PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Golarka vs. Jednorazówka - Dlaczego Warto Zakupić Golarkę?

Golarka vs. Jednorazówka - Dlaczego Warto Zakupić Golarkę?

Na dobry wizerunek składa się nie tylko modny ubiór, lecz wygląd zewnętrzny. Każdy mężczyzna, powinien posiadać odpowiednio zadbany zarost. Zarówno dla tych, którzy lubią stylizować brodę, lub nie mieć zarostu wcale, polecane są golarki elektryczne. W dzisiejszym materiale dowiecie się, dlaczego zyskały taką popularność i z jakich względów warto ją kupić.

GOLARKA - JEJ MOŻLIWOŚCI

Golarka zyskała swoją popularność z powodu dużej skuteczności, precyzyjności, prostoty działania i możliwości szybkiej pielęgnacji swojego zarostu. Nie powoduje podrażnień (tak jak w przypadku maszynek jednorazowych), pozwala golić się na sucho lub mokro i zapewnia łatwe czyszczenie (większość można myć pod wodą). Kolejnym atutem jest ich bezprzewodowa praca, dzięki wydajnym akumulatorom. Zazwyczaj dołączone są różne nasadki, a za ich sprawą, długość i kształt zarostu będzie taka, jakiej pragniemy. Bardzo ważne są ostrza, które charakteryzują się efektywnością i nie trzeba ich co chwilę wymieniać, wystarczy raz na 4 miesiące. Ponadto znajdziemy w nich na przykład wysuwany trymer, który okaże się pomocny podczas podcinania wąsów. Dodatkowo są poręczne, mamy zapewnioną wygodę. Niektóre modele są wyposażone w wyświetlacz, który posiada wskaźnik naładowania. Prezentują się bardzo atrakcyjnie, a zarazem nowocześnie. Wiele z nich poinformuje nas o konieczności czyszczenia czy wymiany głowic. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, mogą posiadać blokadę w razie przypadkowego włączenia. Jednym słowem, golarka sprawi, że w błyskawicznym czasie, skóra będzie gładka, zadbana i bez żadnego podrażnienia.


Konsole Xbox w PROMOCJI już od 999zł. Sprawdź szczegóły

golarka

GOLARKA - RODZAJE

Wyróżniamy dwa rodzaje golarek:

  • Golarki foliowe - jak sama nazwa wskazuje, posiadają one folię z otworami, a pod nią znajdują się ostrza. Wśród nich możemy wymienić system pojedynczy, podwójny i potrójny. Wybór w zależności od naszych potrzeb. Jeżeli zarost jest bardzo twardy, warto wybrać potrójny system folii. Golarki foliowe mają przystępne ceny, są dokładne, zapewniają komfort użytkowania, natomiast sam proces golenia trwa dłużej.
  • Golarki głowicowe- zbudowane są z dwóch lub trzech ruchomych głowic, a te z kolei z osłonek i ostrzy. Głowice mogą poruszać się w innych kierunkach. Ich zaletą jest dopasowywanie się do kształtu twarzy, niezwykła dokładność i szybkość golenia. Trudno dostępne miejsca nie będą stanowiły problemu. Ceny są już niestety wyższe.

golarka

GOLARKA - CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE

Przy zakupie golarki warto zwrócić większą uwagę na jej niektóre parametry. Pierwszą sprawą jest sposób ładowania, który powinniśmy rozważyć według naszego trybu życia. Wyróżniamy golarki akumulatorowe (działają bezprzewodowo, więc umożliwiają użytkowanie gdziekolwiek znajdujemy się), golarki sieciowe (inaczej przewodowe, które ograniczają nas przez kabel, natomiast nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu), golarki sieciowo-akumulatorowe i golarki na baterie. Drugą kwestią, którą należałoby sprawdzić, jest czas pracy bezprzewodowej, jaką oferuje i czas ładowania. Różnice wśród modeli potrafią być naprawdę spore. Kolejną rzeczą jest kształt urządzenia i materiał, z jakich została wykonana. Od tego zależy komfort użytkowania. Istotnym parametrem jest ilość głowic lub folii tnących. Ogólna zasada mówi, że im więcej, tym lepiej. Pozostałe aspekty zależą już od własnych preferencji. Możemy przyjrzeć się dodatkowym funkcjom, a to może być na przykład: wyposażenie w trymer, wskaźnik ładowania czy uchwyt antypoślizgowy. Równie przydatna okaże się możliwość golenia na mokro (sposób polecany dla osób z wrażliwą skórą), wodoszczelność (szybsze czyszczenie) oraz funkcja szybkiego ładowania.

>>>Zobacz nasz ranking TOP 5 golarek!

golarka

JEDNORAZÓWKA

Sporo osób przyzwyczaiło się już do tradycyjnych maszynek. Faktycznie, są one dokładne, poradzą sobie z gęstym czy twardym zarostem, tego odebrać im nie można. Jak jest natomiast z szybkością golenia? Może warto przekonać się, że golarki poradzą sobie z całym procesem golenia w błyskawicznym tempie. Wśród tego rodzaju maszynek, wyróżniamy:

  • tak zwane jednorazówki, czyli jednorazowego użytku - oferujące najczęściej dwa lub trzy ostrza. Niektóre z nich (droższe) posiadają paski nawilżające i ruchome główki. Ich plusem jest lekkość. Niestety jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia, jest duże ryzyko zacięcia i podrażnień. Z pozoru wydają się tanie. Jednak, gdy przyjrzymy się temu dokładniej, szybko zużywają się, więc musimy kupować je częściej, a do tego dochodzi jeszcze wydatek na piankę czy balsam. Dla porównania, zakup golarki wydaje się duży, natomiast trzeba zaznaczyć, że jest to tylko jednorazowa inwestycja.
  • maszynki z wymiennymi ostrzami, czyli wielokrotnego użytku - użyte w nich ostrza są lepszej jakości niż ma to miejsce w jednorazówkach. Są również droższe (szczególnie te z pięcioma ostrzami). Ceny nowych ostrzy również nie należą do najtańszych.

jednorazówka

PODSUMOWANIE

Golarka jest bardzo funkcjonalna i umożliwia m.in. golenie na mokro lub sucho. W przypadku zarostu twardego, najlepiej sprawdzą się golarki głowicowe, które ponadto cechują się niesamowitą dokładnością i szybkością golenia. Golarki foliowe dają gwarancję komfortu użytkowania. Inwestując w golarkę, mamy gwarancję oszczędności naszego czasu i zapewnienie sobie wygody. Maszynki jednorazowe są najmniej opłacalne, powodują podrażnienia i wysuszenie skóry.

blog comments powered by Disqus
Golarka vs. Jednorazówka - Dlaczego Warto Zakupić Golarkę?