PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Euro 2012

Euro 2012

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się bardzo szybko. Kibiców w naszym kraju są miliony, biletów na stadiony było o wiele mniej. Dlatego większość Polaków obejrzy Euro 2012 w telewizji. Jest to doskonały moment na kupno nowego telewizora. Sprzedawcy z tej okazji będą obniżać ceny i kreować promocje. Jak więc wybrać telewizor, aby służył nam długo, a oglądane na nim mecze scalały nas z murawą boiska? Na rynku istnieje wiele modeli telewizorów. Kupno nowego sprzętu wydaje się być łatwą czynnością, wbrew pozorom – jest inaczej. LCD, LED, PLASMA – co to w ogóle znaczy? Postaram się wszystko w miarę jasno wytłumaczyć.

Mało znany i rzadko używany skrót PDP oznacza telewizory plazmowe. Natomiast NeoPDP to udoskonalona wersja standardowych telewizorów plazmowych PDP. Nie znajdziemy telewizorów plazmowych mniejszych niż 42 cale. Do najważniejszych atutów telewizorów plazmowych jest czerń, która jest nasycona i po prostu kolor czarny jest czarny.

Panasonic TX-P42S30

Zdjęcie telewizora plazmowego Panasonic TX-P42S30

Telewizory plazmowe cechują się rakiem opóźnień. Są świetne do oglądania filmów ale jeszcze lepsze do transmisji meczu. Ruchy są płynne, dynamiczne i wyszczególnione. Zapewniam, że widać tę różnicę, ma się wrażenie, że akcja rozgrywa się tuż przed widzem. Technologia plazmowa pozwala na szerokie kąty patrzenia, obraz nie ciemnieje, jest nadal wyrazisty. Ekran jest dość odporny na uszkodzenia mechaniczne. Minusem telewizorów plazmowych jest problem oglądania za ich pomocą telewizji w pomieszczeniach nasłonecznionych. W starszych modelach powstawał też problem z wypalaniem się elementów ekranu. Telewizory plazmowe cechują się dość dużym poborem energii.

Propozycje telewizorów Plazmowych

 1. Panasonic TX-P42G30E
 2. Samsung PS43D450
 3. LG 50PV350

Telewizory z matrycami LCD są nadal dostępne w sprzedaży, lecz producenci powoli odchodzą od tego rozwiązania. Zamiast tego warto zastanowić się nad LED LCD, czyli kontynuacją poprzednie wspomnianej technologii. Telewizory produkowane w technologii LED mają zdecydowanie większy kontrast i głębsze nasycenie czerni, niż starsze LCD. Telewizory są także cienkusze oraz lżejsze, zużywają mniej energii niż tradycyjne telewizory LCD czy Plazmowe. LED LCD nie należy mylić z OLED, która to jest zupełnie inna technologią.

Propozycje telewizorów LED

 1. Samsung UE46D5500
 2. Samsung UE40D5500
 3. Sony KDL-40EX520
 4. Panasonic TX-L37E30E
 5. LG 32LV3550

Samsung UE32D5000

Zdjęcie telewizora LED - Samsung UE32D5000

Czy warto kupić telewizor w technologii 3D? To zależy od zasobności portfela kupującego. 3D jest dość młodą technologią (patrząc z punktu widzenia domowych odbiorników). Jej przyszłość jest nadal dość niepewna. W mojej subiektywnej ocenie, na razie nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy na 3D. Średnio za 7 lat wymienicie swój telewizor, kto wie co będzie za ten czas.

Propozycje telewizorów 3D

 1. Samsung UE40D6500
 2. Sony KDL-40EX720
 3. LG 42LW4500
 4. Panasonic TX-P50GT30 E

Sony KDL-40EX720

Zdjęcie telewizora 3D - Sony KDL-40EX720

W tym artykule nie namawiam do kupna konkretnego modelu telewizora. Nie chce robić reklamy żadnej z marek. Warto lecz pamiętać, aby wybierać tylko sprzęt znanych producentów. Telewizor, to rzecz, która musi służyć nam przez lata!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more