PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Jak Wybrać Telefon do Szkoły?

Jak Wybrać Telefon do Szkoły?

Już za parę dni powrót do szkoły, dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy odpowiedni poradnik, jak wybrać odpowiedni smartfon dla ucznia wedle potrzeb. Poradnik będzie opierał się na zależnościach, na które warto zwrócić uwagę rozglądając się za smartfonem. Muszę też wspomnieć, że każdy z omawianych tu modeli miałem w swoich rękach, więc nie spotkacie się z mówieniem pustych słów na wiatr! Serdecznie zapraszam was do naszego poradnika!

Ekran I Bateria

Po pierwsze warto zwrócić uwagę jaka jest wielkość ekranu i bateria smartfona. Obie te cechy są niezwykle ważne przy wyborze odpowiedniego telefonu, ponieważ wpływają bardzo mocno na siebie nawzajem oraz na naszą wygodę i długość działania urządzenia. Mimo iż obecnie już praktycznie standardem stało się tworzenie telefonu z ekranami 5'' i wyżej, to nie każdemu dobrze się korzysta jedną ręką z takich molochów. Jeżeli szukamy telefonu mniejszego, bardziej poręcznego do szkoły to możemy spojrzeć na model od polskiego myPhone jak MyPhone GO, który posiada 4,5'' ekran o rozdzielczości 540x960 px z baterią 1900mAh, lub jeżeli myślimy o produkcie ze stajni Apple to możemy zwrócić wzrok na iPhone SE, który posiada ekran 4'' z rozdzielczością 1135 na 640 px oraz akumulatorem o pojemności 1642 mAh. Dlaczego wspominam od razu o rozdzielczości i akumulatorze? Ponieważ wielkość ekranu i jego rozdzielczość bardzo mocno wpływają na żywotność baterii, dlatego możemy przyjąć spokojnie takie proste założenie, że telefony z ekranem do 5'', z rozdzielczością maksymalnie HD (1280X720 px), by spokojnie korzystać ze smartfona przez standardowy cały dzień wymagają co najmniej baterii na poziomie 1800-2000mAh, troszkę inaczej wygląda to przy Apple, ponieważ iPhone SE spokojnie przeżyje 12 godzin w trybie mieszanym przy swojej bardzo niedużej baterii 1642 mAh.

Ekran LG K10 2017

A co jeżeli chcemy troszkę więcej cali? Rozglądajmy się od razu za większą baterią lub opcjonalnym powerbankiem! Telefonami, które są niezłym pomysłem do szkoły z ekranem 5'' i więcej są np. LG K10 2017 z ekranem HD 1280 na 720 pikseli i rozdzielczością 5,3'' posiadając baterię 2800mAh lub propozycja od Motoroli - Moto Z2 Play, która posiada ekran FullHD korzystając z baterii 3000mAh. Więc prosto możemy założyć, że do komfortowego, szkolnego korzystania ze smartfona potrzebujemy dla ekranów HD przynajmniej 2500-2900mAh, a dla ekranów z większa rozdzielczością i ekranem powyżej 5'' co najmniej te 3000-3500mAh. Jako komfortowe korzystanie ze smartfona rozumiem możliwość działania intensywnie z 4/3G przez okres przebywania cały dzień w szkole nie musząc targać ze sobą powerbanku, jednak przy naprawdę intensywnym korzystaniu z telefonu, siedząc w Internecie, dużo grając w gry i oglądając materiały wideo np. na YouTube, tak czy siak powerbank może być bardzo przydatny.

Xiaomi 4A

Specyfikacja Smartfonu

Teraz skupimy się na wnętrzu, lekko na procesorze, pamięci ram i pamięci wewnętrznej smartfona. Jeżeli myślimy o nie wiadomo jakiej wydajności na poziomie flagowców to musimy kupić jeden z nich, najtańsze jak Xiaomi Mi 6 czy LG G6 kosztują w okolicy 1600-1900zł, naprawdę świetną wydajność oferują również tzw. Ex flagowce jak Samsung Galaxy S7 czy LG G5, jednak za te w dalszym ciągu musimy sporo zapłacić no może z wyjątkiem Xiaomi Mi 5.

myPhone GO

W tym poradniku nie skupiamy się na smartfonach patrząc bardziej w stronę średniej i najniższej półki cenowej. Bardzo ważna jest w tym przypadku pamięć RAM naszego smartfona, ponieważ absolutne minimum to 1 GB, taką ilość ma myPhone GO, o którym wcześniej wspomniałem i to powinno wystarczyć do podstawowych zadań i niespecjalnie wymagających gier. Jednak faktycznie najlepiej by najlepiej posiadał to minimum 2GB, pozwoli to zachować w naszej pamięci podręcznej większą ilość aplikacji, dzięki czemu szybciej będą się uruchamiały i te co najmniej 2GB posiadają np. Xiaomi 4X w podstawowej wersji, myPhone City czy LG K10 w najlepszej swojej wersji. Też ważne jest to ile mamy pamięci wewnętrznej, minimum jakie możemy obecnie dostać to 8GB a by w miarę komfortowo korzystać z telefonu wymagane jest to 16 GB i najlepiej by miał wejście na karty microSD, ponieważ 16GB daje nam faktycznie te 12GB pamięci wolnej, bo resztę będzie wykorzystywał system.

Pamięć myPhone City

Jaką Wybrać Markę i Dodatki

Warto przy wyborze smartfona zwrócić uwagę na jego dodatki jak dioda powiadomień, czytnik linii papilarnych czy posiadanie slotu na dwie karty Sim. Dla przykładu, LG K10 nie posiada czytnika linii papilarnych, które posiada już myPhone City, jednak ten pierwszy ma ciekawą funkcję szerokokątnych zdjęć selfie. Dobrze też spojrzeć na aparaty jakie posiada telefon, niestety tutaj nie ma jednej reguły i gdy na tym nam zależy to zwyczajnie trzeba poszukać przykładów zdjęć, których na szczęście jest ogrom w Internecie. Innymi takimi dodatkami są słuchawki dodawane do zestawu, których brakuje w smartfonach Xiaomi a np. są w telefonach Motoroli i większości popularnych marek. Niektóre z firm oferują nam też dodatkowe plecki czy folie ochronne. Warto na to zwrócić uwagę.

Plecki myPhone GO

Czy kupować smartfony z Chin? Jak np. Xiaomi, które w swoim segmencie cenowym zawsze są niezwykle mocne. Można kupić w Polsce, jednak jak wiadomo zagranicą są przeważnie tańsze, tylko tam trzeba patrzyć jak działa gwarancja i czy w ogóle jest, jaki jest wgrany system (globalny, polski czy chiński) i by wykorzystywać ich potencjał w pełni, warto wiedzieć troszkę więcej o tym jak można coś zrobić z systemem. Oczywiście osobiście sam korzystałem długo z Xiaomi (dokładnie Xiaomi Redmi Note 3 PRO) i bardzo dobrze mi się z niego korzystał, jednak jak kupujemy telefon dla dziecka do szkoły to moim zdaniem warto taki kupić z polskiej sprzedaży by nie trzeba było specjalnie się z telefonem męczyć i by mieć 2 letnią gwarancję.

Xiaomi 4a

Jaki Wybrać Smartfon

Dodatkowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to to co dodaje producent do telefonu, czy jest ciężki, jak leży nam w dłoni oraz jaki posiada system. Wszystkie omawiane modele posiadają najnowszy Android w wersji najniżej 7.0 Nougat, no może oprócz w Xiaomi 4A i 4X. Tak naprawdę najważniejszy czynnik to to czy nam się spodoba smartfon i ile chcemy na niego wydać. Jeżeli myślimy o naprawdę tanim smartfonie poniżej 500zł to możemy wybrać myPhone GO, LG K4 lub Xiaomi 4A, tylko trzeba pamiętać, że w tym segmencie cenowym te telefony mają swoje wady jak przede wszystkim nie największa wydajność czy np. Ilość pamięci wewnętrznej. Jednak dla uczniów wchodzących dopiero do szkoły i potrzebujących pierwszego telefonu na pewno się sprawdzą bardzo dobrze. Jeżeli jednak myślimy o telefonach droższych, od 500 do 1500zł, to dobrymi propozycjami będą np. Moto Z2 Play, Xiaomi 4X, LG K10 2017 czy myPhone City. Nie ma niestety jednego sposobu na wybór smartfona, jednak dla młodszego ucznia warto skupiać się na podstawowych funkcjach smartfona: by mógł dzwonić czy grać w podstawowe gry, by telefon był solidny, dla starszych warto dodać dobry aparat i mocniejszą specyfikację.

Blokada Na Dotyk myPhone City

blog comments powered by Disqus
Jak Wybrać Telefon do Szkoły?