PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Aparat fotograficzny do 500 złotych

  • Dodano: 6 lat, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Aparat fotograficzny do 500 złotych

Aparat fotograficzny do 500 zł - cyfrówka dla laików czy poręczne urządzenie do robienia pamiątkowych zdjęć? Na to pytanie postaram się odpowiedź w poniższym artykule. Zapraszam do lektury.

Jeśli planuje się zakup aparatu fotograficznego w tej cenie, trzeba się zastanowić jaki rodzaj urządzenia będzie dla nas odpowiedni - czy wystarczą nam podstawowe funkcje, czy też potrzebujemy czegoś bardziej zaawansowanego. Nie jest tajemnicą przecież, że w dzisiejszych czasach aparaty fotograficzne potrafią kosztować bardzo dużo.

Przy takim budżecie (do 500 zł) nie mamy zbyt dużego pola do popisu podczas wyboru urządzenia. Jest to kategoria aparatów, która służy z reguły do robienia zdjęć „przy okazji” np. podczas imprez lub spacerów z dzieckiem, gdzie nie trzeba dobierać zbyt wielu ustawień. Dużą zaletą takich urządzeń są ich niewielkie wymiary, dzięki czemu można je zawsze nosić przy sobie np. w kieszeni lub torebce.

Na co zwracać uwagę?

To nie duży zoom jest najważniejszy w tego typu urządzeniach, gdzie najczęściej wynosi on od 3x do 5x, lecz szeroki kąt w obiektywie, który pozwala uchwycić większość szczegółów podczas robienia zdjęcia. Mały rozmiar, ilość funkcji i szeroki kąt widzenia w obiektywie to główne cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru naszej cyfrówki.

W przypadku aparatów do 500 zł nie ma co liczyć na rewelacyjną jakość zdjęć, gdyż z reguły posiadają one małe matryce. Należy wziąć też pod uwagę fakt, że inaczej ocenia się jakość zdjęć z taniego, a jeszcze inaczej z drogiego aparatu. Jeśli jednak planujemy oglądać zdjęcia głównie na ekranie swojego laptopa to jakość powinna być wystarczająca.

Przykładowe aparaty kompaktowe do 500 zł

Podsumowanie

Tanie aparaty cechują się nieskomplikowaną obsługą, są lekkie i można je nosić zawsze przy sobie. W przypadku amatorskiego zastosowania powinny zaspokoić w pełni lub przynajmniej większość potrzeb użytkownika. Polecane są dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografowaniem lub takich, które chciałyby uchwycić jakiś moment np. podczas imprez rodzinnych albo w plenerze.

blog comments powered by Disqus
Aparat fotograficzny do 500 złotych