PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Raport specjalny Skapiec.pl: Telefony komórkowe

  • Dodano: 4 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (0) (0)
Raport specjalny Skapiec.pl: Telefony komórkowe

Telefony komórkowe to niezwykle popularne urządzenia. Ich rynek jest bardzo dynamiczny. Jeżeli chcecie poznać najpopularniejsze modele, to zapoznajcie się z nowym raportem specjalnym od porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Są tam również preferencje zakupowe internautów. Zobaczcie czy zgadzają się z Waszymi!

Dzięki porównywarce cenowej Skąpiec.pl, dowiemy się tym razem na co Polacy zwracają uwagę przy zakupie telefonu, jakie czynniki na to najbardziej wpływają i które modele są najpopularniejsze. Zaczynamy!

Najpopularniejsze kryteria wyboru

Internauci, którzy na Skąpcu.pl poszukiwali optymalnego dla siebie telefonu, najczęściej brali pod uwagę jego markę - 28,99%. Kolejnymi w rankingu popularności cechami telefonu były: jego rodzaj (20,6%) i wielkość ekranu (11,75%). Ważny dla użytkowników serwisu Skąpiec.pl okazał się również wbudowany aparat cyfrowy, o którego parametry zapytało 9,05% z nich.

Co ciekawe, cena była mało istotna przy wyborze parametrów wyszukiwania telefonu - zaznaczało ją zaledwie 0,33% poszukujących.

Producent

Omówmy zatem bardziej szczegółowo główne kryteria wyboru telefonów. Jak już wspominaliśmy wcześniej, najpopularniejszym czynnikiem był producent. Kogo internauci najczęściej zaznaczali w tej rubryce? W 2013 roku największym zainteresowaniem cieszyły się bezapelacyjnie telefony marki Samsung – informacji o nich wyszukiwała ponad ¼ (czyli 26,51%) użytkowników serwisu Skąpiec.pl. Na miejscu drugim uplasowała się fińska Nokia z wynikiem na poziomie 19,69%. Trzecie miejsce przypadło japońskiemu Sony z rezultatem 10,07%. Niedaleko za nim w rankingu znalazły się LG (9,83%) i HTC (8,6%).

Rodzaj

Tutaj natomiast wygrywają smartfony - 32% popularności. Telefony dotykowe uzyskały nieco mniej, a dokładnie 27%. Trzecie miejsce zajmują telefony tradycyjne - 12,18%. Jak widać, Polacy lubią nowe technologie i coraz bardziej nimi się interesują.

raport

Ekran

Przekątna ekranu to również bardzo ważny czynnik przy wyborze telefonu. Polacy i przy tym czynniku są nowocześni i zazwyczaj decydują się na ekrany sporych rozmiarów - od 4 do nawet 5,3 cala. Popularne są również dokładne wielkości wynoszące 4 cale i 4,3 cala.

Aparat cyfrowy

Fajnie w swoim telefonie mieć jak najlepszy aparat, by robić nim zdjęcia wysokiej jakości. Internauci najczęściej zaznaczali 5 megapikseli – aż 27,77% z nich wybierało taką opcję. Prawie 23% było zainteresowanych rozdzielczością 8 Mpx. Niespełna 12 procent internautów poszukiwało w telefonie aparatu 12 mpix.

Pozostałe kryteria

Warto poznać jeszcze czołowe wybory w innych kryteriach. Wśród systemów operacyjnych bezsprzecznie triumfuje Android. Internauci zwracają również dużą uwagę na to, czy telefon ma moduł Bluetooth i GPS. Co natomiast często jest pomijane? O dziwo, mało interesuje nas tryb DualSim. Jeżeli chodzi o cenę telefonu, która tak rzadko była zaznaczana, to góruje tu przedział cenowy 300-500 zł, tak więc budżetowe smartfony.

Po analizie głównych czynników, które wpływają na wybór telefonu, warto poznać ostatecznie najczęściej wybierane modele.

Top 10 telefonów komórkowych:

1Samsung Galaxy S4 I9505

Samsung Galaxy S4 I9505

2Samsung i9300 Galaxy S III

Samsung i9300 Galaxy S III

3myPhone NEXT

next

4Samsung Galaxy S III mini I8190

5Samsung Galaxy S DUOS S7562

6Samsung Galaxy Note III N9005

7Sony Xperia Z

8Goclever Quantum 4

9Apple iPhone 5 16GB

10Sony Xperia J

Zachęcamy również do zajrzenia do naszych rankingów popularności telefonów komórkowych.

blog comments powered by Disqus
Raport specjalny Skapiec.pl: Telefony komórkowe
Autor: Łukasz