PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Kupić Dobry Depilator?

Jak Kupić Dobry Depilator?

Depilacja stała się prawie obowiązkiem każdej kobiety. Włoski na nogach, czy pod pachami nie oznaczają już braku elegancji, ale po prostu zaniedbanie. Niektóre panie mają jeszcze tendencję do pojawiania się z bardzo drażniącym wąsikiem, który związany jest albo z urodą kobiety, albo z hormonami. Kobiety szukają rozwiązań. Chcą się pozbyć niepotrzebnych włosków bez bólu i na długo. Ciągłe używanie depilatorów chemicznych nie wchodzi w grę ze względu na stan skóry, wszak nie każdemu odpowiada wosk, czy cukier. Pozostaje zatem kupienie depilatora. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa, ponieważ bogata oferta depilatorów wymaga posiadania przynajmniej elementarnej wiedzy na ten temat.

Parametry

Rodzaj zasilania

 • Zasilanie sieciowe (np. BaByliss Paris isyliss)

Jeszcze do niedawna depilatory były zasilane jedynie z sieci, co było trochę niewygodne, bo nie każdy lubi plączące się sznury. Istnieje również pewne niebezpieczeństwo używania urządzeń elektrycznych w łazience, gdzie czasami może dojść do różnych, nieszczęśliwych wypadków.

 • Zasilenie akumulatorowe (np. Philips Satinelle Ice Premium)

Ten rodzaj zasilania pozwala na używanie depilatora podczas kąpieli w wannie. Jeśli taki depilator wpadnie do wody, to kąpiącej się osobie nie może się nic stać, a jedynie zniszczeniu może ulec urządzenie, chociaż wiele z nich jest odporne na takie przygody. Depilatory zasilane akumulatorowo są nieco cięższe od depilatorów zasilanych sieciowo.

 • Zasilanie sieciowe i akumulatorowe (np. Remington EP5000)

Optymalne połączenie, wszak można używać rodzaju zasilania w zależności od potrzeb i sytuacji.

Remington EP5000

Rodzaje głowic

Tak naprawdę mamy dwa rodzaje/ typy depilatorów, które różnią się od siebie rodzajem głowicy. Jedna z tych głowic składa się z pęset, druga z dysków. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj! Takie funkcje jak ruchoma głowica – umożliwia ona usuwanie włosków pod kątem, a także możliwość umycia głowicy po użyciu depilatora, co jest istotne ze względów higienicznych – są bardzo przydatne i warto je brać pod uwagę dokonując wyboru depilatora.

 • Depilator z pęsetami (np. Rowenta Lovely for Elite EP3130)

Ten typ ma na głowicy umieszczone pęsety, których ilość oscyluje – w zależności od urządzenia – od 18 do 40. Pęsety powinny wybierać osoby, które mają rzadkie włoski. Im rzadsze są Twoje włoski tym mniejsza ilość pęset na głowicy.

 • Depilator z dyskami (np. Philips SatinPerfect)

Depilator z głowicą wyposażoną w dyski jest szybszy – usuwa jednocześnie więcej włosków i robi to bardzo dokładnie. W tego typu depilatorach są dwa rodzaje dysków: metalowe i ceramiczne. Jednak osoby mające skłonność do alergii skórnych powinny wybrać dyski ceramiczne, które są przyjazne dla skóry, bowiem metalowe dyski mogą powodować alergie skórne.

Prędkość

Pamiętajmy o tym żeby wybierać depilatory z regulowaną prędkością (np. Rowenta Fresh Extreme). Jest to bardzo istotne, ponieważ depilacja na szybkich obrotach jest bardziej bolesna, aczkolwiek dokładniejsza, natomiast w miejscach delikatnych, na przykład w okolicach bikini, czy pod pachami, wskazane są mniejsze i wolniejsze obroty, które powodują mniej bólu, przy czym trzeba na usuwanie włosków poświęcać więcej czasu. W zasadzie w obecnie produkowanych depilatorach dwie prędkości to standard, ale w sprzedaży bywają jeszcze dostępne starsze modele tych urządzeń, tak więc trzeba poważnie rozważyć, czy warto je kupować.

Budowa a funkcjonalność

Nowoczesne depilatory mają ciekawe, ergonomiczne kształty, które są im nadawane głównie ze względów praktycznych, natomiast walory estetyczne są miłym dodatkiem. Kształt depilatora powinien być taki, by pomagać w depilacji trudnych miejsc, jak na przykład pod pachami i dobrze leżeć w dłoni. Kolorowe obudowy i miłe w dotyku tworzywo dopełniają całości.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

 • Praca „na mokro”(np. Braun Silk-epil 7 Legs & Body Wet & Dry)

Nowoczesne depilatory pozwalają usuwać włoski na mokro i nie chodzi tu tylko o wilgotne nogi, gdyż obudowa depilatora umożliwia jego bezpieczne używanie także w wannie i pod prysznicem. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy używać tylko urządzeń bezprzewodowych lub na akumulatory. Depilacja na mokro jest zdecydowanie mniej bolesna.

 • Nasadka – depilacja miejsc wrażliwych

Najczęściej nasadka łagodząca ból stosowana jest przy głowicy z pęsetami. Nakładka ogranicza ilość pęset, które mają usuwać z wrażliwego miejsca włosy. Warto także rozważyć zakup depilatora, który w wyposażeniu posiada mini depilator do miejsc szczególnie wrażliwych.

 • Nasadka goląca

Jest przydatna, gdy chcemy usunąć dość długie włosy. Nasadka goląca przygotuje takie miejsca do depilacji, gdyż pozostawia ona ok.1,5 mm włoski, co umożliwia dalszą, właściwą, skuteczną depilację.

 • Nasadka chłodząca – mniejszy ból (np. Philips Satinelle Ice Premium)

Chłód powoduje, że ból przy depilacji jest zminimalizowany. Do depilatorów bywają także dołączone rękawice chłodzące.

 • Rolki masujące lub masaż ultradźwiękami - mniejszy ból

Masaż skóry podczas depilacji dodatkowo zmniejsza ból całego zabiegu, a także powoduje lepsze ukrwienie skóry w tym rejonie. Bywają też depilatory z funkcją masażu ultradźwiękami.

 • Nasadka – peeling (posiada ją np. depilator Valera Comfort'Épil 650.02)

Peeling ma znaczenie nie tylko kosmetyczne, ale i zdrowotne. Ten zabieg wykonuje się tuż po depilacji, zapobiega on skutecznie bolesnemu wrastaniu włosków.

Dodatkowe funkcje depilatorów

 • nawiew powietrza – łagodzi ból
 • podświetlenie – ułatwia dokładne obserwowanie depilowanej powierzchni (np. Braun Silk-epil 5 Legs)
 • cichy tryb pracy – funkcja „silence” (np. Rowenta Silence 2 w 1 EP 5320)

Producenci

Największymi i jednocześnie najbardziej znanymi producentami depilatorów są bezsprzecznie firmy: Braun, Philips, Panasonic czy Rowenta. Za nimi plasują się kolejni świetni producenci jak m.in. BaByliss Paris, Remington i Valera. Wszystkie te firmy stosują do produkcji swoich urządzeń inne technologie, których wspólnym celem jest przede wszystkim ograniczenie bólu do minimum. Rozpiętość cenowa depilatorów jest duża i zależy nie tylko od marki urządzenia, ale i posiadanych funkcji i akcesoriów (np. Braun 3270 Type 5318 ok. 100zł, Remington EP6030 ok. 150zł, Depilator Philips HP 6572 Satin Perfect ok. 250zł, Braun 7681 Wet Dry ok. 450zł).

Kupując depilator określ na początek, jakie są twoje potrzeby w tym zakresie. Osoby o niskiej wrażliwości na ból powinny wybierać depilatory z głowicą wyposażoną w pęsety, ponieważ zabieg z ich użyciem jest mniej bolesny. Jednak, jeśli Twoje włosy do usuwania są bardzo gęste i grube to kup depilator z głowicą wyposażoną w dyski. Pamiętajmy, że na początku depilacja depilatorem bywa bolesna. Wiele kobiet po pierwszym doświadczeniu rezygnuje z tej formy usuwania niechcianego owłosienia. A szkoda, ponieważ skóra po pewnym czasie uodparnia się na ból związany z depilacją.

Jakie depilatory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu depilatorów z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które depilatory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Braun Silk-epil 9 9561V Wet & Dry Braun Silk-epil 9 9561V Wet & DryBest of the best!
2Philips Satinelle HP6422/01 Philips Satinelle HP6422/01 Sprawdź sam
3Philips Satinelle HP6420/00 Philips Satinelle HP6420/00 Ten ma niezłą cenę!
4Philips Satinelle Advanced BRE640/00 Philips Satinelle Advanced BRE640/00 Polecany model
5Braun Silk-epil 3 3270 Braun Silk-epil 3 3270 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 7 Tradycyjnych Depilatorów

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Kupić Dobry Depilator?