PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Laptop Biznesowy - Czym Się Kierować Przy Zakupie

Laptop Biznesowy - Czym Się Kierować Przy Zakupie

Rozpoczynamy prace, otwieramy jakiś biznes lub działalność gospodarczą i potrzebujemy laptopa/notebook ale nie wiesz czym się kierować przy zakupie ? Koniecznie przeczytaj te porady!

Czym się kierować

Ekran

Jednym z ważniejszych czynników jest ekran. Dlaczego? Jesteśmy typem biznesmena który siedzi po kilka godzin przy laptopie, aby praca stała się wygodniejsza należy najlepiej wybrać laptop z ekranem matowym . Ekrany matowe nie odbijają światła co pozwala na prace w różnym oświetleniu ( mocniejszym czy przy oknie ).

Ważnym również czynnikiem jest wielkość ekranu. Wybierając matryce 15.6 cali lub większą będziemy mieli lepszy komfort pracy lecz przekłada się to na ciężar laptopa.

Bezpieczeństwo Danych

W notebookach/laptoach biznesowych można spotkać się z różnymi rozwiązaniami utrudniającymi dostęp do naszych danych. Najpopularniejsze są to: Wbudowany czytnik linii papilarnych oraz szyfrowanie danych TPM. Dzięki Czytnikowi lini papilarnych uzyskamy szybki dostęp do aplikacji z bezpiecznym logowaniem za jednym pociągnięciem palca. Szyfrowanie TMP zabezpiecza przed odczytaniem danych nawet po wyjęciu dysku i zamontowaniu go w innym komputerze.

Zasilanie - Bateria

Często jesteśmy w ternie czy miejscu gdzie nie mamy możliwość podłączenia laptopa więc należy zwracać uwagę na wytrzymałość baterii. Powinna ona wytrzymać co najmniej 6 godzin pracy. Taka bateria powinna posiadać pojemność większą niz 50 Wh.

Wytrzymałość

Bardzo dużo obudów laptopów jest z plastiku, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wytrzymałość takiego materiału jest mała. Najlepszym rozwiązaniem jest aluminium czy nawet stop magnezu, obydwa materiały są mocne i zarówno lekkie.

Wydajność

Wysoka wydajność w takiego typu laptopach nie jest potrzebna. Dla komfortowego oraz płynnego działania systemu będziemy potrzebowali 4 GB ram lub więcej oraz procesor i3 posiadający 2 rdzenie.

10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1


Podsumowanie

Przedstawione powyżej aspekty powinny pomóc w wyborze laptopa do biznesu. Analiza kazdego szczegółu nie jest możliwa dlatego są to jedne z ważniejszych czynników na który należy patrzeć przy kupnie laptopa.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Laptop Biznesowy - Czym Się Kierować Przy Zakupie