PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Trendy rozwojowe telewizorów

Trendy rozwojowe telewizorów

Telewizory należą do tej kategorii produktów, które bardzo szybko się rozwijają. Z bólem serca trzeba przyznać, że wszystkie telewizory, które dopiero co kupiliśmy już niedługo będą miały swoich następców, jeszcze bardziej nowoczesnych. Zobaczmy więc jakie obecnie obowiązują trendy na rynku telewizorów i jak sytuacja ta będzie kształtować się w niedalekiej przyszłości.

WiFi i HDMI w standardzie

Telewizory obecnie stają się multimedialnym narzędziem, które dzięki połączeniu z internetem pozwala nam kontaktować się ze światem. Praktycznie większość produkowanych obecnie telewizorów daje możliwość połączenia WiFi. W oprogramowaniu telewizorów znajdziemy więc różne ciekawe aplikacje jak np. Youtube. Podobnie każdy sprzęt wyposażony jest obecnie w gniazda HDMI, które umożliwia podłączenie np. notebooka do telewizora w jakości obrazu HD.

Wbudowana kamera

Trendy rozwojowe telewizorów wskazują na to, że w niedalekiej przyszłości telewizory będą wyposażone w kamerkę, podobną do tych które obecnie montowane są w notebookach. Wynika to z faktu możliwości używania na przykład aplikacji Skype poprzez telewizor z internetem.

3D bez okularów

Technologia 3D staje się coraz bardziej popularna, dlatego też możemy ją odnaleźć również w telewizorach. Posiada ona jednak obecnie jeden mankament - musimy używać do niej specjalnych i często drogich okularów. Rozwiązaniem tego problemu jest specjalny czujnik znajdujący się w obudowie telewizora, który potrafi rozpoznać miejsce w którym siedzi widz i dostosować obraz 3D do jego pola widzenia. Wszystko to możliwe jest bez konieczności zakładania często niewygodnych okularów.

Toshiba ZL2

Toshiba ZL2

Dotykowy ekran

Technologia dotykowa popularna jest w telefonach komórkowych i tabletach. Jednak z powodzeniem można ją również zastosować w telewizorach. W ten sposób telewizor może stać się tablicą multimedialną i może być to również niewątpliwa frajda dla dzieci.

LG PZ850T Pentouch

LG PZ850T Pentouch

Coraz większa rozdzielczość

Może trudno w to uwierzyć, ale technologia Full HD nie jest już tą, która gwarantuje najwyższą rozdzielczość obrazu. Nowym trendem jest produkcja telewizorów z obrazem Ultra HD, który daje rozdzielczość rzędu aż 7680x4320 pikseli. Technologia ta daje niesamowite wrażenia. Na takim ekranie nie sposób jest odnaleźć pojedynczych pikseli.

Sharp 8K

sharp 8K

Coraz lżejsze i cieńsze

Trendy rozwojowe wskazują na to, że producenci będą starali się produkować telewizory o coraz mniejszej wadze i coraz większej smukłości. Już teraz telewizory LED imponują swoją niezwykle małą grubością, więc aż trudno sobie wyobrazić jak będą wyglądały telewizory w przyszłości.

blog comments powered by Disqus
Trendy rozwojowe telewizorów