PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jak Przetrwać Upał w Mieszkaniu?

  • Dodano: 6 lat, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Jak Przetrwać Upał w Mieszkaniu?

Wysoka temperatura cieszy wszystkich urlopowiczów, zwłaszcza jeżeli utrzymuje się przez dłuższy okres czasu. Jednak jeżeli nie wyjeżdżamy tylko siedzimy w mieszkaniu, taka pogoda może stać się przekleństwem. Wdzierające się promienie Słońca przez okna nagrzewają nasze ściany, tak że mieszkanie szybko zamienia się w rozgrzany piekarnik. Niestety rolety w oknach czy wiatraki nie zawsze spełniają do końca swoje zadanie. Istnieją również inne sposoby walki z wysoką temperaturą. Do tego pomogą także urządzenia AGD.

Lodówka na pełnych obrotach

W obliczu upałów największym powodzeniem cieszy się lodówka. To tutaj szukamy ochłody w upalne dni. Ponieważ latem szybciej się psuje żywność, to do lodówki wkładamy więcej produktów niż zwykle. Jednak w lodówce musi być zapewniona swobodna cyrkulacja powietrza. Jeśli nie będziemy zbyt często zaglądać do środka, urządzenie będzie lepiej chłodzić. Kiedy otwieramy na dłużej lodówkę, całe wychłodzone powietrze ucieka. Wówczas lodówka musi ponownie się wychłodzić do odpowiedniej temperatury, a co za tym idzie zużywa więcej energii. Warto zadbać także o ergonomiczne rozłożenie produktów, co pozwoli szybciej znaleźć potrzebny produkt. Jeżeli mimo wszystko lodówka nie chłodzi wystarczająco dobrze, trzeba zmniejszyć temperaturę za pomocą pokrętła.

Jak przetrwać upał w mieszkaniu2

Właściciele starszych urządzeń muszą pamiętać, by latem lodówkę częściej rozmrażać ponieważ duża różnica temperatur między wnętrzem zamrażalnika a otoczeniem przyspiesza tworzenie się lodu na ściankach. "Problem ten rozwiązano w nowoczesnych lodówkach z systemem No Frost, który automatycznie kontroluje temperaturę i nie dopuszcza do powstawania szronu. Chłodziarka czy zamrażarka jest dzięki temu całkowicie bezobsługowa i nie wymaga rozmrażania. Łatwiej jest również utrzymać urządzenie w czystości” – tłumaczy Paweł Pierściński, przedstawiciel firmy Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

W upalne dni, warto też zastanowić się nad wyłączeniem niektórych urządzeń, ponieważ każde generuje niepotrzebne ciepło. Urządzenia AGD typu pralka czy zmywarka najlepiej jest włączyć wieczorem, korzystając np. z funkcji opóźnionego startu. Pamiętajmy także o częstym wietrzeniu pomieszczeń, najlepiej nocą, gdy temperatura na zewnątrz spada.

Sauna w kuchni

Kuchnia jest miejscem w którym narażeni jesteśmy na wzrost temperatury. Dodatkowo kiedy przyrządzamy akurat gorący posiłek, sytuacja ta może być bardzo niekomfortowa. W takiej sytuacji warto zrezygnować z gotowania gorącego posiłku na rzecz zimnych przekąsek, koktajli i sałatek albo podgrzewać posiłki „na szybko” w mikrofali.

Jak przetrwać upał w mieszkaniu3

Aby nie mieć problemu z gotowaniem obiadu w porze letniej, warto zastanowić się nad wymianą tradycyjnej kuchenki na nowoczesną płytę indukcyjną. – „ Jej powierzchnia nie nagrzewa się, a ciepło wytwarzane jest tylko wewnątrz naczynia do gotowania. To znacznie ogranicza emisję ciepła i niepotrzebne straty energii, w porównaniu z kuchenką gazową czy elektryczną” – podpowiada Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka firmy Candy Polska.

Jak przetrwać upał w mieszkaniu?

Kiedy przyrządzamy potrawy, rośnie też wilgotność powietrza. Opary i zapachy w wysokiej temperaturze szybciej się rozchodzą i są bardziej uciążliwe. Sposobem na pozbycie się zapachów jest zakup dobrej jakości okapu kuchennego. Aby urządzenie pracowało wydajnie, warto pamiętać o systematycznym czyszczeniu metalowego filtra. Mycie filtrów nie jest skomplikowane. Po uprzednim odłączeniu urządzenia z prądu, należy wyjąć filtr i umyć go w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Filtry metalowe można także myć w zmywarce.

blog comments powered by Disqus
Jak Przetrwać Upał w Mieszkaniu?