PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Rowerowo #4 - Jak Dbać o Łańcuch w Rowerze

  • Dodano: 3 lata, 8 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Rowerowo #4 - Jak Dbać o Łańcuch w Rowerze

Łańcuch rowerowy powinien być nasmarowany, ale nie w ten sposób, by przylepiało się do niego każde ziarno piachu, które wypadnie nam z pod kół. Jest to jeden z elementów napędu rowerowego, bez którego nasz sprzęt nie pojedzie, dlatego powinniśmy szczególnie o niego dbać.

Nie raz spotkałem się na ulicy z rowerzystami, którzy nie dbają o swoje "dwa kółka". Tym razem mam na myśli głównie łańcuch. Dzwoniący czy grzechocący od piachu napęd to norma na polskich ścieżkach rowerowych, a mnie bierze coś za serce, kiedy mijam tak zaniedbany sprzęt. Polacy nie mają pojęcia o tym, jak należy dbać o podstawowe podzespoły. Od lat utarło się, że łańcuch ma być "dobrze nasmarowany", co oznacza mniej więcej tyle, że ma być cały oblepiony tłustym smarem, CO NIE JEST PRAWIDŁOWE!

» Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Poprawnie nasmarowany łańcuch rowerowy powinien być mokry jedynie wewnątrz, a z zewnątrz idealnie suchy. Po co ma być on wysmarowany od strony zewnętrznej, skoro te elementy nie pracują i nie potrzebują smarowania, w takim przypadku smar na nich działa jak lep na brud. Jeśli chcecie aby napęd w waszym rowerze działał jak najdłużej obejrzyjcie film i zastosujcie się do porad w nim zawartych, a na pewno dostrzeżecie różnicę już po pierwszym czyszczeniu i smarowaniu.

» Najpopularniejsze Gry. Zobacz ceny ►

blog comments powered by Disqus
Rowerowo #4 - Jak Dbać o Łańcuch w Rowerze
Autor: Damian