PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja MSI Venom

Czym Się Kierować Przy Wyborze Laptopa do Pracy Biurowej i Multimediów?

  • Dodano: 2 lata, 4 miesiące temu
  • Ocena: (0) (0)
Czym Się Kierować Przy Wyborze Laptopa do Pracy Biurowej i Multimediów?

Cześć! W dzisiejszym odcinku pomożemy Wam w wyborze najlepszego laptopa do prac biurowych i multimediów. Do większości prac biurowych nie potrzeba nam wydajnej i kosztownej konfiguracji. Ważniejsze jest, aby były to modele sprawdzonych producentów – a więc bezawaryjne, solidnie wykonane oraz funkcjonalne. Oczywiście nie byłoby nic złego w tym, jakby jeszcze na takim sprzęcie można by było pograć w gry, przynajmniej na średnich wymaganiach, obejrzeć film w dobrej jakości i czy posłuchać muzyki. Jak to połączyć? Usiądźcie wygodnie w fotelu i… zaczynamy!

Po pierwsze – Wydajność!

Która nie gra tutaj głównej roli, ale na pewno nie zaszkodzi. Szukamy przecież komputera do pracy, a nie do odpalania nowości wydawniczych ze świata gier. Kilka otwartych kart w przeglądarce, do tego może arkusz kalkulacyjny czy edytor tekstu wcale nie potrzebują mocnego procesora nowej generacji i ultra wydajnej karty graficznej.Jednak komputer biurowy z powodzeniem może służyć też do multimediów. Niektóre laptopy dostępne w przystępnej cenie oferują już całkiem przyzwoite podzespoły.

O ile wydajna karta graficzna nie jest potrzebna do uruchomienia Worda czy Excela, tak przyda się po pracy, kiedy będziemy chcieli odpalić jakąś grę, oczywiście nie na najwyższych wymaganiach, ale jednak. Ważny jest za to odpowiednio mocny procesor oraz pamięć RAM. Tutaj należy celować w przynajmniej regencję i5. 4 GB RAMu to też minimum. Jego nigdy za wiele!

laptop do pracy

Ważny jest też dysk twardy, a właściwie jego wielkość. Komputer biurowy i do multimediów zapewne posłuży nam jako magazyn danych. 1 TB to już standard.

To co ma większe znaczenie w laptopach tego typu to ergonomia pracy

Nasz komputer musi byćwygodny. Pamiętajmy o tym, że spędzimy z nim sporo czasu. Zwróćmy więc uwagę na klawiaturę. Ta powinna odpowiadać naszemu stylowi pracy. Księgowy doceni klawiaturę z blokiem numerycznym, a pisarz wybierze wersję z większymi i bardziej wygodnymi przyciskami używanymi podczas pisania. Można też wybrać coś po środku. Dla przykładu Lenovo Ideapad 300 ma wyspę klawiszy numerycznych i stosunkowo duże przyciski.Ten model dodatkowo w wersji opcjonalnej jest wyposażony w funkcjonalną klawiaturę AccuType – to ergonomiczna klawiatura z klawiszami wyspowymi, które zapewniają płynne, znacznie wygodniejsze i dokładniejsze pisanie w porównaniu do standardowych klawiatur.


Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Czerwiec 2018

To co denerwuje przy pracy z komputerem to jego głośność. Dobrze więc wybrać komputer cichy i taki, który się nie nagrzewa. To bardzo ważne. Podziękujecie później.

laptop do pracy i multimediów

Wbrew temu co mówią, rozmiar ma znaczenie. I o ile uważa się, że niewielkie laptopy są wygodniejsze, nie zawsze tak jest. Producenci w małych urządzeniach montują mniejsze ekrany oraz mniej wydajne, również mniejsze chłodzenie. Może więc warto wybrać nieco większego laptopa? W końcu nie zawsze będziemy trzymać go na kolanach, a więcej kilka dodatkowych wiatraków oraz większy ekran na pewno się przydadzą.

Komputer do pracy biurowej i multimediów musi mieć wyraźny i duży ekran

Tutaj należy zadbać nie tylko o komfort pracy, ale i zdrowie. Dobrej jakości ekran przyda się też do multimediów. Optymalne rozwiązanie to tutaj 15,6 cali. To wielkość pozwalająca na wygodną pracę, a jednocześnie nie pozbawiająca sprzętu tego co w laptopach najważniejsze, czyli mobilności.

>>> Najlepsze w sieci rankingi notebooków!

Kolejnym ważnym aspektem jest rozdzielczość. Przy większej rozdzielczości zmieścimy więcej danych na ekranie, co ma duży wpływ na komfort pracy, chociażby z dokumentami i arkuszami kalkulacyjnymi. Dobrą jakość uzyskamy już przy rozdzielczości 1366 x 768.

notebook

Macie tak, że chcecie podłączyć do laptopa pendrive’a, a tu nagle – brakuje Wam wolnych portów?

No właśnie. Idealny laptop do biura i multimediów powinien mieć sporo gniazdek, do których podepniemy nie tylko mysz, ale i skaner, drukarkę i inne biurowe urządzenia. Po pracy oczywiście można podpiąć też kilka padów i pograć w Mortal Kombat!

Poza portami USB przydadzą się nam także gniazda LAN, VGA, HDMI oraz DisplayPort. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie porty były rozmieszczone równomiernie i w odpowiednich odstępach. Unikniemy wtedy sytuacji, kiedy chcemy podłączyć kabelHDMI, ale nie możemy, bo obok znajduje się sporej wielkości pendrive.

wydajny laptop

Warto również zwrócić uwagę na typy złącz USB, bo to one są odpowiedzialne za prędkość przesyłania dokumentów. Jeśli laptop posiada złącze USB w standardzie 3.0, wyraźnie przyspieszy to komunikację z innymi urządzeniami w tym standardzie.

Podsumowując, laptop do pracy wcale nie musi mieć parametrów rodem z NASA. Dobrze by jednak było, żeby pozwolił na komfortową pracę i odrobinę rozrywki w przerwie. Ważna jest więc ergonomia, wielkość ekranu, głośność pracy, nagrzewanie i dostępne porty. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc laptop Lenovo Ideapad serii 300.

blog comments powered by Disqus
Czym Się Kierować Przy Wyborze Laptopa do Pracy Biurowej i Multimediów?
Autor: Łukasz