PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jaki Robot Odkurzający Kupić - Doradzamy w Wyborze

  • Dodano: 2 lata, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (2) (0)
Jaki Robot Odkurzający Kupić - Doradzamy w Wyborze

Robot odkurzający potrafi być dla nas prawdziwym wybawieniem. Najlepsze modele pracują praktycznie same. Wystarczy go jedynie odpowiednio zaprogramować. W poniższym materiale wskażemy Wam, czym kierować się przy wyborze robota odkurzającego.

Czemu Robot Odkurzający?

Roboty odkurzające nie należą do najtańszych urządzeń domowych - to fakt. Potrafią być nawet kilkukrotnie droższe od tradycyjnych odkurzaczy. Za wyższą ceną idą jednak szersze możliwości.

Nowoczesny robot odkurzający pracuje automatycznie. Sam precyzyjnie odkurza i "uczy się" danego pomieszczenia. Sprawnie omija przeszkody, a nawet sam wraca do stacji, w przypadku niskiego stanu naładowania. Jest to ogromna wygodna i komfort dla nas, bo nie musimy praktycznie nic robić, a dom czy mieszkanie będzie czyściutkie.

Zobacz także najnowszy ranking odkurzaczy

Najważniejsze parametry i czynniki przy zakupie

Z racji, że roboty odkurzające są dość kosztowne, warto uwzględnić wszystkie czynniki i ważne aspekty przed zakupem. Poniżej lista kluczowych zagadnień.

Wysokość

Jedną z podstaw jest wysokość i nie chodzi tu jedynie o wymiary robota. Powinniśmy zmierzyć wysokość nóg łóżka oraz innych mebli i upewnić się, czy dany robot pod nie wjedzie.

Uwzględnianie warunków otoczenia

Na wstępie już wspominałem o nich. Chodzi przede wszystkim o zapamiętywanie przez robota układu mebli w naszym pokoju czy salonie i automatycznie wracanie do stacji dokującej po wykonanej pracy, czy w celu naładowania akumulatora.

Zdolność manewrowania

Nowoczesny robot odkurzający ma dostać się, gdzie tylko może. Powinien sprawdzić każdy zakamarek w danym pomieszczeniu. Musi również umieć wyplątać się z kabli czy przedostać się spomiędzy nóg stołu czy biurka.

Funkcje, systemy i technologie

To też ważna sprawa. Przydatne będzie ustalanie dokładnego harmonogramu pracy. Pomocne będą informacje głosowe o stanie urządzenia. Do tego dochodzą jeszcze odpowiednie filtry, które przydadzą się alergikom - np. filtr HEPA.

Konserwacja i akcesoria

Konserwacja urządzenia powinna być prosta i intuicyjna. Poszczególne części odpowiednio wytrzymałe, ale jednocześnie łatwe w czyszczeniu. Przydadzą się do tego dodatkowe akcesoria w zestawie.

Kompatybilność z innymi robotami odkurzającymi

Są osoby, które tak ubóstwiają roboty odkurzające, że mają ich kilka - do różnych zadań czy powierzchni. Takie zestawy urządzeń, powinni idealnie się uzupełniać i ze sobą współgrać. Producenci czasem dodają informacje o ewentualnych możliwościach w tworzeniu takich zestawów do sprzątania.

Czujnik wysokości

Jeżeli robot ma również sprzątać nasze schody, a nie chcecie go uśmiercić, to musi być wyposażony w czujnik wysokości, by zredukował ryzyko upadku.

Serwis

A jeżeli jakimś cudem coś złego stanie się z naszym robotem odkurzającym, to serwis powinien być jak najlepszy. Przyda się usługa door-to-door, łatwy kontakt z serwisem czy duża dostępność części.

Wolicie jednak odkurzacz tradycyjny? Również Wam Pomożemy!

Zalety robotów odkurzających są oczywiste i urządzenia te stają się coraz popularniejsze - również w Polsce. Jeśli nie jesteście jednak do nich przekonani lub macie mniejszy budżet i chcecie poszukać tradycyjnego odkurzacza, to zajrzyjcie do materiału Jak Kupować Odkurzacz.

blog comments powered by Disqus
Jaki Robot Odkurzający Kupić - Doradzamy w Wyborze
Autor: Łukasz