PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Poradnik, Jakie Cechy Powinien Mieć Dobry Laptop do Multimediów

  • Dodano: 2 lata, 5 miesięcy temu
  • Ocena: (1) (0)
Poradnik, Jakie Cechy Powinien Mieć Dobry Laptop do Multimediów

Witajcie! Tym razem przygotowaliśmy dla Was ciekawy materiał, który w formie poradnika, wskaże Wam, jak wybrać dobry laptop do multimediów.

Jakie cechy powinien mieć dobry laptop do multimediów?

Mobilność

Najważniejszym aspektem przy wyborze laptopa jest jego mobilność. Musicie zdecydować, czy potrzebujecie laptopa małego i lekkiego, czy uniwersalnego do szerokich zastosowań.

Pokażemy to na przykładzie laptopa Lenovo Y50-70, ma on matrycę 15,6 cala i waży 2,4 kg, dlatego nadaje się do zastosowań domowych jak i do wzięcia w podróż.

Laptopa tej klasy, możecie wykorzystać nie tylko do przeglądania internetu czy słuchania muzyki, ale także do oglądania filmów, obróbki grafiki, czy grania w najnowsze gry.

Lenovo Y-50

Specyfikacja/Główne parametry

Laptop do multimediów powinien być wyposażony w minimum dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM i dedykowaną kartę graficzną (aby uruchomić na nim wymagające gry).

Ważne, aby laptop miał duży dysk twardy, który pomieści Wasze pliki. Opcjonalnie może być wyposażony w napęd optyczny, aby odtwarzać filmy z płyt DVD.

Zobacz Top6 notebooków gamingowych 

Standardem są minimum dwa porty USB 3.0, które pozwalają na szybki transfer z dysków zewnętrznych, czy pendrive.

Warto, aby laptop był wyposażony w port HDMI, jeżeli chcecie podłączyć laptopa do telewizora, lub projektora.

Gracze powinni pamiętać, że najcieńsze laptopy często nie mają portu Ethernet, który jest ważny dla niskich pingów w grach.

TOP 10 Notebooków - Poznaj Najczęściej Kupowane Modele!

Jeżeli robicie dużo zdjęć warto, aby notebook miał czytnik kart pamięci, który pozwoli zgrać pliki z karty na dysk laptopa.

Głośniki

Multimedialny laptop nie obędzie się bez dobrego nagłośnienia. W przypadku Lenovo Y50-70 są to markowe głośniki JBL, które dzięki wbudowanemu subwooferowi, zaskakują dużą ilością basu.

Bateria

Korzystacie z laptopa poza domem? W takim przypadku przyda się pojemna i żywotna bateria, która dostarczy nam prądu na parę godzin.

Niektóre firmy np. Lenovo, oferują dodatkowe oprogramowanie, które zwiększa żywotność baterii, dzięki czemu akumulator w laptopie posłuży nam na długie lata. Polega to na tym, że jeżeli laptopa podłączymy do prądu, system utrzymuje poziom naładowania laptopa na poziomie około 60%.

Klawiatura

Wygodna klawiatura, to bardzo ważny aspekt. Jeżeli często korzystacie z laptopa przy wyłączonym świetle, warto aby była ona podświetlana.

TOP 10 Notebooków według RTV EURO AGD - Zobacz Zanim Kupisz!

W Lenovo Y50-70 intuicyjnie rozwiązano kwestię regulacji głośności i jasności, które to możemy kontrolować przez wciśnięcie klawisza Fn i strzałek. W łatwy sposób można też włączyć lub wyłączyć czerwone podświetlenie klawiatury.

Jeżeli macie pytania, zostawcie je w komentarzu. Koniecznie sprawdźcie też ceny Lenovo Y50-70 – klikając w LINK.

Polecane laptopy multimedialne

blog comments powered by Disqus
Poradnik, Jakie Cechy Powinien Mieć Dobry Laptop do Multimediów