PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon do 1000 zł?

Nauka Języka Niemieckiego - Najlepsze Aplikacje!

Nauka Języka Niemieckiego - Najlepsze Aplikacje!

Dzisiejsze realia wymagają od nas nieustannego poszerzania choryzontów. Bardzo przydatną umiejętnością jest znajomość języków obcych, dzięki nim zyskujemy możliwość pracy na całym świecie. Spora część zgodzi się, że najbardziej powszechny jest język angielski. Język niemiecki, jeśli chodzi o popularność depcze mu jednak po piętach. Dzięki aplikacjom, które dla was przygotowaliśmy łatwo i szybko podszkolicie się w języku niemieckim!

Duolingo

O Duolingo pisaliśmy już w artykule o aplikacjach do nauki języka angielskiego. Opisywaliśmy tą aplikacje jako jedną z najlepszy i w ten sam sposób opiszemy ją pod względem nauki języka niemieckiego. Ta aplikacja nie dość, że jest bezpłatna to nuda nam z nią nie grozi. Każda z lekcji (kolokwialnie mówiąc) ma ręce i nogi. Zagadnienia są poukładane w logiczny sposób, a grafika jest przyjazna dla oka.

W naszej gestii, by przejść poziom należy tłumaczenie zdań i słów, pisanie zdań ze słuchu oraz wybór odpowiedniej odpowiedzi. Właśnie dzięki takiej formie nauki bardzo szybko przyswajamy i osłuchujemy się z językiem.

Kolejnym plusem aplikacji jest możliwość rywalizacji ze znajomymi oraz mejlowe przypomnienia o nauce. Niestety, jeśli chcemy nauczyć się z tą aplikacją  języka niemieckiego musimy (na razie, gdyż jest aplikacja w rozbudowie) wybrać wersję anglojęzyczną.

TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Fiszki

Fiszki to popularna forma nauki już od dawien dawna i zapewne nasi przodkowie uczyli się dzięki nim słówek czy trudnych definicji. Czas się zmieniają i wszystko zmienia się na bardziej nowoczesne. Dziś nie trzeba mieć tysiąca karteczek z fiszkami. Wystarczy mieć smartfona z pobraną aplikacją FISZKI.

Aplikacja jest w polskiej wersji językowej i mamy możliwość wyboru nauki słówek z wielu języków w tym i oczywiście z języka niemieckiego. Dodatkowo w aplikacji mamy możliwość pogrupowania słówek tematycznie oraz tworzenie własnych list i powtórek. Dodatkowym plusem jest sposobność odsłuchu prawidłowej wymowy słówek. 

TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Polecane artykuły: TOP 5 Aplikacji Do Nauki Języka Angielskiego

HelloTalk

Sama nauka słówek oraz wiedza gramatyczna nie wystarczy, by komunikacja w języku niemieckim była poprawna. Aplikacja HELLOTALK umożliwia nam swobodne poruszanie się w języku obcym dzięki swemu charakterystycznemu usposobieniu społecznościowym. Do wyboru jest aż 100 języków także i język niemiecki znajduję się w tym zbiorze. 

Rozmowa za pomocą aplikacji udoskonali twój język, umożliwi naukę potocznych zwrotów. Jest to super rozwiązanie dla każdego, który boi się komunikacji w języku obcym. Do tego wszystkiego jest to darmowa aplikacja, dzięki której możesz spotkać interesujące osoby.

TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Google Translator

GOOGLE TRANSLATOR to podręczny internetowy słownik i tłumacz w jednym. Aplikacja przyda się każdemu, kto otacza się językami obcymi, tłumaczy, aż 90 języków. Dzięki tej aplikacji w łatwy sposób przetłumaczysz strony internetowe na język polski. Z racji nie posiadania sztucznej iteligencji translator google przydaje się głównie jako słownik do poszukiwania wyrazów obcojęzycznych.  Dłuższe zdania, są przetłumaczane często na coś w stylu "Kali chcieć jeść". Jeżeli nasza znajomość jest bardzo podstawowa, możemy oczywiście spróbować z grubsza zrozumieć większe fragmenty tekstu przetłumaczone na język polski oraz na odwrót.

Istnieje również możliwość przetłumaczenia np słowa po angielsku na język niemiecki. Tłumaczy słowa wymawiane oraz pisane. Dodatkowo aplikacja posiada funkcje skanowania tekstu. Jest to bardzo przydatna funkcja jeśli nie umiemy dobrze języka, a chcemy przetłumaczyć jakiś artykuł czy fragment książki czy stronę internetową. Polecam GOOGLE TRANSLATOR z czystym sumieniem, gdyż już nie raz pomogła mi w chwilach, gdy jakieś słówko uciekło mi z głowy. 

TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Letrix Pro

A teraz coś miłego i pożytecznego. LETRIX PRO to aplikacja, która umożliwia naukę języka niemieckiego poprzez zabawę, a dokładnie zagadki słowne. Autorzy zapewniają, że aplikacja jest dla wszystkich i dodatkowo poprawia szybkość myślenia.

Mają racje, gdyż aplikacja wymaga od nas koncentracji przy tworzeniu słów z podanych litera. Słowa są na liście i gdy odpowiemy prawidłowo znikają z niej. Minusem jest potrzeba zakupu aplikacji, ale suma jaką trzeba wydać nie jest wielka, a nauka to najlepsza inwestycja.

 TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Star Player

Kolejną miłą formą nauki języka niemieckiego jest nauka za pomocą:

  • piosenek,
  • e-book'ów, 
  • innych plików dźwiękowych.

Dzięki aplikacji STAR PLAYER mamy taką możliwość. Atutem i zarazem tym co wyróżnia aplikację jest możliwość regulacji szybkości odtwarzania dźwięku.

Umożliwia nam to dokładne wsłuchanie się w wymawiane słowa i powtarzanie ich dopóki nie będziemy zadowoleni z naszej wymowy. Jeśli poświęcisz trochę czasu na naukę języka z tą aplikacją to akcent niemiecki masz zagwarantowany.

TU MOŻESZ POBRAĆ APLIKACJĘ

Speak & Translate

Aplikacja, którą teraz przedstawiamy jest naprawdę przydatna do nauki języków obcych, oczywiście w tym i języka niemieckiego. W SPEAK & TRANSLATE przetłumaczysz wymówione słowo na słowo w wybranym języku oraz tekst na mowę. Aplikacja sama potrafi wykryć język jaki jest używany, a my wybieramy na jaki język chcemy tłumaczenie.  

Ta aplikacja w fajny sposób uczy poprawnej wymowy i pozwala osłuchać się z językiem. W przypadku wyjazdu za granice i braku dostępu do internetu istnieje możliwość, by zapisać przydatne frazy i w odpowiednim momencie je użyć nawet w trybie offline. SPEAK & TRANSLATE jest naprawdę przydatna i dodatkowo nic nas nie kosztuje. Nic innego nam nie zostaje jak tylko ściągnąć. 

TU MOŻESZ ŚCIĄGNĄĆ APLIKACJĘ

blog comments powered by Disqus
Nauka Języka Niemieckiego - Najlepsze Aplikacje!
Autor: Ewa Narożna