Producent określa czas pracy kamery przy naładowanym akumulatorze na 2 godziny. W kamerze zastosowano różne interesujące technologie. Zaliczyć możemy do nich system wykrywania twarzy. Oprócz tego zastosowano tutaj technologię Bravia Sync, dzięki której można sterować kamerą za pomocą jednego pilota np. od telewizora. Kamera posiada system stabilizacji obrazu Steady Shot. Przetwornik obrazu zastosowany w urządzeniu to CMOS.

Kamery powyżej 2 tysięcy złoty

Sony HDR-XR155E - średnia cena około 2169zł

Sony HDR-XR155E

To co wyróżnia kamerę Sony HDR-XR155E to fakt posiadania dysku twardego o pojemności 120 GB. W kamerze zastosowano bardzo dobry obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar o zakresie ogniskowej 2.5 - 62.5 mm. Jeżeli chodzi o przybliżenie to kamera gwarantuje 25 krotny zoom optyczny i 300 krotny zoom cyfrowy. W urządzeniu zastosowano optyczny stabilizator obrazu. Kamera posiada dotykowy ekran LCD którego przekątna wynosi 2,7 cala. Kamera gwarantuje bardzo długi czas pracy na jednym naładowanym akumulatorze, który wynosi ponad 8,5 godziny. W opakowaniu oprócz kamery znajdziemy również: kabel USB, oprogramowanie, kabel Multi-AV (bez kabla S), zasilacz, akumulator.

Sony HDR-CX305 średnia cena około 2600 zł

Sony HDR-CX305

Kamera obsługuje karty pamięci Memory Stick PRO Duo Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 4 lub wyższa). Urządzenie posiada obiektyw firmy Sony o zakresie ogniskowej 2.9 - 34.8 mm. Kamera posiada optyczny stabilizator obrazu. W produkcie zastosowano dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,7 cala. System zapisu dźwięku Dolby Digital, dwu kanałowy. Kamera została wyposażona w porty USB, HDMI, gniazdo DV, gniazdo AV, gniazdo S-Video. Na wyposażeniu kamery znajdują się: zasilacz sieciowy AC-L200; przewód AV Multi (bez kabla S); akumulator NP-FV50; przewód i sterownik USB; oprogramowanie edycyjne Picture Motion Browser (PMB).

Podsumowanie

Żeby wybrać odpowiednią kamerę trzeba się kierować pewnymi kryteriami. Jeżeli sama cena nie jest dla nas priorytetem musimy skupić się na parametrach kamery. Ważne jest określić, jaki nośnik powinna obsługiwać nasza kamera. W pierwszej kolejności zwrócić należy uwagę na kamery z wbudowaną pamięcią flash. W drugiej kolejności powinniśmy szukać urządzeń obsługujących karty pamięci SD i SDHC. Są to najnowsze i najbardziej popularne nośniki danych. W zależności od naszych potrzeb należy zwrócić uwagę na wyjścia dostępne w kamerze. Równie ważna jest sama jakość obrazu, a także zakres zoomu. Stabilizacja optyczna jest lepszym rozwiązaniem od cyfrowej. Jeżeli chcemy zobaczyć, jaką jakość obrazu oferuje kamera, możemy poszukać filmików na przykład na youtube.

blog comments powered by Disqus
Kamera Cyfrowa - Którą Wybrać?