Jakie Słuchawki do CS:GO - Czego Używają Najlepsi Zawodnicy?

Jakie Słuchawki do CS:GO - Czego Używają Najlepsi Zawodnicy?

Myszka i klawiatura to podstawa w grach typu CS:GO. Ważną rolę odgrywają także słuchawki, które w zależności od swojej jakości pozwolą usłyszeć nam tupot przeciwników czy stronę, z której dochodzą strzały. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie modele cieszą się największym uznaniem wśród profesjonalnych graczy. wyniki poniżej.

Kluczowe parametry przy doborze słuchawek do CS:GO

Multum osób przy wyborze słuchawek do CS-a zwraca dużą uwagę na design. Tylko czy grając w tego typu grę i mając słuchawki na głowie... widzimy je? Raczej nie.

Najważniejsze jest tu przecież pozycjonowanie. Wspomniana cecha wpływa na to, jak precyzyjnie i w jakim zasięgu usłyszymy rywali. Jest to kluczowe przede wszystkim przy starciach 1vs1.

-> Rankingi najpopularniejszych myszek

-> Rankingi najlepszych klawiatur

-> Rankingi super słuchawek

Sporo graczy wybiera słuchawki z mikrofonem, czyli headset. Trzeba zwrócić uwagę, jakiej jakości jest mikrofon, by koledzy z drużyny wyraźnie usłyszeli nasze info.

Trzeba też pamiętać o jednym - lepsze słuchawki to także większe wymagania względem źródła dźwięku. Headset za 500 zł może działać jak taki za 50 zł, jeżeli nasz układ audio jest niskiej jakości.

Jakich słuchawek używają czołowi gracze CS:GO?

Chcecie iść na skróty przy wyborze słuchawek do CS-a? Jeżeli tak, to możecie sprawdzić poniższą listę. Wymieniliśmy znanych graczy i ich słuchawki. Sprawdźcie to!

Qpady Drogie, ale Świetne

Zdecydowana większość teamu Virtus.pro używa słuchawek marki Qpad. Nic dziwnego, bo te headsety gwarantują znakomite pozycjonowanie w CS-ie. Przoduje tu model Qpad QH-1339. Nie przestraszcie się jednak ceny tego modelu...

Nieco tańsze, a też bardzo dobre są słuchawki Qpad QH-90, których używa NEO. Gwarantują dźwięk wysokiej klasy, a do tego są niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Steelseries na topie

Steelseries również na rynku słuchawek dla graczy ma bardzo mocną pozycję. Potwierdziło to zresztą powyższe zestawienie. Na LAN-ach ciągle pojawiają się takie modele jakSiberia V3 czy Siberia Elite.

Gracz JW dobrze ocenia z kolei model Steelseries 7H, który zapewnia precyzyjne pozycjonowanie. Dodając do tego jego skilla, rywale mogą się chować w większości spotkań.

Pozostałe godne uwagi modele

Świetnie prezentujące się słuchawki Razer Kraken 7.1również mają wielu zwolenników. Profesjonalni gracze sięgają też często po model Sennheiser PC363D. Cena wysoka, ale i jakość fenomenalna.

O serca najlepszych zawodników CS:GO walczy firma Logitech. Kilku z nich już dawno się skusiło i korzysta ze znakomitego headsetu Logitech G35.

Podsumowanie

Niby wydaje się, że myszka i klawiatura są ważniejsze od słuchawek, ale w przypadku dwóch pierwszych urządzeń można czasem przeboleć niższą jakość. Słabe słuchawki mogą dużo bardziej irytować, jeżeli słyszymy w nich przeciwników dopiero jak stoją za nami, na celowniku mając naszą głowę. Czołowe modele dla graczy mogą kosztować nawet 800-900 zł, ale już za około 200 zł da się kupić świetny sprzęt.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more