PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Rynek AGD w Polsce i jego trendy

Rynek AGD w Polsce i jego trendy

Rynek sprzętu AGD wciąż się zmienia. Konkurencja jest na nim spora, a producenci nieustannie prześcigają się we wprowadzaniu różnych innowacji czy technologii, by zdobywać nowych klientów. Warto prześledzić jakie produkty oraz ich cechy, a także technologie są obecnie najbardziej pożądane.

Rynek Pralek

Zacznijmy od rynku pralek. Urządzenia te są praktycznie nam niezbędne. Zwracamy uwagę nie tylko na klasę energetyczną czy efektywność prania. Równie ważne są najnowsze technologie, które dbają o jakość naszych ubrań. Świetnie odnajduje się tu Samsung. Modele takie jak WF 0602 WJV czy WF 1702 WSW2 cieszą się sporą popularnością. Ceniona jest również technologia Samsung Eco Bubble, czyli efektywne pranie w niskiej temperaturze.

SAMSUNG WF 0602 WJV

Pralka Samsung WF 0602 WJV

Rynek Lodówek

Podobnie jest na rynku lodówek. Wysoka klasa efektywności energetycznej nie wystarczy by podbić rynek. Standardem jest oświetlenie LED, pojemniki na przeróżne rodzaje żywności czy rozsądnie zagospodarowana pojemność. Tu popularny jest głównie Electrolux z modelem ERB 34233 X czy lodówki od Samsunga, np. Samsung RL56GHGIH.

Chłodziarko-zamrażarka ELECTROLUX ERB 34233 X

Lodówka ELECTROLUX ERB 34233 X

Rynek Zmywarek

W branży zmywarek liczy się przede wszystkim dokładność i szybkość pracy, a także udogodnienia w postaci wskaźników, informujących np. co należy uzupełnić. Patent na to ma Bosch, a przykładem może być popularny model Bosch SPS 53E08EU.

Zmywarka BOSCH SPS 53E08 EU

Zmywarka Bosch SPS 53E08EU

Rynek Odkurzaczy

Jak już musimy odkurzyć dom czy mieszkanie to najczęściej ufamy Zelmerowi, który oferuje precyzyjne i łatwe w obsłudze odkurzacze, jak np. Zelmer Odyssey 450.0 ST czy Zelmer Syrius 1600.0 ST. Jeżeli nasz fundusz jest większy to czemu w ogóle mamy odkurzać? Wystarczy kupić programowalnego robota, który zrobi to za nas, np. popularny model iRobot Roomba 780.

Odkurzacz ZELMER SYRIUS 1600.0K04ST

Odkurzacz Zelmer Syrius 1600.0K04ST

Rynek Żelazek

Aby móc prasować jak najłatwiej, jak najszybciej i precyzyjnie, nasze żelazko musi oferować dobry poślizg i silny strumień pary. Obecnie w nasze gusta odnośnie żelazek najlepiej trafia Philips. Przykładem mogą być modele Philips GC4410 czy Philips GC4870.

Żelazko PHILIPS Azur Precise GC4410 (2400 W, bia

Żelazko Philips GC4410

Rynek Ekspresów do Kawy

Po skorzystaniu ze wszystkich powyższych urządzeń i wykonaniu wielu domowych prac, należy nam się chociażby dobra kawa. Tu technologia również robi ukłon w naszą stronę, oferując ekspresy do kawy. Zwracamy uwagę na łatwą obsługę, bezawaryjność i jakość parzonej kawy. Głównie ufamy marką DeLonghi i Saeco i ich ekspresom z najwyższej półki, ale czasem oszczędzamy i kupujemy mniej zaawansowane ekspresy, jak np. rodzimy model Amica CE2011.

Amica CE2011

Ekspres do kawy Amica CE2011

Jak widać rynek ze sprzętem AGD bardzo intensywnie rozwija się. Producenci oferują coraz to więcej bardzo funkcjonalnych produktów. Problem tylko w dokonaniu właściwego wyboru oraz w sfinansowaniu zakupu :).

blog comments powered by Disqus
Rynek AGD w Polsce i jego trendy