PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Klasyczne Menu Start w Windows 8 i 8.1

Klasyczne Menu Start w Windows 8 i 8.1

Zainstalowałeś Windows 8 albo 8.1 i denerwuje Cię brak klasycznego menu start? Czy podobnie jak ja, nie doceniasz 'genialnego' rozwiązania MS? To ja Ci pokażę prosty sposób, jak szybko dać Microsoftowi pstryczka w nos i sprawić sobie klasyczne menu start.

Nowe kafelkowe menu

Microsoft wraz z Windows 8 wprowadził dwa w części niezależne interfejsy. Klasyczny Aero doczekał sie niewielkich zmian, a całkowitą nowością był Modern UI (pierwotnie interfejs Metro), który użytkownicy znali z mobilnej wersji okienek.

Klasyczne Menu Start 1

Choć sam osobiście nie zamieniłbym telefonu z WP na rozwiązania z OS konkurencji, tutaj kafelki moim zdaniem sprawdzają się znakomicie, tak nie mogę się do nich przyzwyczaić na desktopowej wersji systemu z Redmond. I to nie tylko ja...

 Jak grzyby po deszczu wraz z premierą W8 zaczęły powstawać programy, których zadaniem było początkowo dodanie przycisku 'Start' do systemu, a następnie przywrócenie jego pierwotnej funkcjonalności (w W8.1 przycisk Start już się znalazł, ale nadal nie ma on funkcjonalności poprzednika z wcześniejszych wersji systemu).

Przywracanie klasycznego menu w windows 8 i 8.1

Aby przywrócić klasyczne menu Start ja wybrałem i przyzwyczaiłem się do aplikacji Classic Shell. Jest to niewielki program, który swoim działaniem praktycznie w ogóle nie obciąża systemu, a przywraca klasyczne menu Start. Przywraca w zasadzie powinno być w cudzysłowie, bo przecież tak na prawdę klasycznego menu start w W8 i 8.1 nigdy nie było, więc co tu przywracać... Trzeba je po prostu zrobić.

Klasyczne Menu Start 5

KROK 1. Program Classic Shell - instalacja

Możemy zainstalować szybko na dwa sposoby:

1) pobieramy go ze strony producenta

Klasyczne Menu Start 2

i instalujemy lub korzystamy z witryny: ninite.com

Klasyczne Menu Start 3

gdzie zaznaczamy Classic Start.

Pierwsze rozwiązanie (lub alternatywne źródła pobierania) polecam osobom, które ze swojego systemu już jakiś czas korzystają i nie mają potrzeby instalować dodatkowych aplikacji poza Classic Shell.

Drugie rozwiązanie polecam osobom, które system dopiero co zainstalowały, bo strona ta umożliwia łatwą instalację nie tylko klasycznego menu start, ale i innych programów, o czym już pisałem w osobnym artykule.

KROK 2. Wybór układu

Program jak program, w zależności od wersji instalacji klikamy kilkakrotnie 'Dalej' i już. Po zainstalowaniu Classic Shell program już działa i restart systemu nie jest wymagany. Ale to nie koniec możliwości jakie daje to małe sprytne narzędzie. Wchodząc w opcje programu mamy do wyboru trzy układy:

Klasyczne Menu Start 4

- Domyślny dwukolumnowy - Styl Windows 7 (to też jest układ dwukolumnowy) - Układ jednokolumnowy - klasyczny

Klasyczne Menu Start 6

Na możliwości zmiany układu opcje Classic Shell się nie kończą. Możemy dostosować wygląd przycisku start, dostępne w kolumnach opcje, czy nawet typ reakcji na nasze działania. Po wybraniu opcji "Show all settings" przybywa nam kilka dodatkowych zakładek. No dobra, przybywa nam sporo zakładek.

Klasyczne Menu Start 7

Oczywiście jako użytkownik nadal nie tracę możliwości przejścia do ekranu startowego W8/8.1. Menu kafelkowe dostępne jest po wybraniu opcji Ekran Startowy. Classic Shell nie likwiduje menu dostępnych po zjechaniu wskaźnikiem myszy do narożników.

Podsumowanie

Choć programów przywracających klasyczne funkcje przycisku start w systemach Windows 8 i 8.1 jest przynajmniej kilka (wartych uwagi), ja uważam, że najlepiej sprawdza się właśnie Classic Shell. Program: nie obciąża systemu, nie zabiera wiele miejsca na dysku, nie instaluje dodatkowych, tak znienawidzonych przez wielu Toolbarów, a korzystanie z niego jest w zasadzie bezobsługowe.

Jakie monitory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu monitorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które monitory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1AOC G2260VWQ6 AOC G2260VWQ6Best of the best!
2IIYAMA G-MASTER BLACK HAWK GE2488HS IIYAMA G-MASTER BLACK HAWK GE2488HS Sprawdź sam
3BENQ ZOWIE XL2411 BENQ ZOWIE XL2411 Ten ma niezłą cenę!
4AOC AG251FZ AOC AG251FZ Polecany model
5AOC AG352UCG AOC AG352UCG Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Świąteczny Ranking Polecanych Monitorów Dla Graczy

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Klasyczne Menu Start w Windows 8 i 8.1