PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaka Kierownica do Gier na PC Jest Najlepsza?

Jaka Kierownica do Gier na PC Jest Najlepsza?

Każdy fan gier wyścigowych potwierdzi, że najlepiej w tego typu gry gra się przy użyciu kierownicy. Jednak jaką wybrać i czym się kierować? Odpowiedzi szukajcie w naszym poradniku. Pokażemy Wam też nasze propozycje kierownic, zapraszamy!

Wybór kierownicy - od czego zacząć?

Każdy fan gier wyścigowych wie doskonale, że największą przyjemność z grania zapewni tylko i wyłącznie kierownica do gier. Klawiatura, czy nawet dobry gamepad nigdy nie dadzą nam takich odczuć. Jednak jaką kierownicę wybrać? Na rynku mamy kilkadziesiąt modeli. Ile trzeba wydać, aby grało się dobrze?

Na początek zadajmy sobie kilka pytań. Po pierwsze jaki mamy budżet, po drugie, jak często gramy w gry wyścigowe na komputerze, oraz po trzecie, czy oczekujemy podstawowych efektów, czy nasze wymagania są o wiele większe.

Jeśli w wyścigi gramy sporadycznie i nie mamy specjalnych wymagań, to powinna zadowolić na kierownica w przedziale cenowym od 70 do 200 zł.

Osoby grające częściej, ale nie chcące wydawać za dużo na sprzęt powinny sprawdzić przedział 250 do 350 złotych. Dla najbardziej wymagających mamy coś specjalnego, z najwyższej półki.

Tracer Sierra 

Niedroga kierownica do PC, podłączana poprzez USB. Koszt zakupu ok 70 zł. Jest to model bardzo podstawowy i moim zdaniem pod względem funkcjonalności i jakości wykonania zadowoli jedynie najmniej wybrednych użytkowników.

kierownica do gier

W kierownicy zastosowano technologię force feedback, dzięki czemu wrażenia z gry uatrakcyjniają także wibracje. Kierownica posiada 10 przycisków i 8 kierunkowy d-pad. W zestawie znajdziemy także pedały gazu i hamulca. Kąt obrotu kierownicy wynosi 180 stopni.

Model bardzo podstawowy, przeznaczony dla użytkowników grających w gry samochodowe sporadycznie.

Tracer Zonda

Zonda to całkiem konkretna kierownica. Kosztuje około 150 złotych. Zdecydowanie lepiej wykonana i funkcjonalniejsza, niż budżetowy model Tracer Sierra. Zonda posiada silniczki wibracyjne, przelącznik trybu analogowego i cyfrowego, 4 kierunkowy d-pad, 12 przycisków i jest kompatybilna nie tylko z PC, podłączymy ją także do Playstation 2 i 3.

tracer zonda

Dodatkowe atuty to pedały gazu i hamulca dobrej jakości, oraz zespolona skrzynia biegów. Biegi możemy zmieniać także łopatkami przy kierownicy. Kierownicę możemy obracać, aż o 270 stopni, możemy ją także przykręcić do stołu.

Speedlink DRIFT O.Z. Racing Wheel

Kierownica Speedlinka to przykład niemieckiej solidności, w rozsądnej cenie. Koszt zakupu wynosi około 160 zł. Co prawda nie wyróżnia się niczym szczególnym, lecz jest nieźle wykonana. Podobnie jak pozostałe modele posiada silniczki wibracyjne, jednak w tym modelu możemy wyregulować czułość i siłę wibracji. Posiada przełączniki trybu analogowego i cyfrowego, kompatybilna jest z komputerem PC.

jak dobrać kierownicę do gier

Na wyposażeniu są 4 przyciski kierunkowe i 12 przycisków do gier. Przełącznik XInput/DirectInput zapewni kompatybilność z większością gier na PC. Skręt kierownicy wynosi 180 stopni, w komplecie pedał gazu i hamulca z podkładką antypoślizgową.

Hama Thunder V18

Firma Hama również ma w ofercie kilka przyzwoitych kierownic.Tą kupimy za około 180 złotych. Model Thunder V18 Posiada 12 przycisków akcji, jednak nie ma w nim przycisków kierunkowych. Mamy za to silniczki wibracyjne, możliwość skrętu kierownicy o 180 stopni, a także analogowy pedał gazu i hamulca z antypoślizgową podstawką. Kierownica posiada przełącznik trybu analogowego i cyfrowego. Kompatybilna jest z PC.

czołowe kierownice do gier

Thrustmaster Ferrari Red Legend  

Solidna kierownica wyprodukowana na licencji Ferrari.Za ten model zapłacimy około 250 zł. Kompatybilna jest z komputerami PC i Playstation 3. W zestawie mamy zaawansowane pedały gazu i hamulca, przy okazji są duże i wygodne. Pedał hamulca jest regulowany i wytwarza opór w czasie hamowania. Sprzęt tej klasy zadowoli już większość amatorów wyścigów na PC. Kierownica jest solidnie wykonana i reaguje precyzyjnie na nasze ruchy.

Thrustmaster Ferrari 458 Italia

Koszt zakupu tej kierownicy to ponad 350 złotych. Kolejna świetna kierownica na licencji Ferrari. Stworzono ją głównie z myślą o posiadaczach konsoli Xbox 360, jednak kompatybilna jest także z PC. Kierownica jest oficjalną repliką kierownicy Ferrari 458, z gry Forza Motorsport 4.

Posiada dużą, gumowaną kierownicę o średnicy aż 28 cm, kierownicę obrócić możemy o 270 stopni. D-pad posiada kształt przycisku "Engine start", dostępnych jest także 8 przycisków do gier, na kierownicy umieszczono także sekwencyjną skrzynię biegów. Pedały gazu i hamulca są bardzo czułe, zapewniając doskonałą reakcję.

Logitech Driving Force GT

Koszt zakupu w tym przypadku wynosi 450 złotych. Jest to sprzęt zaawansowany i solidnie wykonany. Ten model licencjonowany jest dla gry Gran Turismo. Większość kierownic posiada kąt obrotu do 270 stopni, Logitech Driving Force GT obraca się aż o 900 stopni. Kierownica jest duża i ma aż 28 cm średnicy.

Kierownica posiada system siłowego sprzężenia zwrotnego, dzięki któremu bardzo precyzyjnie możemy odczuć zachowanie pojazdu na torze. 24 stopniowa regulacja ustawień w czasie rzeczywistym pozwoli dostosować kierownicę do naszych wymagań. Dźwignia zmiany biegów i pedały są niezwykle czułe i precyzyjne. Kierownica kompatybilna jest z PC, oraz konsolami Playstation 2 i 3.

Logitech G27

Ten model kierownicy jest jednym z najbardziej zaawansowanych modeli w historii gier komputerowych, przy okazji jedna z najdroższych. Średni koszt zakupu to około 900 złotych. Posiada wszystkie cechy tańszego modelu Driving Force GT, chociażby siłowe sprzężenie zwrotne, pozwalające odczuć wszystko, co dzieje się z pojazdem. Poza tym oferuje o wiele więcej. Spiralne koła zębate, użyte w skrzyni biegów zapewnią komfortową grę, dostępne są także manetki do sekwencyjnej zmiany biegów.

Kierownica posiada na kokpicie diody LED, obrazujące obroty silnika i zmianę biegów. Obrót kierownicy wynosi 900 stopni, jak przystało na produkt luksusowy, wykonana jest z najwyższej jakości materiałów. Znajdziemy w niej aluminium i skórzane wykończenia. Jako jedyna z prezentowanych dziś kierownic posiada 3 pedały, gaz, hamulec i pedał sprzęgła. Nie trzeba dodawać, iż działają perfekcyjnie i są niezwykle czułe. Kierownica działa z PC, PS 2 i 3.

Thrustmaster T300 RS

Prawdopodobnie najbardziej zaawansowana i najdroższa kierownica na rynku. Koszt zakupu to aż 1800 zł, dlatego sprzęt tylko dla prawdziwych fanów wyścigówek, na dodatek dysponujących zasobnym portfelem. Kierownicę stworzony z myślą o posiadaczach Playstation 4, kompatybilna jest także z Playstation 3 i komputerami PC. Obrót kierownicy wynosi aż 1080 stopni, posiada bardzo mocne sprzężenie zwrotne, które pozwala idealnie poczuć wszystko co dzieje się z pojazdem na drodze.

Średnica kierownicy to 28 cm. Posiada bardzo czułe pedały gazu i hamulca, a także przyciski w pełni współpracujące z Playstation 4. Kierownicę możemy przykręcić do stołu, dzięki czemu jest bardzo stabilna. Ten model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, lecz nie prezentuje się aż tak luksusowo, jak flagowa kierownica Logitecha, gdzie użyto skóry i aluminium.

Podsumowanie

W naszym zestawieniu zaproponowaliśmy Wam kierownice z każdej półki cenowej. Każdy powinien więc wybrać coś odpowiadającego jego potrzebom. Oczywiście to nie wszystkie dobre sprzęty, jedynie nasze propozycje. Z osobistych doświadczeń nie polecam jednak kupować kierownic, kosztujących poniżej 150 złotych. Gdyż ich jakość wykonania i funkcjonalność pozostawia często wiele do życzenia.

Jakie kierownice są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kierownic z 9/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które kierownice warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Logitech G29 Racing Wheel Logitech G29 Racing WheelBest of the best!
2Thrustmaster T150FFB Thrustmaster T150FFB Sprawdź sam
3Thrustmaster T300RS Thrustmaster T300RS Ten ma niezłą cenę!
4Thrustmaster T500RS Thrustmaster T500RS Polecany model
5Tracer Zonda Tracer Zonda Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Kierownice – Poznaj Dziesięć Najpopularniejszych Kierownic na Rynku!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaka Kierownica do Gier na PC Jest Najlepsza?