PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaką Kupić Prostownicę?! Odpowiadamy Na Pytanie Oraz Radzimy Jak Ją Stosować

Jaką Kupić Prostownicę?! Odpowiadamy Na Pytanie Oraz Radzimy Jak Ją Stosować

Urządzenie do włosów jakim jest prostownica jest znany chyba przez każdą kobietę. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej życia, bo to dzięki niej możemy wyczarować przepiękne fryzury z naszych włosów. Używanie prostownicy jest banalną sprawą, ale nie każdy wie jak z niej korzystać w odpowiedni sposób, by nie niszczyć włosów. W naszym artykule znajdziesz ciekawe porady jak nie popełniać błędów przy jej stosowaniu oraz na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

NA co zwrócić uwagę przy zakupie

Temperatura

Przy wyborze prostownicy, koniecznością jest zwrócenie uwagi na jej zakres temperatury. Prostownice nagrzewają się od 100 do 235stopni C. Wybierając zakres temperatury, trzeba wziąć pod uwagę rodzaji strukturę swoich włosów. Jeśli mamy sztywne, mocno skręcone, odporne na kręcenie i prostowanie włosy, albo wtedy, kiedy zależy nam na szybkim efekcie powinniśmy stosować najwyższą temperaturę. Włosy delikatne i przesuszone powinny być potraktowane 130-160 stopni C, a dla farbowanych i normalnych 160-200 stopni C.

Moc

Moc jest ważnym parametrem gdyż, od mocy prostownicy zależy to, jak szybko osiągnie ona pożądaną temperaturę. Moc urządzeń plasuje sięod 25 do 170 W.Czas nagrzewania prostownic o mocy 170 W do temperatury 200 stopni C wynosi 15-30 sekund, a 25-watowychto kilka minut.

Płytki

Podstawą właściwie dobranej prostownicy jest dobra powłoka, która zapewni maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą (chroni łuskę włosa przed zniszczeniem) i ułatwia prostowanie. Eksperci uważają, że najlepsze są płytki z domieszką tytanu, płytki utwardzane diamentem lub inne nowej generacji płytki, o bardzo gładkiej powierzchni. Argumentują to tym, że Im gładsza jest powierzchnia płytek grzejnych prostownicy, tym mniej przywierają do niej włosy i tym mniejsze ryzyko ich uszkodzenia. Starej generacji prostownice np. z aluminiowymi albo teflonowymi płytkami potrzebują specjalnego traktowania. Powinno się ostrożnie obchodzić i mądrze dobierać temperaturę pracy, gdyż łatwo nimi zniszczyć włosy.

Dodatki

Warto zaopatrzyć się w prostownice z jonizacją, bo to właśnie dzięki tej opcji łuski włosa zamykają się. Dodatkowo jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się.

Kolejną funkcją zabezpieczającą włosy przed zniszczeniem jest funkcja wytwarzanie pary – funkcja ta zabezpiecza włosy przed zniszczeniem. Para rozluźnia włókna włosów, odbudowuje je i jest wyjątkowo bezpieczna dla włosów.

Niektóre prostownice są wyposażone w funkcję prostowania na mokro, dzięki której można prostować  wilgotne włosy. Taka funkcja jest bardzo przydatna, gdyż pozwala zaoszczędzić czas. Nie ma już potrzeby dokładnego suszenia włosów w obawie przed ich zniszczeniem.

Cena

Czas użytkowania prostownicy zazwyczaj wynosi 3 lata , a przy dobrej klasy sprzęcie ok. 5 lat. By wydłużyć żywotność sprzętu warto regularnie czyścić płytki prostownicy miękką ściereczką. Dobrą prostownicę można już kupić za ok. 200 zł. Jeśli jednak chcemy coś co posłuży 3-5 lat i będzie z pewnością bezpieczna dla włosa, powinniśmy przygotować się na 350 - 450 zł. 

Jak Kupować Suszarkę Do Włosów - Wybieramy Najlepsze Urządzenia

Porady

Kosmetyki

Dobra prostownica to nie wszystko. Trzeba jeszcze pomyśleć o kosmetykach, które należy użyć przed i po prostowaniu. Przed prostowaniem powinnyśmy nawilżyć włosy, nakładając na nie odżywkę, której nie trzeba spłukiwać. Następnie zabezpieczyć włosy  termoaktywnym dobrym kosmetykiem. Jeśli mamy suche bądź zniszczone włosy to po prostowaniu powinniśmy zastosować olejek nawilżający włosy. Nie wolno  stosować go przed zabiegiem. Włosy potraktowane olejkiem palą się lub mocno parują w czasie prostowania.

Loki

Mało kto wie, że prostownica z sukcesem może zastąpić lokówkę. Technik kręcenia włosów za pomocą prostownicy jest wiele. By stworzyć luźne loki lub fale za pomocą urządzenia należy nakręcić pasmo włosów takim ruchem, jakbyśmy skręcały dekoracyjną wstążkę. Owijamy pasmo włosów wokół płytek prostownicy i przeciągamy ją w dół po całej długości włosów, trzymając za koniec pasma. Prostszym sposobem jest wykorzystanie prostownicy do uniesienia włosów. W tym celu chwytamy prostowane pasmo u nasady i nadajemy mu owalny kształt nieznacznym ruchem podkręcającym pod spód.

Trwały efekt

Po uzyskaniu pożądanego efektu chcemy go zachować jak najdłużej. Gdy mamy dobrą prostownice efekt będzie widoczny praktycznie cały czas. Powinniśmy jednak  pamiętać, że przed prostowaniem włosy należy dobrze nawilżyć. Dodatkowo  warto zabezpieczyć delikatnym lakierem i nabłyszczaczem w aerozolu lub olejkiem po prostowaniu.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaką Kupić Prostownicę?! Odpowiadamy Na Pytanie Oraz Radzimy Jak Ją Stosować