PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Kupować Grill Ogrodowy?

Jak Kupować Grill Ogrodowy?

Grillowanie stało się obecnie bardzo modne. Grilluje się głównie w weekendy i w ciepłe dni, co pozwala m.in. na spotkania znajomych czy rodziny w niezobowiązujący sposób. Zanim zdecydujemy się na zakup grilla należy odpowiedzieć sobie na klika pytań: Ile osób będzie jadać wspólnie grillowane posiłki ? Jak często w roku będziemy grillować? Gdzie będziemy grillować we własnym ogrodzie, podczas wyjazdów, czy może na balkonie? Grillowanie jest możliwe nawet w mieszkaniu, ponieważ większość nowoczesnych kuchenek i to zarówno gazowych, jak i elektrycznych posiada funkcję grilla.

Tak więc zanim pójdziemy do sklepu kupić grilla zapoznajmy się z jego typami i możliwościami.

Grill węglowy

Najpopularniejszy typ grilla, lubiany, pomimo że jest z nim sporo pracy. Prawdopodobnie gdzieś daleko w naszej podświadomości ten sposób pieczenia pożywienia jest symbolicznym połączeniem się z naszymi praprzodkami, którzy odkryli, że ogień zmienia smak potraw. W każdym niemal sklepie, czy markecie kupimy w okresie letnim worek ze specjalnym węglem do grilla oraz podpałkę. Natomiast rodzajów i form grillów węglowych jest co najmniej kilka: od niewielkich grillów kulistych, poprzez o wiele większe z pokrywami aż po niebagatelnych rozmiarów ogrodowe grille stacjonarne.

Grill opalany drewnem

Tego typu grill można kupić, jednak od razu trzeba zaznaczyć, że jest to największe z tego typu urządzeń. Grille opalane węglem dają możliwość wędzenia czy zrobienia barbecue. Z racji na fakt, iż te ogromne grille nie są z reguły mobilne najlepiej jest je mieć na ogrodzie – elegancki, murowany grill z czerwonej, wypalanej cegły z pewnością stanowić będzie funkcjonalną ozdobę ogrodu.

Grill gazowy

W Polsce stosunkowo rzadko korzysta się z gazowego opalania grilla. Grill taki może być zasilany gazem z butli (propan butan) lub gazem ziemnym. Najczęściej z grilla gazowego korzystają osoby spędzające wczasy na kempingach, gdzie butla gazowa służy do wielu innych celów. Grill gazowy (to informacja dla tych, którzy dużo grillują) jest bardzo ekonomiczny, bowiem grillowanie jest ponad 6 razy tańsze aniżeli grillowanie tradycyjnymi grillami węglowymi.

Grill elektryczny

Występuje w dwóch wersjach: jedno- i dwusferowych. Zasada działania grillów jednosferowych jest podobna jak tradycyjnych grillów, czyli posiadają jedną powierzchnię do obróbki termicznej produktów spożywczych. Natomiast grill dwusferowy piecze jedzenie od razu z obu stron. Grille elektryczne są wygodne w użyciu, ale wymagają dostępu do sieci elektrycznej.

Jak kupować grill ogrodowy?

Wszystko zaczyna się od rusztu....

Niezależnie od grilla najważniejsza jest powierzchnia rusztu. Ta wielkość nie zależy od typu grilla – wielkość rusztu decyduje bowiem o tym, ile porcji jedzenia można grillować jednorazowo. Dla osób prowadzących usługi gastronomiczne niezwykle ważna jest liczba przygotowywanych porcji na godzinę, wszak zależy nam na obsłużeniu jak największej liczby klientów.

Jak kupować grill ogrodowy?

Budowa

Grill palenisko
Taki grill można zrobić z kilku metalowych prętów i najprostszego rusztu, lub zakupić za niewielkie pieniądze w sklepie. Stosowane zazwyczaj w ogrodach, na własny użytek.

Grill hibachi
Bardzo prosto zbudowany grill składający się z prostokątnych elementów. Prostokątne palenisko jest dość płytkie, a nad nim znajduje się ruszt, albo dwa ruszty (lepsza opcja pozwalająca na jednoczesne przygotowanie większej i różnorodnej ilości posiłków). To tani i bardzo praktyczny grill dla całej rodziny.

Grill kulisty
Świetne rozwiązanie na rodzinne grillowanie. Grill ten posiada przykrywę, oczywiście kulistą, która sprawia, że grillowane pod takim przykryciem potrawy są bardziej aromatyczne. Ten grill umożliwia przygotowanie BBQ (barbecue). Jeśli masz ogród lub ogromny taras, to kup duży grill kulisty, który pozwala na upieczenie pysznego kurczaka w całości.

Grill kominowy
Tego typu grill buduje się na stałe. Jego długi komin wytwarza tak zwany ciąg. Grill kominowy można wybudować samemu (oczywiście potrzebny jest tu dobry projekt) lub kupić gotowy model. Tego typu grille mają duże możliwości regulowania ciągu i tym samym na przykład mocniejszego przypiekania potraw. Występuje w dwóch wersjach: jedno- i dwusferowych. Zasada działania grillów jednosferowych jest podobna jak tradycyjnych grillów, czyli posiadają jedną powierzchnię do obróbki termicznej produktów spożywczych. Natomiast grill dwusferowy piecze jedzenie od razu z obu stron. Grille elektryczne są wygodne w użyciu, ale wymagają dostępu do sieci elektrycznej.
 

Jak kupować grill ogrodowy?

Powyższy opis grillów jest zaledwie opisem podstawowym, uproszczonym, bowiem producenci w każdym sezonie proponują coraz to nowsze projekty grillów. Bywają grille na kółkach, jak również grille ogromnych rozmiarów, które przemieszczają się, jako przyczepa samochodowa. Ówczesne grille posiadają również coraz więcej funkcji, jednak pewne zasady są niezmienne i to niezależnie, czy urządzenie kosztuje sto czy dziesięć tysięcy złotych. A jaki powinien być idealny grill?

  • powinien być zrobiony solidnie,
  • materiały metalowe powinny być nierdzewne,
  • ruszt powinien być żeliwny lub ze stali chromowanej,
  • elementy, które nie stykają się z jedzeniem, mogą być wykonane z aluminium,
  • powinien być stabilny.


Najważniejsze!!!
Niezależnie od typu grilla dobre jedzenie upiecze się wówczas, gdy mięso będzie odpowiednio zamarynowane, a produkty takie jak kiełbaski, kaszanka czy karkówka, starannie dobrane.

Jakie grille są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu grilli z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które grille warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Landmann 12736 Landmann 12736Best of the best!
2Landmann 12754 Landmann 12754 Sprawdź sam
3Landmann Triton 12960 Landmann Triton 12960 Ten ma niezłą cenę!

Zobacz więcej propozycji: TOP 3 Grilli Gazowych - Grille do Spotkań w Szerokim Gronie!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Kupować Grill Ogrodowy?