PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaką Szczoteczkę Elektryczną Wybrać?

Jaką Szczoteczkę Elektryczną Wybrać?

Jeśli lubimy praktyczne oraz skuteczne rozwiązania to szczoteczka elektryczna jest idealnym rozwiązaniem. Higiena jamy ustnej jest ważnym elementem dnia, jeśli w odpowiedni sposób o to nie zadbamy narażamy się na szkodliwy rozwój bakterii. Używając szczoteczki elektrycznej nie tylko kompleksowo dbamy o jamę ustną (skuteczność szczoteczki elektrycznej jest o wiele większa niż w przypadku szczoteczek manualnych), ale również oszczędzamy czas. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi uda Ci się znaleźć najlepszą dla siebie.

Zakup szczoteczki elektrycznej wymaga od nas wyłożenia większej sumy niż na szczoteczkę manualną. Trzeba mieć jednak na uwadze to, iż zakup bardzo szybko się zwraca, a dodatkowo zyskujemy czystsze, bielsze zęby oraz do dentysty wybieramy się sporadycznie przeważnie w celach kontrolnych. W skład szczoteczki elektrycznej wchodzi: trzon z wbudowanym akumulatorem lub pojemnikiem na baterie oraz końcówki z małą, ruchomą główką z włosiem. Główka szczoteczki porusza się w bardzo szybki sposób co skutkuje usunięciem osadu z zębów. Natomiast włosie główki wnika między zęby głębiej i dokładniej niż zwykła szczoteczka.

Jak Kupować Lunchboxy? Przedstawiamy Praktyczne Pojemniki na Żywność

Szczotka_Ręka

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Obrotowe

Szczoteczka obrotowa zwana inaczej rotacyjną ma główkę szczoteczki, która obraca się naprzemiennie w prawą i lewą stronę. Zmiana kierunku obrotu następuje co ściśle określony czas.

Obrotowo - pulsacyjne

Szczoteczka obrotowo - pulsacyjna jest ulepszoną wersją szczoteczki obrotowej. Do obrotu w prawo i lewo dodatkowo dochodzi ruch pulsacyjny (dociskający do zębów). Ruchy oscylacyjne i pulsacyjne działają w tak zwanym systemie 3D. Użytkowanie szczoteczki obrotowo - pulsacyjnej gwarantuje lepszy efekt usuwania płytki nazębnej, która najpierw jest obluzowywana, a następnie zbierana.

Trzy_Szczotki

Soniczne

Szczoteczki soniczne mają główki przypominające tą ze szczoteczek manualnych. Wykonuje ona ruchy pulsacyjne i jednocześnie wytwarza ultradźwięki rozbijające płytkę nazębną i usuwające osady. Czyszczenie jest bardziej delikatne i skuteczne. Dźwięk wydobywający się z urządzenia nie jest słyszalny dla ludzkiego ucha, gdyż ma wysoką częstotliwość. Modele soniczne są dobrym rozwiązaniem dla osób mających wrażliwe dziąsła i będących wrażliwymi na nadmierny hałas.

Ultradźwiękowe

Szczoteczki ultradźwiękowe działają podobnie do szczoteczek sonicznych. Jest jednak jedna różnica - ten model szczoteczki wytwarza prawdziwe fale ultradźwiękowe wysokiej częstotliwości, która jest wielokrotnie większa niż w tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczkach. Najważniejszym walorem fal ultradźwiękowych jest efektywne rozrywanie łańcuchów bakterii, dzięki czemu szczoteczka lepiej doczyszcza kieszonki przydziąsłowe.

Szczotki_Dzieci

Dla dzieci

Szczoteczki elektryczne, które są przeznaczone dla dzieci mają mniejsze główki niż w przypadku szczoteczki dla dorosłych, a włókna są miękkie i rozwarstwione, aby delikatnie czyścić zęby i dziąsła dziecka. Urządzenie ma przekonać do mycia zębów lekkością i kolorową szatą (często posiada nalepki z postaciami z popularnych filmów dla dzieci). Szczoteczki posiadają jednominutowy sygnalizator czasu mycia co skutkuje, że dzieci dłużej czyszczą zęby niż w przypadku tradycyjnego szczotkowania. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Mycie

Parametry

Liczba obrotów

Liczba obrotów ma bezpośredni wpływ na dokładność i szybkość czyszczenia zębów. Czym jest większa liczba obrotów, tym szczoteczka czyści lepiej i dokładniej. W zależności od modelu szczoteczki liczba obrotów rotacyjnych waha się od 7500 do 8800/minutę.

Czas działania

Czas działania szczoteczek wynosi średnio około pół godziny. Najlepsze modele pracują nawet 60 minut, zaś soniczne potrafią chodzić nawet do półtorej godziny.

Zestaw

Regulacja prędkości

Jest to istotny parametr, kiedy mamy wrażliwe dziąsła. Przeważnie szczoteczki mają jeden bądź trzy poziomy prędkości, w niektórych też regulacja tempa pracy jest w pełni płynna.

Waga

Waga to znaczący parametr dla komfortu użytkowania. Szczoteczki potrafią ważyć zaledwie 100g, ale takie modele zazwyczaj zasilane są bateriami, a nie akumulatorem. Średnia waga szczoteczki elektrycznej to ok. 300g.

Szczotkowanie

Twardość włosia

Twardość włosia ma znaczenie kluczowe. Dla osób, które mają wrażliwe dziąsła i zęby z tendencją do krwawienia lub z odkrytymi szyjkami zębowymi przeznaczone są modele miękkie (soft), których średnica włosia wynosi 0,18-0,20mm. Szczoteczki o średniej twardości (medium) są dla osób o zdrowych dziąsłach i mają średnicę włosia 0,20-0,25mm. Natomiast dla palaczy i osob pijących dużo kawy odpowiednie są szczoteczki twarde o średnicy włosia 0,25-0,30mm.

5 modeli szczoteczek elektrycznych wartych uwagi:

1) Braun Oral-B Professional Care 700 Black Edition

2)Philips HX 5350/02

3)Braun Oral-B Professional Care 500 D16.513 U

4) Philips Sonicare HX9182/10

5)Philips Sonicare Soniczna Flex Care Platinum HX9112/02

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaką Szczoteczkę Elektryczną Wybrać?