PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Kupujemy Gitare Klasyczną - Na Co Zwrócić Uwagę Przy Zakupie?

Kupujemy Gitare Klasyczną - Na Co Zwrócić Uwagę Przy Zakupie?

Poświeciliśmy już dwa artykuły na wskazanie ważnych aspektów przy zakupie gitary basowej oraz elektronicznej. Właśnie nadszedł czas na tekst z najważniejszymi informacjami o gitarze klasycznej. Mimo, że akcesorium jest już bardzo długo w świecie muzyki to wcale nie stracił na atrakcyjności brzmienia i jest jednym z najpopularniejszych instrumentów w świecie muzyki.

Struny

Struny nylonowe są przeznaczone do gitar klasycznych. Ich brzmienie jest o wiele cieplejsze niż w strunach metalowych, nawet jeśli gramy na nich przy pomocy kostki. Gitarowe kompozycji w większości opierają się na pojedynczych nutach oraz arpeggiach. Wtedy niestety brzmienie strun nylonowych nie wpasuje się ze sobą tak dobrze, jak brzmienie strun metalowych. Do gitar klasycznych odradzamy zakładanie strun metalowych ze względu, który będzie później przedstawiony.

Gitary

Główka

Najczęściej spotykane główki w gitarach klasycznych to takie z wyciętymi podłużnymi otworami. Przez otwory przechodzą trzpienie maszynek do naciągania strun. Same maszynki są zainstalowane w taki, by tworzyły kąt prosty z płaszczyzną główki.

Chcesz Nabyć Gitarę Elektryczną? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę!

Gryf

Gryfy muszą być wytrzymałe, gdyż mogą nie wytrzymać zwiększonego naciągnięcia strun. nie powinno się zakładać strun metalowych do gitar klasycznych. Instrument ten charakteryzuje się delikatnością.

Markery w gitarach klasycznych pojawiają się rzadkoj i przyjmują postać niewielkich kropek na górnej krawędzi podstrunnicy.

Nauka

Mostek

Mostek w gitarach klasycznych jest prostą konstrukcją. Na przedstawianą część gitary składa się jeden kawałek drewna z wykonaną z tworzywa stopką, na której opierają się struny. Najlepiej jak struny mają zakończenia w kształcie walca lub kuleczki, które pozwalają na łatwe umocowanie struny przy mostku, Niestety często tego w gitarach klasycznych nie ma dlatego struny należy przywiązać do mostka, używając specjalnego rodzaju węzła.

Jak Kupować Gitarę Basową? Na Co Zwrócić Uwagę

Pudło rezonansowe

Większość gitar klasycznych wygląda prawie, że tak samo, mogą się różnić ciężarem – brak pręta napinającego oraz mniej wzmocnień wewnątrz pudła rezonansowego przyczyniają się do tego faktu w znaczny sposób.

Mostek

Wykonanie

Gitary klasyczne najczęściej produkowane są z tych samych gatunków drzewa, Wierzchnia płyta najczęściej wykonana jest z świerku lub cedru. Natomiast gryf i podstrunnica najczęściej zrobione są z klonu. Mostki najczęściej robione są z mahoniu lub hebanu. Na płycie wierzchniej powinny być proste, równomiernie rozłożone słoje (znacznie wpływa to na jakość brzmienia).

Rzadek

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Kupujemy Gitare Klasyczną - Na Co Zwrócić Uwagę Przy Zakupie?