PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Najlepsze Myszki do Gier MMO - Pomagamy w Wyborze

Najlepsze Myszki do Gier MMO - Pomagamy w Wyborze

Grasz w gry MMO i RPG? Przyda Ci się specjalna myszka. Specjalnie dla osób grających w tego typu gry powstało kilka ciekawych modeli gryzoni, zaopatrzonych w wiele przycisków. Przydają się szczególnie fanom gier sieciowych. W tym poradniku pokażemy Wam najciekawsze myszki tego typu, zapraszamy!

Gracze lubiący produkcje sieciowe, w szczególności gry MMO i RPG potrzebują na ogół sporo przycisków. Postaci i pojazdy, którymi kierujemy mają mnóstwo cech i funkcji, możemy tworzyć przedmioty, rzucać czary i porozumiewać się z innymi uczestnikami gry. Te dziesiątki klawiszy możemy przypisać klawiaturze, ale po co? Jeśli istnieją myszki zaopatrzone w wiele klawiszy, ułatwiających rozgrywkę w tego typu gry. Dzisiejszy poradnik dotyczyć będzie tego typu, wypasionych myszek. Zapraszam także na materiał filmowy. ;-)

Myszki od 100 - 200 zł

A4Tech Bloody Commander ML16 - jest to co prawda najtańsza myszka w naszym zestawieniu, kosztuje średnio ok. 120 złotych, za tą cenę dostajemy naprawdę dobrze uzbrojoną mychę. Laserowy sensor Avago 9800 zapewni rozdzielczość 8200 DPI, przełączniki Omrona żywotność przycisków. Przyspieszenie 30 G i prędkość 150 IPS zapewnią szybkie reakcje myszki, wspiera ją świetne oprogramowanie.

A4Tech Bloody Commander ML16

Wszystkie klawisze są w pełni konfigurowalne, poza standardowymi przyciskami mamy swoistą klawiaturkę zamiast prawego przycisku myszki. Składa się ona z 9 przycisków, które oczywiście mogą się bardzo przydać w grach MMO i RPG. Kolejnym atutem są wytrzymałe, metalowe ślizgacze. Biorąc pod uwagę cenę myszki i ilość zalet, jest to rewelacyjny produkt.

Genius Gila - zdecydowanie najlepsze myszka w ofercie Geniusa. Kosztuje ok. 200 zł, wyposażona jest w 12 przycisków, które możemy dowolnie programować. Sercem myszki jest sensor Avago 9800, zapewniający 8200 DPI. Myszka posiada 6 ciężarków i wbudowaną pamięć. Osobiście także bardzo podoba mi się jej design, poza ciekawym wyglądem jest także fajnie podświetlana.

Genius GILA

Hama uRAGE MMORPG

To najnowsza myszka od niemieckiego producenta. Przeznaczona typowo do gier MMO i RPG, kosztuje około 200 złotych. Hama wyposażyła ją w precyzyjny sensor optyczny Avago 3050, pracujący z DPI do 4000.

Hama MMoRPG

Posiada aż 18 w pełni konfigurowalnych przycisków, skrywa także przełączniki Omrona. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu ustawimy funkcje przycisków, jak i podświetlenie. Myszka jest bardzo solidnie wykonana i niezwykle wygodna, w komplecie znajdziemy także zestaw ciężarków.

Myszki od 200 - 300 zł

Thermaltake eSports Volos - świetna myszka za jakieś 230 złotych. Niezwykle wygodna i solidnie wykonana, mysz dla lubiących wagę ciężką. Sama w sobie jest masywna, dodatkowo możemy ją dociążyć.

Tt eSPORTS by Thermaltake Volos

Kolejna myszka wyposażona w laserowy sensor Avago 9800, zapewniający 8200 DPI. Myszka posiada 14 programowalnych przycisków, z czego cztery wyglądają jak element konsolowego pada. Genialne oprogramowanie pozwala na łatwą konfigurację przycisków, makr i podświetlenia.

Mad Catz M.M.O. Tournament Edition- nowa konstrukcja, kosztująca około 300 złotych. Powstała w oparciu o znane i lubiane myszki z serii R.A.T, jednak dostosowano ją typowo pod gry MMO.

Mad Catz M.M.O. T.E.

Ponownie DPI wynosi aż 8200, zapewnia je laserowy sensor. Mysz posiada aż 20 programowalnych przycisków i dostępna jest w kilku kolorach. Jak praktycznie każdy z prezentowanych w naszym poradniku modeli posiada przełączniki firmy Omron, zapewniające przyciskom długą żywotność.

Razer Naga to znana i lubiana myszka do gier MMO. Posiada 19 programowalnych przycisków i świetny kształt. Laserowy sensor 4G zapewnia rozdzielczość 8200 DPI.

Razer Naga

Co ciekawe, 12 przycisków bocznych posiada mechaniczne przełączniki, dzięki czemu ich żywotność jest kilkukrotnie większa, niż w innych myszkach. Razer Naga to niezwykle wygodny i precyzyjny gryzoń, zapłacić za niego trzeba niecałe 300 zł.

Logitech G600 MMO Gaming Mouse

Ta oto, nowa wersja myszki firmy Logitech to wydatek ponad 300 zł. W zamian otrzymujemy aż 20 przycisków do gier, które możemy konfigurować do woli. Logitech moim zdaniem ma najlepsze oprogramowanie na rynku, bardzo intuicyjne i praktyczne.

G600 MMO Gaming Mouse

Być może nie zaskoczy Was fakt, że ponownie znajdziemy sensor laserowy, w maksymalnej wartości 8200 DPI. Przyciski wytrzymają aż 20 milionów kliknięć, więc nie mało. Myszka jest bardzo starannie wykonana, dostępne wersje kolorystyczne to czarna i biała.

Ponad 300 zł

World of Warcraft Wireless MMO Gaming Mouse

Fani gry World of Warcraft mają nawet własną myszkę. Sprzęt wyprodukowała firma Steelseries. Myszka posiada genialny wygląd, dostosowany do gry WoW i jest bezprzewodowa. W komplecie otrzymujemy świetną stację dokującą.

WoW Gaming mouse - SteelseriesMysz posiada sensor zapewniający aż 8200 DPI, jest dość duża i waży 115 gram, wymiary to 115x81x40 mm. Ten gryzoń wyposażony został w aż 11 programowalnych przycisków. Koszt zakupu to ok. 369 zł.

Najnowsza myszka Roccat Tyon to prawdziwe dzieło sztuki, posiada odważny design i jest świetnie wykonana. Dostępnych mamy 16 programowalnych przycisków, dodatkowo poza zwykłą rolką na myszce umieszczono specjalną przepustnicę, przydatną szczególnie do sterowania pojazdami. Jeśli gracie w symulatory lotu, to przyda się bardzo.

Roccat Tyon

W myszce drzemie sensor laserowy, maksymalne DPI to 8200. FIrma Roccat zadbała o wysokiej jakości oprogramowanie i łatwą konfigurację przycisków. Koszt zakupu wynosi powyżej 400 złotych.

Mad Catz Cyborg M.M.O. 7 Gaming Mouse

Ta mysz to wydatek ponad 400 zł, w zamian otrzymujemy 15 konfigurowalnych przycisków i specjalny przycisk 5D, który może spełniać 5 funkcji. Laserowy sensor zapewnia 6400 DPI. Myszka posiada modułową budowę i dokładnie tak jak w innych modelach tej serii możemy w dużej mierze dopasować jej kształt do swojej dłoni.

Mad Catz Cyborg M.M.O. 7 Gaming Mouse

Gryzoń ten jest niezwykle solidnie wykonany, posiada aluminiową podstawę i system ciężarków. Wygląd jest dość kontrowersyjny, moim zdaniem jednak ta myszka wygląda świetnie. Dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych.

Podsumowanie

Dobra myszka do gier MMO nie musi być wcale droższa od tych z mniejszą ilością przycisków. Jednak solidne i funkcjonalne konstrukcje to wydatek w granicach od 100 do 400 zł i więcej. Przed zakupem zastanów się na spokojnie, jaka mysz jest Ci potrzebna. Pamiętaj, że dobra myszka to zakup na kilka lat. A jeśli grasz w tego typu gry regularnie, poczujesz różnicę i docenisz wygodę jaką niesie ze sobą używanie myszki skonstruowanej specjalnie pod gry MMO i RPG.

Niezdecydowany? Zobacz także poradnik: Jaka Laserowa Mysz dla Gracza - Wybieramy Najlepszy Sprzęt.

Jakie myszki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu myszek z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które myszki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zowie FK1+ Zowie FK1+Best of the best!
2SteelSeries Rival 300 SteelSeries Rival 300 Sprawdź sam
3Zowie EC1-A Zowie EC1-A Ten ma niezłą cenę!
4Razer DeathAdder Chroma Razer DeathAdder Chroma Polecany model
5Zowie FK2 Zowie FK2 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Najlepsze Myszki do Gier MMO - Pomagamy w Wyborze