PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Pyszny Sok Zawsze Pod Ręką - Jak Wybrać Sokowirówkę?

Pyszny Sok Zawsze Pod Ręką - Jak Wybrać Sokowirówkę?

Sokowirówka to sprzęt dla każdego fana owoców, warzyw czy też zdrowego stylu życia. Świeżo wyciśnięte soki nie dość, że są o wiele smaczniejsze od tych które można kupić w sklepie to jeszcze są bombą witaminową. Tym artykułem postaramy się pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu przygotowanie soku będzie przyjemne i łatwe.

Sokowirówka to dość proste urządzenie dostępne na rynku, które jest wyposażone w specjalne wirujące sito z ostrzami (odpowiada za wyciśnięcie soku). Uzyskany sok spływa przez otwory po boku sita i przy pomocy lejka trafia do pojemnika. Sok jest klarowny, nie ma w nim cząsteczek owoców ani miąższu. Sok przyrządzony za pomocą sokowirówki powinniśmy spożyć natychmiast po przyrządzeniu, gdyż szybko ulega napowietrzeniu, a więc traci cenne wartości odżywcze.

Soki

Jakie Urządzenia Ułatwią Nam Zdrowy Styl Życia?

Parametry

Wielkość urządzenia, pojemność zbiorników

Pojemnik może mieć od 1 do 3,5 litra pojemności. Czym jest większy pojemnik, tym rzadziej trzeba go opróżniać. Związane jest to często z rozmontowywaniem całego sprzętu. Powinno zwrócić się uwagę na ten aspekt przed zakupem i wybierać przede wszystkim modele z łatwo wyjmowanymi zbiornikami. Dobrze, jeśli zbiornik jest przezroczysty i widać stopień jego zapełnienia.

Moc urządzenia

Na rynku są modele których moc to tylko 200 W, ale trzeba mieć na uwadze, że sprzęt ten nie poradzi sobie z twardymi owocami oraz warzywami i nie będzie zbyt wydajny. Dlatego, pamiętajmy, że czym większa moc tym łatwiej i sprawniej uzyskamy sok.

Sok_Philips

Wielkość otworu, czyszczenie sprzętu

Nawet jeśli urządzenie ma dużą moc i pojemny zbiornik to nie jest to gwarantem szybkiej pracy. Przeciwnikiem może stać się mały otwór, do którego trafiają warzywa i owoce. Przy wąskim otworze wyciskane produkty trzeba będzie rozdrobnić. Możliwość mycia poszczególnych elementów sokowirówki w zmywarce daje dużą oszczędność czasu. Osoby posiadające sprzęt tego typu powinny zwracać na to uwagę, gdyż ręczne usuwanie zanieczyszczeń z sokowirówki może być bardzo pracochłonne.

Sito

Sito jest jednym z najważniejszych elementów sokowirówki. Jeżeli będzie ono kiepskiej jakości, to sokowirówka przysporzy problemów i nie posłuży zbyt długo. Element ten powinien być wykonany ze stali nierdzewnej i odznaczać się odpowiednimi rozmiarami.

Soko_Pomarańcza

Podstawa antypoślizgowa

Podstawa antypoślizgowa w produktach gwarantuje, że sprzęt stoi stabilnie na podłożu. Jest to ważne, gdy posiadamy sprzęt o dużej mocy, który bez odpowiednich zabezpieczeń mógłby się przesuwać po podłożu.

Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Alternatywy dla sokowirówki

Jeśli nadal nie jesteś przekonany do jakiegoś rodzaju sokowirówki to może dwie alternatywy, które dla Ciebie przedstawimy będą odpowiednie.

mpk

Wyciskarka do soku

Wyciskarka do soku to urządzenie, które pracuje na wolniejszych obrotach i do tego dokładniej. Urządzenie ma wałek ślimakowy (zastępuje to sito), który obracając się, miażdży owoce i warzywa. Sok jest odsączony przez sito, a pozostałości w postaci miąższu usunięte do oddzielnego pojemnika.

Wyciskarka

Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów jest przystosowana do wyciskania owoców takich jak pomarańcze,cytryny czy grejpfruty . Sok jest uzyskiwany z połówek owocu za pomocą sitka ze stożkiem.

Wyciskarka_Cytrusy

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Pyszny Sok Zawsze Pod Ręką - Jak Wybrać Sokowirówkę?