PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Pięć funkcjonalności nawigacji GPS, o których warto wiedzieć

Pięć funkcjonalności nawigacji GPS, o których warto wiedzieć

Wielu kierowców, którzy korzystają z nawigacji GPS w swoim pojeździe, uważa to urządzenie za swego rodzaju elektroniczną mapę, która ułatwia dojazd do celu. Warto jednak zaznaczyć, że nawigacja GPS ma o wiele więcej przydatnych funkcji. W naszym artykule poznacie te najważniejsze, które często nie są przez kierowców wykorzystywane.

Nawigacje GPS, które potrafią jedynie wyznaczyć trasę z punktu A do punktu B, są już archaiczne. Nowoczesne nawigacje potrafią dużo więcej, również w kwestii rozrywki. Warto zatem przeczytać nasz artykuł, w którym wymieniliśmy pięć bardzo przydatnych funkcjonalności, a następnie zajrzeć do swojej nawigacji i sprawdzić czy są one w naszym modelu dostępne.

Stary, gdzie moja bryka?

Chyba każdy z nas miał kiedyś sytuację, w której nie wiedział gdzie zaparkował swój samochód. Dzieje się tak głównie na parkingach czy w obcych miastach. Warto zatem uniknąć nerwów i zaoszczędzić czas, korzystając z nowoczesnej nawigacji. Możliwe bowiem, że posiada ona funkcje zapisywania lokalizacji samochodu. Wystarczy z niej skorzystać i zabrać ze sobą nawigację. Gdy nie będziemy mogli odnaleźć naszej bryki, to przełączymy się na tryb pieszy i bez problemu do niej trafimy. Prawda, że proste i wygodne?

Wypożyczalnia map

Wiadomo, że kupno nawigacji GPS to nie wszystko. Trzeba mieć też odpowiednie mapy. Większość z nas ma mapę Polski, ale czasem może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali mapy jakiegoś zagranicznego kraju. Czy wtedy czeka nas kolejny spory wydatek? Nie koniecznie. Nawigacje Mio oferują np. wypożyczalnię map - koszt wypożyczenia waha się w granicach od 5 do 25 euro, w zależności od czasu, w jakim kierowca będzie z niej korzystał oraz regionu, który wybierze. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które niekiedy wyjeżdżają za granicę.

mio

Nasz elektroniczny przewodnik

Gdy już trafimy zagranicę, warto trochę pozwiedzać. Skąd mamy jednak wiedzieć gdzie co się znajduję i jakie miejsca są warte uwagi. W takiej sytuacji, wystarczy zajrzeć do naszej nawigacji i przekształcić ją w bardzo pomocny przewodnik po mieście. Dzięki niej dowiemy się gdzie warto się wybrać lub gdzie można coś zjeść.

Pomoc drogowa... Gdzie ja miałem ich numer?

Niewiele osób wie, że w nawigacji można szybko wyszukać numery telefonów do pomocy drogowej. Takie informacje przydadzą się, gdy nasz samochód odmówi posłuszeństwa. Najlepsze jest to, że mamy też dostęp do tego zagranicą.

Wujek Google? - obecny!

Dzięki wyszukiwarce Google, możemy szybko znaleźć praktycznie każdą informację. Wiedza zawarta w tym narzędziu jest gigantyczna. Warto pamiętać, że sporo nawigacji GPS oferuje szybki dostęp do wujka Google.

O powyższych funkcjach nawigacji GPS często nie pamiętamy, a jak widać mogą nam one znacznie ułatwić życie.Oczywiście są one dostępne w solidnych modelach, jak np. tych od firmy Mio, której jednocześnie dziękujemy za udostępnienie swoich spostrzeżeń na ten temat, dzięki czemu został stworzony powyższy artykuł.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszymi rankingami popularności nawigacji GPS. Może dzięki nim odnajdziecie optymalny dla siebie model.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Pięć funkcjonalności nawigacji GPS, o których warto wiedzieć
Autor: Łukasz