PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaki Sprzęt Stereo do 3000 zł - Zobacz Co Kupić

Jaki Sprzęt Stereo do 3000 zł - Zobacz Co Kupić

Przeciętny Kowalski, miłujący się gadżetami oraz ceniący dobry sprzęt stereo w domu zarabia średnio 2000-3000 PLN. Sprawdziłem, jak odkładając trochę przez cały rok można kupić dobry sprzęt stereo w granicach 2,5 – 3 tysięcy złotych.

Podzieliłem „słuchaczy” na trzy grupy: preferujących moc i ciśnienie akustyczne, potrzebujących sprzętu audio do małych, domowych imprez oraz na kompletnych audiofili. Trzy grupy, trzy różne propozycje. Bardzo się starałem, aby znaleźć oferty nowego audio. Jeśli nie mogłem tego dokonać, dbałem o to, żeby używany sprzęt był ponadczasowy i spełniał wymagania potencjalnego posiadacza. Założyłem także, że kupujący posiada już źródło dźwięku (np PC czy odtwarzacz CD).

Dla lubiących mocne uderzenie

Kolumny Tonsil Zeus + wzmacniacz Denon PMA-1060

Tonsil to polska firma produkująca kolumny głośnikowe. Istnieje od czasów PRLu. Po za sławą w kraju i za granicą (tam jako TLC, TAC), firma posiada w swojej sprzedaży parę ciekawych modeli. Jednym z nich jest model Zeus. Pół-estradowe kolumny o mocy 250W RMS (każda!) sprawiają, że dźwięk można zobaczyć (w formie spadających przedmiotów z regału).

W połączeniu ze wzmacniaczem DENON PMA – 1060 tworzą dobrą parę. Dźwięk z takiego zestawienia na pewno otoczy nasze uszy i odbije się na klatce piersiowej. Zeusy są już znane przez polskich miłośników audio i bardzo przez nich cenione. Kupno tego właśnie modelu polecam osobiście.

Jako napęd wybrałem wzmacniacz używany, nie znalazłem w ofercie nic taniego i nowego a zarazem mogącego „pociągnąć” te potężne kolumny. Śmiało możemy użyć starszych, wyższych modeli tej samej marki, lub też Pioneera czy też Onkyo. Tranzystorowe konstrukcje lepiej radzą sobie ze wzmacnianiem większych kolumn, niż współczesne scalaki.

Coś pośredniego

Wzmacniacz Harman Kardon HK 980 + kolumny JBL ES 80

Nowością na rynku jest wzmacniacz HK 980, Dobry wygląd i uniwersalne brzmienie na pewno zaspokoją nie jednego sprawce zamieszania. Solidna konstrukcja pozwoli na dłuższe granie, co przeniesie się na wspaniałą parapetówkę czy też urodziny.

HARMAN KARDON HK 980

Ładny front panel sprawia, że wzmacniacz może być prezentowany na wyższych półkach i być częścią wewnętrznego wystroju. Dynamiczny dźwięk w połączeniu ze znanymi już JBL ES 80 stworzą mieszankę wybuchową. Ta propozycja to coś dla lubiących czysty dźwięk oraz możliwość cichego i czasowo głośniejszego słuchania muzyki.

>>>Zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie wieży stereo!

JBL ES 80

Dla wyczulonego słuchu

Wzmacniacz Rotel RA-04 + kolumny Wharfedale Diamond 10.5.

Kolejne połączenie dość zasłużonych kolumn – wszyscy posiadacze chwalą Diamond 10.5 – oraz jeszcze dość młodego, zarówno datą produkcji jak i opiniami Rotela RA-04.

ROTEL RA-04

Obydwie firmy zapewniają krystaliczną czystość i ciepło dźwięku, choć Rotel wyznaczył nową granicę między barwą a dynamiką dźwięku i kurczowo się jej ostatnio trzyma. Kolumny z wysokiej półki, bardzo korzystny stosunek ceny do jakości i brzmienia. Prezentują się wyśmienicie. Nic dodać nic ująć – trzeba tego posłuchać!

Wharfedale Diamond 10.5

Jakie wieże stereo są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wieży stereo z 5/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wieże stereo warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Pioneer X-EM26 Pioneer X-EM26Best of the best!
2Philips MCM2350 Philips MCM2350 Sprawdź sam
3Pioneer X-CM52BT Pioneer X-CM52BT Ten ma niezłą cenę!
4Sony CMT-SBT100 Sony CMT-SBT100 Polecany model
5Panasonic SC-PMX70 Panasonic SC-PMX70 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Gratka dla Melomanów - TOP 30 Wież Stereo!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaki Sprzęt Stereo do 3000 zł - Zobacz Co Kupić