PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Raport specjalny Skapiec.pl: Notebooki

  • Dodano: 4 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Raport specjalny Skapiec.pl: Notebooki

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu nowy raport specjalny porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Tym razem dotyczy on notebooków. Ich rynek jest bardzo rozległy, dlatego poniższe informacje na pewno przydadzą się wszystkim tym, których interesuje zakup jakiegoś modelu.

Najpierw prześledźmy wszystkie najważniejsze cechy notebooków i preferencje zakupowe internautów.

Procesor

Filtr procesor był najczęściej wybierany. Jest to bardzo ważne kryterium zakupu notebooka. Najbardziej pożądane okazały się notebooki z procesorem Intel Core czwartej generacji i7. Następne w rankingu znalazły się procesory Core i5 oraz Core i3.

Ekran

Nie ulega wątpliwości, że ekran oraz jego przekątna mają bardzo duży wpływ na zakup notebooka. Według statystyk porównywarki Skąpiec.pl, najbardziej interesują nas modele 17-calowe. Drugie miejsce to notebooki z ekranem 15-calowym. Następne znalazły się laptopy 13- lub 14-calowe.

Producent

Przywiązanie do marki lub dobra opinia o jakiejś firmie to też ważne czynniki, które wpływają na zakup. Skąpiec.pl informuje, że najpopularniejszym producentem laptopów w ostatnim kwartale okazała się firma Lenovo. Drugie miejsce na podium zajął natomiast Dell i nieznacznie wyprzedził takie firmy jak Asus czy Samsung.

Karta graficzna

Jak wiadomo, notebooki często służą też do gier, często zaawansowanych graficznie gier. Tu pojawia się kwestia wyboru odpowiedniej, wydajnej karty graficznej. Najpopularniejsza okazała się generacja GeForce 600: na czele jest karta GTX660M, a za nią model GT650M.

System operacyjny

Nie mniej istotnym elementem jest system operacyjny. Według danych Skąpca.pl, najpopularniejszy jest tu system Windows 7, wyprzedzając młodszego brata, czyli Windowsa 8.

raport_okladka

Pamięć RAM

Nie ma co lekceważyć ilości pamięci RAM w notebooku. Wpływa to bowiem na wydajność i płynność pracy urządzenia. Jak widać, większość z nas patrzy ponad obecny standard i wybiera laptopy mające 8 GB pamięci. Druga najpopularniejsza ilość RAM-u to 4 GB. Alternatywą, która jest również popularna, jest 6 GB pamięci.

Dysk

I stacjonarne, i przenośne komputery to zbiorowiska naszych najróżniejszych danych oraz plików. Warto zatem wybrać pojemny dysk twardy. Internauci preferują tu dysk 500GB i większy, czyli np. 1000 GB. Również dyski SSD przykuwają w laptopach naszą uwagę.

Waga

Mobilność notebooka jest bardzo ważna, bo po to przecież decydujemy się na komputer przenośny. Ważnym aspektem jest tu waga. Internauci preferują notebooki lżejsze niż 2 kg. Popularny przedziałem jest ten pomiędzy 1 - 1,5 kg.

Cena

Wiadomo, że w przypadku większości urządzeń bardzo zwracamy uwagę na cenę. Jak jest w przypadku notebooków? Według danych Skąpca.pl, prawie 30% wybierało notebooki do 2000 zł. Również przedział cenowy 2500 – 3000 zł jest popularny. Część z nas decyduje się także na notebooki w cenach od 3000 do 3500 zł.

Najpopularniejsze notebooki

Po analizie naszych preferencji zakupowych względem notebooków, warto poznać obecnie najczęściej wybierane modele według porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Mamy tu czołową dziesiątkę:

TOP 3 NOTEBOOKÓW

1) Samsung NP550P5C-S05PL

Samsung NP550P5C-S05PL

2) Samsung NP550P5C-S04PL

Samsung NP550P5C-S04PL

3) Lenovo IdeaPad Y580

Lenovo IdeaPad Y580

RESZTA CZOŁOWEJ DZIESIĄTKI

4) Dell Inspiron 17r SE

5) Samsung NP550P7C-S04PL

6) Samsung NP350E5C-S04PL

7) MSI GE70 0ND-467XPL

8) Lenovo Essential G580AH

9) Asus N56VZ-S3170H

10) Samsung NP350V5C-S08PL

Cały raport specjalny Skąpca.pl o notebookach zawiera sporo dodatkowych informacji, jak np. opinie ekspertów z branży. Zachęcamy do POBRANIA go i przeczytania.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z rynkiem notebooków, to odwiedźcie również nasze RANKINGI POPULARNOŚCI tych urządzeń.

blog comments powered by Disqus
Raport specjalny Skapiec.pl: Notebooki
Autor: Łukasz