PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

PORADA: Jak Kupić Dobry Sprzęt Nagłośnieniowy, Kolumny, Głośniki

PORADA: Jak Kupić Dobry Sprzęt Nagłośnieniowy, Kolumny, Głośniki

Wielu z nas już nie raz nabrało się na kuszące promocje, zniżki i atrakcyjny wygląd pewnych przedmiotów, a potem okazywało się, iż nie nadają się one do użytkowania. Tak samo jest ze sprzętem audio. Na aukcjach internetowych znajdujemy wiele ofert sprzętu audio, nowego, używanego, znanych firm i tych mniej spotykanych. Nie zawsze bowiem wysoka cena odpowiada za jakość. Punkt po punkcie opiszę co zrobić, aby zminimalizować ryzyko związane z niezadowoleniem wynikającym ze złego zakupu kolumn czy kina domowego.

Krok pierwszy: oględziny wizualne

Sprzedawcy różnie wykonują zdjęcia. Większość z nich jest dobrej jakości, na nich widać „trzy po trzy jakość wykonania kolumn, trwałość lakieru (w przypadku sprzętu używanego). Tak, chodzi głównie o intuicyjne stwierdzenie, czy kolumny są wykonane starannie, czy tylko odpicowane, dalej przechodzimy do danych technicznych.

Jak kupić dobry sprzęt nagłośnieniowy (kolumny, głośniki)

Krok drugi: dane techniczne

Trzy najważniejsze parametry audio kolumn to: moc, sprawność i pasmo przenoszenia. Nierzadko kupujących zadziwiają „potęga basu, 400W mocy!”. Zawsze zwracajmy uwagę na moc wyrażoną w watach z dopiskiem RMS. Jest to moc, którą kolumny są w stanie uzyskać w sposób ciągły, nie narażając konstrukcji głośników, a nie jednorazowo przez bardzo krótki okres czasu. Moc każdej kolumny sumuję się w jedno, otrzymując ilość „Watów” całego zestawu. Sprawność kolumn, czyli inaczej ich głośność, wyrażana jest w decybelach. Sprzęt o sprawności mniejszej niż 90 dB nie powinien nas w ogóle interesować (są wyjątki, o czym napiszę za chwilę). Trzecim parametrem jest pasmo przenoszenia. Człowiek słyszy dźwięki z zakresu 20Hz – 20 tyś Hz. (Hz – „herc”, jednostka częstotliwości). W takich granicach sprzęt audio powinien odtwarzać Jest to absolutne minimum w dzisiejszych czasach, koniec, kropka.

Głośniki

Krok trzeci: czytanie opinii w Internecie

Zawsze sięgnijmy do innych źródeł, sprzęt ze wspaniałymi parametrami teoretycznie gra świetnie, ale co będzie, jak w tej cenie możemy mieć coś jeszcze lepszego? To właśnie są wyjątki. Kto pyta, nie błądzi!

Jakie wieże stereo są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wieży stereo z 5/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wieże stereo warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Pioneer X-EM26 Pioneer X-EM26Best of the best!
2Philips MCM2350 Philips MCM2350 Sprawdź sam
3Pioneer X-CM52BT Pioneer X-CM52BT Ten ma niezłą cenę!
4Sony CMT-SBT100 Sony CMT-SBT100 Polecany model
5Panasonic SC-PMX70 Panasonic SC-PMX70 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Gratka dla Melomanów - TOP 30 Wież Stereo!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
PORADA: Jak Kupić Dobry Sprzęt Nagłośnieniowy, Kolumny, Głośniki