PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Chcesz Nabyć Gitarę Elektryczną? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę!

Chcesz Nabyć Gitarę Elektryczną? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę!

Wybór gitary elektrycznej nie należy do łatwych zadań. Warto zapytać o pomoc w wyborze specjalisty, którego znajdziemy w każdym sklepie muzycznym. Natomiast w naszym artykule przedstawimy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Pozwoli to nam mieć 100% pewność w dokonywaniu wyboru odpowiedniej dla siebie gitary elektrycznej.

Gra

Na gitarę elektryczną powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które chcą grać mocną, rockową, a nawet hard rockową muzykę. Jest to bardzo uniwersalny typ gitary, ponieważ bez problemu zagramy na niej większość kawałków muzycznych. W naszym poradniku zwrócimy uwagę na cztery aspekty, które są szczególnie ważne przy zakupie urządzenia .

Czarna

Jak Kupować Gitarę Basową? Na Co Zwrócić Uwagę

Gryf

Gryf to drewniany element nad którym rozpięte są struny. Jej wierzchnia część nazywana jest podstrunnicą. Natomiast część gryfu (nazywa się "główką" ub "głową"), która jest najbardziej wysunięta, gdzie znajdują się stroiki ma służyć do regulacji naciągu strun. Gryf w gitarze elektrycznej powinien być prosty. Jak to sprawdzić?! Należy docisnąć po kolei wszystkie struny na pierwszym i ostatnim progu równocześnie. Jeśli jednakowo odstają od 12 progu to można uznać, że gryf jest prosty.

Przeważnie gryf ma przekrój D lub C-kształtny. W gitarach elektrycznych, w których siła naciągu strun jest duża przez gryf to powinien być poprowadzony pręt napinający.

Gryf

Wysokość strun

To właśnie od wysokości strun zależy brzmienie naszego instrumentu. Kiedy struny ustawione są zbyt nisko będą uderzać o progi i, przez co niestety będziemy tracić energię wibracji. Natomiast, kiedy struny zostaną ustawione zbyt wysoko to komfort gry niewątpliwie się zmniejszy i nie pozostanie to obojętne dla strojenia instrumentu.

Struny

Klucze

Przy zakupie warto jest się upewnić czy do kluczy gitary elektrycznej są czy użyte materiały wysokiej jakości. Polecamy stal oraz klucze olejowe, które podczas wielu godzin pracy nie straci swoich właściwości mechanicznych. W swej kategorii są one niewątpliwie najlepsze. Nie powinny mieć też luzów.

klucze

Wykonanie

Jeśli chcemy, by gitara elektryczna była z nami na długie lata to ważne jest, aby instrument był z drewna, a nie ze sklejki. Drewno jest o wiele twardsze od sklejki. Gitara elektryczna drewniana z pewnością nie będzie się deformować, krzywizna zostanie utrzymana, a sam instrument będzie trwalszy.

Drewno

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Chcesz Nabyć Gitarę Elektryczną? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę!