PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaką Pralkę Wybrać - Sprawdź Nasz Najnowszy Raport!

Jaką Pralkę Wybrać - Sprawdź Nasz Najnowszy Raport!

Pralki są praktycznie w każdym domostwie. Są to bowiem jedne z podstawowych urządzeń AGD. Wybór optymalnego modelu wcale nie jest łatwy. Przygotowaliśmy dla Was najnowszy raport, który przedstawia preferencje zakupowe internautów względem pralek oraz najczęściej wybierane modele. Dowiedzcie się czym głównie kierować się przy wyborze pralki. Zapraszamy!

Rynek pralek poszedł w ostatnich latach bardzo do przodu. Obecnie, nowoczesna pralka powinna oferować mnogość funkcji czy technologii, a jednocześnie gwarantować praktyczność i łatwą obsługę. Czołowym producentom z tej branży udaje się skutecznie łączyć te cechy.

TOP 50 Pralek Marzec 2015

Pralki posiadają wiele ważnych parametrów, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Chodzi tu głównie o głębokość pralki, jej pojemność, ilość obrotów przy wirowaniu, klasę energetyczną czy cenę.

Poniżej zaprezentujemy Wam najnowsze dane, dostarczone przez porównywarkę cenową Skąpiec.pl, w których są wymienione główne preferencje zakupowe internautów, dotyczące pralek.

Producent

Internauci często zwracają uwagę na producenta. Zwykle idziemy do sklepu i od razu zaznaczamy, od którego producenta chcemy pralkę. Wpływ na to ma nasza wiedza dotycząca rynku pralek, opinie znajomych czy internautów lub doświadczenia z przeszłości.

Okazuje się, że obecnie najpopularniejszy jest Bosch, który ma 17,1%. Za nim znajduje się Electrolux, z wynikiem 10,75%. Trzecia lokata to z kolei Samsung, zdobywający 9,9%.

Głębokość PRALKI

Ważnym parametrem jest głębokość sprzętu. Patrząc na dane od porównywarki Skąpiec.pl, można tu wyróżnić dwa popularne kryteria. Wygrywa głębokość wynosząca dokładnie 40 cm. Popularne są także pralki mające 45 cm głębokości.

Pojemność

Dla większych rodzin ważna jest pojemność pralki, by nie musieć się rozdrabniać na kilka tur prania. Internauci preferują tu pojemność 6 kg. Na drugim miejscu znajdują się urządzenia mające 7 kg pojemności. Mało popularne są z kolei pralki mające zaledwie 3-4,5 kg.

Warto też wspomnieć o ładowaniu. To od przodu jest wyraźnie popularniejsze od tego od góry - 68% do 32% na korzyść pralek z ładowaniem od przodu.

Ilość obrotów NA MINUTĘ

W tym parametrze jest widoczna tendencja do wybierania środkowego segmentu. Internauci najczęściej zaznaczali bowiem w wyszukiwarce 1200 lub 1300 obrotów na minutę. Trzecie miejsce to 1000 obr/min. Nieco mniej popularne są ilości obrotów na minutę wynoszące 1400 lub 1600.

Klasa energetyczna

Nikt nie lubi wysokich rachunków za prąd, więc klasa energetyczna pralki również jest bardzo istotna. Internauci są w tym parametrze dość zgodni. Wybierali bowiem zdecydowanie najczęściej klasę energetyczną A+++. Kolejne pozycje to coraz mniej opłacalne klasy energetyczne - A++, A+, kończąc na najmniej popularniejszych A oraz C.

Cena I KOSZT PRALKI

Jeżeli wspomnieliśmy już o rachunkach i klasach energetycznych, to warto również przedstawić preferencje dotyczące kwoty, którą możemy wydać na nową pralkę. Okazuje się, że dość zdecydowanie wygrywa cena wynosząca 1000 złDrugie miejsce to przedział 1000-1200 zł, a trzecie 1200-1500 zł.

Pozostałe parametry

Oprócz wyżej wymienionych cech pralek, są jeszcze inne parametry, na które powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie. Jeżeli drażni nas nadmierny hałas, to przydałoby się spojrzeć na poziom hałasu generowanego przez pralkę, szczególnie podczas wirowania. Dość istotna jest także klasa efektywności prania. Osoby, które nieco bardziej znają się na rynku tych urządzeń, będą także zapewne zwracać uwagę na zastosowane w pralce technologię i ich efekty w praktyce. Oprócz tego, warto spojrzeć na ilość programów prania, dokładne wymiary urządzenia, kierunek otwierana drzwi czy wygląd.

Najpopularniejsze pralki

Po omówieniu głównych preferencji zakupowych internautów dotyczących pralek, warto wymienić modele, które są obecnie najczęściej wybierane przez nich.

TOP 10 najpopularniejszych pralek:

1)BOSCH WLX24261PL

BOSCH WLX24261PL

2)ELECTROLUX EWS11054EDU

3)BOSCH WAE20165PL

Bosch WAE20165PL

4)BEKO WMB 50811 PL NY

BEKO WMB 50811

5)GORENJE W 6503 S

GORENJE W 6503/S

6)BOSCH WAE2448FPL

BOSCH WAE2448FPL

7)ELECTROLUX EWT1266EDW

ELECTROLUX EWT 1266 EDW

8)SAMSUNG WF70F5E0W2W

Samsung WF70F5E0W2W

9)SAMSUNG WF60F4E0N0W

Samsung WF70F5E0W2W

10)BOSCH WAQ28461PL

BOSCH WAQ 28461 PL

Podsumowanie

Jak widać jest cała masa istotnych parametrów w pralkach. Podsumowując, można stwierdzić, że dobra i nowoczesna pralka powinna być urządzeniem funkcjonalnym, oszczędnym, przystępnym cenowo, precyzyjnie piorącym, pojemnym i najlepiej od uznanego producenta.

Oczywiście nie każdemu zależy na tak wszechstronnych urządzeniach. Osoby, które mieszkają na przykład same, mogą zaoszczędzić na pojemności. Ci, którzy pralkę trzymają gdzieś w piwnicy, nie muszą się tak przejmować poziomem hałasu.

Pralka - programy

Najlepiej będzie jeżeli przed zakupem ustalicie swoje własne priorytety i według nich dobierzecie jak najlepszy model. Nie zapomnijcie dokładnie sprawdzić powyższego TOP 10 pralek. Być może wśród nich kryje się idealna dla Was pralka.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o rynku pralek jeszcze więcej i pragniecie poznać opinię i polecenia ekspertów na ten temat, to zajrzyjcie do pełnej wersji raportu Skąpca.

Jakie pralki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu pralek z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które pralki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung WF70F5E0W2W Samsung WF70F5E0W2WBest of the best!
2Bosch WLG24261PL Bosch WLG24261PL Sprawdź sam
3Beko WMB 51022 PL PTY Beko WMB 51022 PL PTY Ten ma niezłą cenę!
4Electrolux EWT0862IDW Electrolux EWT0862IDW Polecany model
5Beko WkB 51032 PL PTY Beko WkB 51032 PL PTY Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Najsolidniejsze Pralki - Ranking Specjalny TOP 30

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaką Pralkę Wybrać - Sprawdź Nasz Najnowszy Raport!
Autor: Łukasz